Aktuality - archiv 12.2.2010

Dvojici hráčov AS sa v Omniworlde zatiaľ darí rozdielne

Depetris vsietil gól a nastúpil v základe, Peciar na prvé zápasové minúty čaká.

David Depetris a Tomáš Peciar si pomaly zvykajú na holandský štýl života. Argentínsky útočník sa aklimatizoval na nové prostredie natoľko, že vďaka výkonom výrazne klope na dvere základnej zostavy. Už v premiére proti Emmenu premenil jeden zo svojich prvých kontaktov s loptou na gól. Striedajúci hráč ním stanovil výsledok na končených 3:1 pre Omniworld.

Po premiérovom zásahu nasledovali prvé gratulácie. „Chalani ma potľapkávali po ramenách. Ku gólu mi srdečne blahoželali. Veľkú radosť mal aj tréner. Oslava sa po zápase preniesla aj do kabíny,“ rozhovoril sa o príjemných okamihoch v krajine tulipánov efektívny strelec. Pohotový zásah mu vydláždil v ďalšom kole cestu dokonca do základnej zostavy. Piatkový duel s Maastrichtom priniesol remízu 1:1, Depetris v ňom odohral plný počet minút. Tomáš Peciar je na tom zatiaľ trošku horšie, na svoju príležitosť stále iba čaká.

Kmeňovým hráčom AS Trenčín sa v novom pôsobisku páči. „Už prvý dojem bol skvelý. Ľudia sú tu k nám veľmi pozorní. Vládne tu rodinná atmosféra. Omniworld je mladý klub s veľmi sympatickými cieľmi do budúcnosti. Postupnými krokmi sa k nim približuje. V aktuálnej sezóne na čelo tabuľky výrazne strácame. Snažíme sa teda pozbierať čo najviac bodov a zodpovedne sa nachystať na nasledujúci ročník,“ opisuje Argentínčan plány rozvíjajúceho sa klubu. „Mužstvo hrá na troch útočníkov. Klasickým hrotom je ale iba jeden. Práve na tomto poste by som mal nastupovať aj ja. Ďalší hrajú zo strán ako krídla,“ približuje Depetris rozostavenie ofenzívnej formácie.

Úspešný kanonier trávi najviac času s Tomášom Peciarom. „Je to logické. Zatiaľ bývame v spoločnom dome v Centers Parku. Je to veľmi pekné miesto. Ľudia tam počas víkendov chodia oddychovať. S Tomášom sme sa zatiaľ do mesta príliš nedostali. Okrem štadióna sme navštívili maximálne nejaké obchody a párkrát sme si sadli do kaviarne. Keď sme doma, pokúšame sa niečo si navariť,“ odkrýva David kulinárske možnosti trenčianskych mladíkov.

Obaja hráči sa snažia vnímať holandský futbal čo najdetailnejšie. „Som rád, že v nedeľu budeme môcť sledovať jeden zo zápasov najvyššej súťaže na vlastné oči. Zatelefonoval som chlapíkovi, s ktorým som sa zoznámil počas mojej jesennej skúšky v Utrechte a poprosil som ho o dve vstupenky na duel Utrecht – Feyenoord,“ teší sa na nedeľný zážitok juhoamerický futbalista.

Autor: ms
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 28.6.2022

Ďuriška | Išiel som do rizika, ale pre Trenčín sa mi to oplatilo

Staronovou tvárou v kabíne AS Trenčín je skúsený obranca Lukáš Ďuriška....

ASTV 26.6.2022

Lavrinčík | Treba sa sústrediť, aby sme nový systém rýchlo vstrebali

Aj druhý prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy...

ASTV 26.6.2022

Hyballa | Pri štandardných situáciách musíme byť disciplinovanejší

Tréner Peter Hyballa po zápase letnej prípravy proti 1.FC Slovácko (0:2).

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel