Aktuality - archiv 8.2.2010

V boji o miesta pokračuje kvarteto dorastencov

Samuel Štefánik: "Šanca udržať sa v mužstve určite existuje"

Samuel Štefánik, Jakub Holúbek a Patrik Mišák. Opory staršieho dorastu AS, ktorému po jesennej časti patrí druhá priečka v najvyššej súťaži, sa do tréningového procesu prvého mužstva zapojili už dávnejšie. Pred odchodom na sústredenie v Uherskom Hradišti ich doplnil ďalší z nádejných trenčianskych mladíkov Tomáš Malec. Všetkých štyroch čaká vôbec prvé veľké sústredenie so seniorským mužstvom.

"Celkom sa teším. Bude to pre mňa opäť niečo nové," povedal tesne pred odchodom autobusu smer Slovácko stredopoliar Holúbek. Nielen doterajšie a nasledujúce prípravné zápasy, ale aj samotný tréningový proces rozhodnú o podobe kádra pre jarnú časť sezóny. "Šanca udržať sa v mužstve určite existuje. Či ju využijem, záleží iba na mne," doplnil ďalší z mladíkov bojujúcich o miesto v strede poľa Štefánik.

Optimizmus mladíkom vlieva aj postoj trénera Adriána Guľu. Ten je s prístupom dorastencov spokojný a viackrát sa vyjadril, že určite nie sú v mužstve iba do počtu. "Som rád, že tréner nás berie. Môžeme sa pobiť o miesta. Aj vďaka tomu verím, že by som mohol zostať v tíme," komentoval Holúbek cítiaci, že boj o miesta sa začína priostrovať: "Cítiť to aj na tréningoch. Chalani hrajú tvrdšie, rýchlejšie a snažia sa presadiť. Hrajú o svoje posty."

Po odchode elitného strelca Davida Depetrisa sa o jeho hernú a gólovú porciu môžu uchádzať aj dvaja nádejní útočníci - Mišák a Malec. "Teším sa a zároveň som z toho trochu nervózny," povedal pred odchodom Mišák zvykajúci si s pribúdajúcim časom na rýchlejšie tempo a tvrdšie súboje. Napriek iba sedemnástim rokom silové resty nemusel mať takmer dvojmetrový Malec. "Neviem si predstaviť, čo ma čaká. Uvidíme ako to dopadne. Chalani z dorastu hovoria, že to je rýchlejšie a taktiež tvrdšie. S tímom absolvujem prvé tréningy, tak až potom môžem odhadovať svoje šance. V devätnástke som síce spokojný, ale rád sa pobijem aj o miesto v prvom tíme," dodal na záver vytiahnutý strelec.

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus