Aktuality - archiv 16.2.2010

Futbalisti AS Trenčín gratulujú Anastasii Kuzminovej

Kabína AS žije olympijskými úspechmi Slovenska.

Pred stredajším ranným tréningom sa v kabíne AS skloňovala najmä olympijská téma. Biatlon v podaní Anastasie Kuzminovej sa preberal hádam zo všetkých strán. Jej zlato a striebro rezonovalo vo všetkých pádoch. „Nastenke srdečne blahoželáme a držíme jej palce pri jej ďalších olympijských štartoch,“ posielali hráči srdečný pozdrav do Vancouveru.

„Nebola to sranda. Neuveriteľne som to prežíval. Akoby nebežala a nestrieľala ona, ale ja. Dosiahla famózny úspech,“ rozplýval sa spokojný Vojto Horváth. „Po prvých pretekoch sa radovala zo zlata a hoci v stíhačke dosiahla striebro, tešila sa akoby skončila prvá. Bolo mi to veľmi sympatické. Olympiádu sledujem veľmi pozorne. Keď som doma, trojka mi beží nonstop,“ vyjadril svoj vzťah k zimnému športovému vrcholu stredný záložník Trenčína.

Peter Kleščík pochádza z Kysúc. Najmä v minulosti trávil na bežkách celé zimy. „K bežkám mám veľmi kladný vzťah. Je to asi môj najobľúbenejší šport. Ale biatlon? Ten som ešte neskúšal,“ rozhovoril sa rodák z Čadce. Samozrejme, ani on si Kuzminovej olympijské vystúpenie nenechal ujsť. „Jej prvé preteky som prespal, ale otec ma hneď ako som sa zobudil o fantastickom úspechu informoval. Potom som si to celé pozrel niekoľkokrát v záznamoch. Na stíhačku som bol už ale v strehu. Počas celých pretekov som bol veľmi nervózny. Škoda tých dvoch chybných výstrelov. Dohnať stratu s takou kvalitnou bežkyňou, akou je Neunerová, bolo už nad Kuzminovej sily.

Medailovú radosť má aj Čech Lubor Knapp. Rýchlokorčuliarka Martina Sábliková získala zlato, bežkár Lukáš Bauer bronz. „S víťazstvom Sáblikovej som počítal. Ale skôr na jej obľúbenej päťke. To, že vyhrala na trojkilometrovej trati, je príjemným bonusom navyše. Uvidíme, snáď sa jej zadarí aj pri jej ďalšom štarte. Neprekvapil ma ani bronz Bauera. Tretie miesto v jeho podaní je solídne. Verím, že ešte nejaký kov pre Česko získa,“ pochválil svojich úspešných krajanov Knapp. „Samozrejme, pozorne som sledoval aj oba štarty Kuzminovej. Veľmi som jej fandil. Škoda tej stíhačky. Mohla pokojne vyhrať. Aj druhé miesto je ale obrovským úspechom,“ uzavrel olympijské debaty jeden z najskúsenejších členov kabíny AS.

Autor: ms, foto: sita
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.6.2022

Lavrinčík | Treba sa sústrediť, aby sme nový systém rýchlo vstrebali

Aj druhý prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy...

ASTV 26.6.2022

Hyballa | Pri štandardných situáciách musíme byť disciplinovanejší

Tréner Peter Hyballa po zápase letnej prípravy proti 1.FC Slovácko (0:2).

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel