ASTV 8.9.2020

TiMS Academy | Na futbalovom nábore opäť desiatky detí

Nábor dievčat a chlapcov do prípraviek AS Trenčín sa aj tento rok stretol so záujmom detí a rodičov. Počas pondelňajšieho podvečera sa do najmladších družstiev nášho klubu zapísalo takmer šesťdesiat detí. V prípade, že sa vám nepodarilo prísť na nábor, alebo ste o ňom nevedeli, kontaktujte manažéra a šéftrénera prípraviek Miroslava Karasa (0918 701 204) a dohodnite si termín tréningu.

Nábor This is my sen Academy prebehol v náhradnom septembrovom termíne


„Nábor sme z dobre známych dôvodov presunuli z tradičného aprílového na septembrový termín. Hoci sme vďaka aktuálnemu stavu zaznamenali znížený počet detí, záujem o futbal v našom meste pretrváva,“ povedal Karas a pokračoval: „Prvé mužstvo je už viac ako dva roky preč z mesta. O pandémii koronavírusu ani netreba hovoriť. To sa musí prejaviť na počtoch. Očakávali sme rôzne scenáre. Musíme však poďakovať za pretrvávajúcu dôveru rodičov v prácu našich trénerov. Okrem kvalitnej trénerskej základne dnes poskytujeme jedno z najlepších tréningových zázemí na Slovensku. Stále sú tu pádne dôvody, aby deti športovo a osobnostne rástli v AS Trenčín.“

Mládežnícka základňa nášho klubu je na špici hodnotenia v práci s talentovanými futbalistami v rámci Slovenska. V reprezentácii a európskych ligách môžete vidieť hráčov, ktorí prešli celou pyramídou. Desiatky chlapcov a dievčat sú aj dnes členmi mládežníckych výberov Slovenska.

Okrem kvalitných podmienok poskytujeme deťom spolupatričnosť a veľkú futbalovú rodinu pod rešpektovanou značkou nielen v našom regióne. Práca s futbalovými nádejami neprináša iba desiatky reprezentantov, ktorí sú vrcholom športovej pyramídy. V neposlednom rade sú tu stovky detí tráviace svoj voľný čas zdravým životným štýlom. Futbal im prináša množstvo zážitkov, schopnosť prekonávať prekážky, prispôsobovať sa meniacim sa situáciám, vedieť sa zmieriť s prehrou a opäť sa naštartovať po nevydarenom dni.

„Futbal učí deti prekonávať dážď, mráz, únavu, bolesť, zranenia. Učí ich zvládať pocity nespravodlivého hodnotenia. Takýto je šport, ale aj samotný život, ktorý nie je len o radostiach, ale aj o povinnostiach. Existuje množstvo ďalších výhod, ktoré ponúkame. Dieťa, ktoré športuje má väčšiu tendenciu sa zdravšie stravovať, nemáva nadváhu, má veselšiu myseľ, množstvo kamarátov a veľa problémov vie riešiť jednoduchšie a samostatne. Práve to by mala byť prvou motiváciou pre všetkých rodičov spoločne s aktuálnym zázemím akadémie,“ povedal tréner Karas.

Fotogaléria

               
 
Autor: astn
Rozpis zápasov
Fortuna liga, nadstavba 10, 21.5.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00
Fortuna liga, EKL play-off, 24.5.2022
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.5.2022

Kadák | Dúfam, že potešíme našich fanúšikov

Už tento utorok čaká náš tím prvý zápas v play-off o postup do Európskej konferenčnej ligy UEFA....

A-tím 23.5.2022

A-tím | Kadák a Azango medzi osobnosťami Fortuna ligy

Jakub Kadák a Philip Azango sa zaradili medzi najväčšie osobnosti aktuálneho ročníka...

ASTV 23.5.2022

Lavrinčík | Inkasovali sme zo štandardnej situácie, čo by sa nemalo stávať

Tím Juraja Ančica sa s nadstavbou Fortuna ligy rozlúčil remízou...

Fotogalérie 22.5.2022

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti MFK Zemplín Michalovce

Fotogaléria zo zápasu 10. kola nadstavby Fortuna ligy proti MFK Zemplín...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel