ASTV 23.9.2020

A-tím | Azango po likvidačnom zákroku mimo hry

Philip Azango nedohral zápas 6. kola najvyššej domácej súťaže na ihrisku Michaloviec. Tímu chýbal aj počas víkendového stretnutia proti Nitre a v dohrávke proti Seredi. Nášho krídelníka vyradil nevyberavý zákrok na koleno domáceho obrancu Iana Solera.

Zákrok na Philipa Azanga v zápase proti Michalovciam z pohľadu ASTV a huste.tv


Návrat nášho kľúčového hráča do zostavy je nateraz otázny. Dĺžka absencie sa môže natiahnuť až na niekoľko mesiacov. Podstatné bude ako dopadnú ďalšie vyšetrenia, ktoré určia definitívny rozsah zranenia. Uskutočnia sa do konca mesiaca.

Klub nepodal a nebude podávať podnet na prešetrenie inkriminovaného zákroku a má to svoje opodstatnenie, ktorý vysvetlil generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

„Stretnutia Fortuna ligy sú pod dôslednou kontrolou nielen delegátov, rozhodcov ale aj médií. Preto dúfame, že nie je potrebné robiť kroky navyše. Naše rozhodnutie sa týka aj ďalších chýb, ktorých sa arbitri dopúšťali v iných našich zápasoch tejto sezóny. Nepatríme medzi kluby, ktoré by riešili každý jeden sporný zákrok oficiálne a verejne, hoci môžu mať priamy vplyv na výsledky zápasov. Napriek všetkému treba športovo priznať, že za našu hru proti Zemplínu sme si možno nezaslúžili ani ten jeden bod. V prípade Azanga však ide o zdravie hráčov a to musíme chrániť v prvom rade,“ povedal Rybníček.

Zákrok Solera hlavný arbiter najskôr prehliadol. Následne neudelil ani žltú kartu, hoci v tomto prípade to mala byť podľa nášho názoru priamo červená karta.

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Aktuálne 19.5.2024

Akadémia | Devätnástka s majstrovským titulom

Náš tím do devätnásť rokov sa stal Majstrom Slovenska v sezóne 2023/2024. Zverenci trénera...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa