A-tím 6.10.2020

A-tím | Dorastenci Tučný a Kohút s viacročnými zmluvami

AS Trenčín podpísal viacročné kontrakty s dvojicou mládežníckych reprezentantov Adamom Tučným a Simeonom Kohútom. Obaja sa posúvajú vyššie z našej mládežníckej akadémie a postupne sa stávajú pevnou súčasťou prvého mužstva.

„Som nesmierne rad, že prišla takáto šanca. Budem sa snažiť urobiť všetko, aby som sa stal pevnou súčasťou kádra. Som rád, že sa mi celkom rýchlo podarilo zapadnúť do tímu. Veľmi si to vážim. Dostal som šancu učiť sa od skúsenejších,“ povedal Tučný, ktorý má na svojom konte už dva ligové štarty.

„Prvú profesionálnu zmluvu beriem ako odmenu za moju pracovitosť na ihrisku a mimo neho. Verím, že dôveru splatím svojimi výkonmi. Dnes mám pred sebou jediný cieľ. Dostať sa do základnej zostavy prvého tímu,“ povedal Kohút.

Osemnásťročný krídelník Tučný začínal s futbalom v Dunajskej Strede odkiaľ prestúpil do Slovana Bratislava. V lete minulého roka sa rozhodol prejsť do dorastu pod Čákovým hradom. Po veľmi krátkom čase sa posunul do tréningového procesu prvého tímu.

Taktiež osemnásťročný ľavý obranca Kohút po prvých krokoch v Družstevníku Dlhé nad Cirochou zamieril do Sniny. Pol roka strávil v Michalovciach a rok v Žiline. Pred dvoma rokmi vymenil Žilinu za Trenčín. Hoci ho zranenia pribrzdili, presvedčil o svojom talente a podpísal s klubom svoj prvý profesionálny kontrakt.

„Simeon (Kohút) má skvelý center a strelu ľavou nohou. Je to ofenzívny typ krajného obrancu a má dobré čítanie hry. Napriek zraneniam je však dobre nastavený. Adam (Tučný) je taktiež ľavák, ktorých veľa nie je. Je to rýchly, ťahový hráč s kvalitným zakončením. Silnou stránkou je jeho hra jedna na jedna. Obaja sa správajú skutočne profesionálne aj mimo ihriska,“ zhodnotil dvojicu nových tvári v kabíne prvého mužstva športový riaditeľ This is my sen Academy Marek Dobiáš.

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.6.2022

Lavrinčík | Treba sa sústrediť, aby sme nový systém rýchlo vstrebali

Aj druhý prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy...

ASTV 26.6.2022

Hyballa | Pri štandardných situáciách musíme byť disciplinovanejší

Tréner Peter Hyballa po zápase letnej prípravy proti 1.FC Slovácko (0:2).

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel