Aktuality - archiv 24.1.2010

Rožník a Volešák lovili na meniny

Dalibor Rožník po Žiline: "Stáva sa. Podstatné je, aby sme sa podobným chybám vyhli v súťaži."

V kabíne prvého mužstva sa počas uplynulého týždňa rozdávali "darčeky". Adresátmi boli obaja brankári AS, ktorí mali meniny. Dalibor Rožník dostal "sedmičku" a Miloš Volešák inkasoval "dvojku". Pozornejší určite vedia, že ide o prehry zverencov trénera Adriána Guľu vo štvrťfinále Tipsport ligy so Žilinou (1:7) a v sobotňajšom prípravnom stretnutí v Nitre (0:2). "Až do piatku sme si neuvedomili, že obaja budeme chytať na svoje meniny," prezradil teraz už s ľahkým úsmevom Volešák.

V zápase s mužstvom spod Zobora, ktoré má na lavičke bývalého trénera AS Ivana Galáda, hral tím koncentrovanejšie, no chybám sa napriek tomu nevyhol. "Po zápase sme si robili srandu, že na môj sviatok si spomenul iba Bizo (Bizup). Ráka poslal malou domov priamo do úniku. Treba však povedať, že ide o skúseného útočníka. Spätnú prihrávku čakal, to bolo evidentné," povedala brankárska jednotka jesennej časti súťaže. Rožník iba krátko so smiechom doplnil: "Ak Miloš dostal darček od Biza, tak ja potom od celej zálohy a krajných obrancov."

Keď sa mužstvo trochu otriaslo z nepríjemného debaklu so Žilinou, už sa blížil zápas proti Nitre. "Všetci čakali aký veľký balík dostanem ja. S Nitrou to však až také strašné nebolo. Nemali toľko vyložených šancí. Dalibor to mal oveľa horšie. Žilinu akoby sme nevedeli v druhom polčase zastaviť. Chodili sami na brankára a góly dávali do prázdnej brány. Dúfam, že to bolo v prvej časti prípravy dobré ponaučenie," doplnil Volešák snažiaci sa vytiahnuť z vysokej prehry to pozitívne:
"Možno sme si už niektorí mysleli, že to pôjde samo. Podobná studená sprcha tímu nezaškodí."

Obaja brankári napokon zvážneli a Rožník na záver dodal: "Stáva sa. Podstatné je, aby sme sa podobným chybám vyhli v súťaži. Treba ísť ďalej a poučiť sa. Napriek dobrým výsledkom z predchádzajúcich súbojov sme sa Žiliny akoby báli. Neviem, čo sa stalo."

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:1 Bánovce nad Bebravou
Prípravný, 10.7.2024
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
16:00 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 12.7.2024

Klub | ŠKF Sereď farmou AS Trenčín

Klub ŠKF Sereď bude v nasledujúcom ligovom ročníku pôsobiť ako farma AS Trenčín. Treťoligista bude mať na...

Fotogalérie 11.7.2024

Fotogaléria | Tretie stretnutie prípravy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC ViOn Zlaté Moravce.

ASTV 11.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FC ViOn Zlaté Moravce

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti FC ViOn Zlaté...

A-tím 11.7.2024

A-tím | Gong odchádza spod Čákovho hradu

Hilary Gong opúšťa po roku AS Trenčín. Jeho kroky povedú do najvyššej poľskej Ekstraklasy, kde bude...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa