Aktuality - archiv 31.1.2010

Hral Ligu majstrov, po zranení sa chce vrátiť v drese AS

Stanley Aborah: „Po dlhej dobe môžem trénovať. Prvý zápas by som mohol odohrať za tri alebo štyri týždne.“

V pätnástich rokoch po ňom siahol najslávnejší holandský klub Ajax Amsterdam. Už po dvoch rokoch sa ocitol v prvom tíme a predstavil sa aj v Lige majstrov. Prišli však problémy so slabinami a takmer rok dlhá pauza od futbalu. Na trávniky by sa mohol vrátiť v drese AS Trenčín. Reč je o dvadsaťdvaročnom ofenzívnom stredopoliarovi Stanleym Aborahovi – celým menom Stanley Junior Aborah Opoku.

Pod Čákovým hradom sa objavil už v závere minulého roka. S tímom absolvoval niekoľko tréningov. „Po návrate na ihrisko sa mi objavili problémy s chrbtom. Dostal som však špeciálne cvičenia a dnes sa cítim celkom dobre. Pomaly začínam s tréningom. Postupne zvyšujem záťaž. Zatiaľ je to dobré,“ nechal sa počuť syn niekdajšieho reprezentanta Ghany.

Odchovanec Anderlechtu Brusel sa zranil pred rokom v januári. Po štyroch mesiacoch sa vrátil na trávnik, ale zranenie sa v priebehu niekoľkých dní obnovilo. Nasledovala operácia a trojmesačná pauza. „V novembri som sa stretol s pánom La Lingom, ktorý mi sprostredkoval fyzioterapeuta Dicka van Toorna. Po cvičeniach som za dva týždne začal behať,“ spomína s uspokojením bývalý reprezentant Belgicka v kategórii do devätnásť rokov.

Budúcnosť mladého stredopoliara môže do veľkej miery ovplyvniť zdravie. Posledné týždne však ukazujú, že by to mohlo byť na dobrej ceste. „Ide to celkom dobre. Po dlhej dobe môžem trénovať. Prvý zápas by som mohol odohrať za tri alebo štyri týždne. Musím si ešte trochu posilniť slabiny a chrbát,“ povedal Aborah.

Na október v roku 2004 nikdy nezabudne. „Mal som sedemnásť rokov a nastúpil som za Ajax v Lige majstrov. Nad Maccabi Tel Aviv sme vyhrali 3:0. Hral som skoro pol hodinu a dostal som sa aj do šancí. Nebolo to najhoršie,“ spomína s ľahkým úsmevom rodák z Ghany. Aborah sa predstavil pred takmer päťdesiattisícovou návštevou a na ihrisku striedal Rafaela Van der Vaarta. „Musím tvrdo pracovať a byť veľmi trpezlivý. V mládežníckych kategóriách som nebol nikdy zranený a preto verím, že sa z toho dostanem,“ dodal na záver bývalý kapitán rezervy Ajaxu Amsterdam.

Autor: mg, ms
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa