florbal 3.9.2020

Florbal | Prichádza prvý ročník Salming Floorball Cupu

V domovskej hale florbalistov AS Trenčín sa počas nasledujúceho víkendu uskutoční prvý ročník predsezónneho turnaja Salming Floorball Cup. V M-Šport centre sa predstaví šesť tímov v kategórii starších žiakov a rovnaký počet v kategórii juniorov.

„Nad usporiadaním turnaja som uvažoval už niekoľkokrát. Nie je jednoduché pripraviť takéto podujatie. Akonáhle povolili pred začiatkom leta športové podujatia, pustili sme sa do toho. Vedel som, že príprava na novú sezónu bude ťažká. Práve preto nastal čas zorganizovať domáce podujatie,“ povedal hlavný organizátor SFC Martin Voštiar a doplnil: „Hlavným dôvodom zrodu turnaja je previerka pripravenosti našich mládežníckych tímov na nasledujúcu sezónu. Chceme odohrať zápasy podobné súťažným, preto hrací čas kopíruje ligové stretnutia. V tomto smere sme unikátni. Zápasy na dvakrát pätnásť minút nikoho dostatočne nepreveria. Ak chcete ako tréner vyskúšať celý tím, je nereálne všetkých chlapcov v tak krátkom čase vidieť.“

Všetky zápasy sa budú hrať v hlavnej hale M-Šport centra a pre tímy je pripravený bohatý sprievodný program. Počas celého turnaja bude k dispozícii bowling a v sobotu stolný tenis. Hlavný partner turnaja Salming ponúka zľavy až do výšky 40% na všetok tovar. Kebabizňa zabezpečila pitný režim a nápoj v ich sieti ku každému jedlu zadarmo. Asociácia športov Trenčín zabezpečí priame prenosy z vybraných zápasov a chýbať nebude turnajová reportáž na ASTV.

„Naše tímy sú odhodlané a hladné po úspechu. Juniorov čaká vstup do extraligy a podriadili sme tomu naozaj všetko. Príprava je pestrá, kvalitná a nechýba zápasová prax. Na umiestnenie sa nepozeráme. Medaila by potešila no viac sa zameriame na vyťaženie hráčov na ihrisku, herný systém a celkový prejav. U starších žiakov to bude určite podobné. V klube máme nového trénera, ktorý dostal šikovných chlapcov,“ povedal Voštiar.

Autor: astn
Rozpis zápasov
Fortuna liga, nadstavba 10, 21.5.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00
Fortuna liga, EKL play-off, 24.5.2022
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.5.2022

Kadák | Dúfam, že potešíme našich fanúšikov

Už tento utorok čaká náš tím prvý zápas v play-off o postup do Európskej konferenčnej ligy UEFA....

A-tím 23.5.2022

A-tím | Kadák a Azango medzi osobnosťami Fortuna ligy

Jakub Kadák a Philip Azango sa zaradili medzi najväčšie osobnosti aktuálneho ročníka...

ASTV 23.5.2022

Lavrinčík | Inkasovali sme zo štandardnej situácie, čo by sa nemalo stávať

Tím Juraja Ančica sa s nadstavbou Fortuna ligy rozlúčil remízou...

Fotogalérie 22.5.2022

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti MFK Zemplín Michalovce

Fotogaléria zo zápasu 10. kola nadstavby Fortuna ligy proti MFK Zemplín...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel