Aktuality - archiv 8.2.2010

V boji o miesta pokračuje kvarteto dorastencov

Samuel Štefánik: "Šanca udržať sa v mužstve určite existuje"

Samuel Štefánik, Jakub Holúbek a Patrik Mišák. Opory staršieho dorastu AS, ktorému po jesennej časti patrí druhá priečka v najvyššej súťaži, sa do tréningového procesu prvého mužstva zapojili už dávnejšie. Pred odchodom na sústredenie v Uherskom Hradišti ich doplnil ďalší z nádejných trenčianskych mladíkov Tomáš Malec. Všetkých štyroch čaká vôbec prvé veľké sústredenie so seniorským mužstvom.

"Celkom sa teším. Bude to pre mňa opäť niečo nové," povedal tesne pred odchodom autobusu smer Slovácko stredopoliar Holúbek. Nielen doterajšie a nasledujúce prípravné zápasy, ale aj samotný tréningový proces rozhodnú o podobe kádra pre jarnú časť sezóny. "Šanca udržať sa v mužstve určite existuje. Či ju využijem, záleží iba na mne," doplnil ďalší z mladíkov bojujúcich o miesto v strede poľa Štefánik.

Optimizmus mladíkom vlieva aj postoj trénera Adriána Guľu. Ten je s prístupom dorastencov spokojný a viackrát sa vyjadril, že určite nie sú v mužstve iba do počtu. "Som rád, že tréner nás berie. Môžeme sa pobiť o miesta. Aj vďaka tomu verím, že by som mohol zostať v tíme," komentoval Holúbek cítiaci, že boj o miesta sa začína priostrovať: "Cítiť to aj na tréningoch. Chalani hrajú tvrdšie, rýchlejšie a snažia sa presadiť. Hrajú o svoje posty."

Po odchode elitného strelca Davida Depetrisa sa o jeho hernú a gólovú porciu môžu uchádzať aj dvaja nádejní útočníci - Mišák a Malec. "Teším sa a zároveň som z toho trochu nervózny," povedal pred odchodom Mišák zvykajúci si s pribúdajúcim časom na rýchlejšie tempo a tvrdšie súboje. Napriek iba sedemnástim rokom silové resty nemusel mať takmer dvojmetrový Malec. "Neviem si predstaviť, čo ma čaká. Uvidíme ako to dopadne. Chalani z dorastu hovoria, že to je rýchlejšie a taktiež tvrdšie. S tímom absolvujem prvé tréningy, tak až potom môžem odhadovať svoje šance. V devätnástke som síce spokojný, ale rád sa pobijem aj o miesto v prvom tíme," dodal na záver vytiahnutý strelec.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.6.2022

Lavrinčík | Treba sa sústrediť, aby sme nový systém rýchlo vstrebali

Aj druhý prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy...

ASTV 26.6.2022

Hyballa | Pri štandardných situáciách musíme byť disciplinovanejší

Tréner Peter Hyballa po zápase letnej prípravy proti 1.FC Slovácko (0:2).

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel