Aktuality - archiv 16.2.2010

Futbalisti AS Trenčín gratulujú Anastasii Kuzminovej

Kabína AS žije olympijskými úspechmi Slovenska.

Pred stredajším ranným tréningom sa v kabíne AS skloňovala najmä olympijská téma. Biatlon v podaní Anastasie Kuzminovej sa preberal hádam zo všetkých strán. Jej zlato a striebro rezonovalo vo všetkých pádoch. „Nastenke srdečne blahoželáme a držíme jej palce pri jej ďalších olympijských štartoch,“ posielali hráči srdečný pozdrav do Vancouveru.

„Nebola to sranda. Neuveriteľne som to prežíval. Akoby nebežala a nestrieľala ona, ale ja. Dosiahla famózny úspech,“ rozplýval sa spokojný Vojto Horváth. „Po prvých pretekoch sa radovala zo zlata a hoci v stíhačke dosiahla striebro, tešila sa akoby skončila prvá. Bolo mi to veľmi sympatické. Olympiádu sledujem veľmi pozorne. Keď som doma, trojka mi beží nonstop,“ vyjadril svoj vzťah k zimnému športovému vrcholu stredný záložník Trenčína.

Peter Kleščík pochádza z Kysúc. Najmä v minulosti trávil na bežkách celé zimy. „K bežkám mám veľmi kladný vzťah. Je to asi môj najobľúbenejší šport. Ale biatlon? Ten som ešte neskúšal,“ rozhovoril sa rodák z Čadce. Samozrejme, ani on si Kuzminovej olympijské vystúpenie nenechal ujsť. „Jej prvé preteky som prespal, ale otec ma hneď ako som sa zobudil o fantastickom úspechu informoval. Potom som si to celé pozrel niekoľkokrát v záznamoch. Na stíhačku som bol už ale v strehu. Počas celých pretekov som bol veľmi nervózny. Škoda tých dvoch chybných výstrelov. Dohnať stratu s takou kvalitnou bežkyňou, akou je Neunerová, bolo už nad Kuzminovej sily.

Medailovú radosť má aj Čech Lubor Knapp. Rýchlokorčuliarka Martina Sábliková získala zlato, bežkár Lukáš Bauer bronz. „S víťazstvom Sáblikovej som počítal. Ale skôr na jej obľúbenej päťke. To, že vyhrala na trojkilometrovej trati, je príjemným bonusom navyše. Uvidíme, snáď sa jej zadarí aj pri jej ďalšom štarte. Neprekvapil ma ani bronz Bauera. Tretie miesto v jeho podaní je solídne. Verím, že ešte nejaký kov pre Česko získa,“ pochválil svojich úspešných krajanov Knapp. „Samozrejme, pozorne som sledoval aj oba štarty Kuzminovej. Veľmi som jej fandil. Škoda tej stíhačky. Mohla pokojne vyhrať. Aj druhé miesto je ale obrovským úspechom,“ uzavrel olympijské debaty jeden z najskúsenejších členov kabíny AS.

Autor: ms, foto: sita
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

A-tím 25.2.2024

Niké liga | Napriek skvelej hre, domáca prehra proti Slovanu Bratislava

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v zápase 21. kola Niké ligy...

ASTV 23.2.2024

Bariš | Potrebujeme zvíťaziť a zvládnuť toto stretnutie

Náš tím spod Čákovho hradu čaká už tento víkend predposledné kolo základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus