A-tím 6.10.2020

A-tím | Dorastenci Tučný a Kohút s viacročnými zmluvami

AS Trenčín podpísal viacročné kontrakty s dvojicou mládežníckych reprezentantov Adamom Tučným a Simeonom Kohútom. Obaja sa posúvajú vyššie z našej mládežníckej akadémie a postupne sa stávajú pevnou súčasťou prvého mužstva.

„Som nesmierne rad, že prišla takáto šanca. Budem sa snažiť urobiť všetko, aby som sa stal pevnou súčasťou kádra. Som rád, že sa mi celkom rýchlo podarilo zapadnúť do tímu. Veľmi si to vážim. Dostal som šancu učiť sa od skúsenejších,“ povedal Tučný, ktorý má na svojom konte už dva ligové štarty.

„Prvú profesionálnu zmluvu beriem ako odmenu za moju pracovitosť na ihrisku a mimo neho. Verím, že dôveru splatím svojimi výkonmi. Dnes mám pred sebou jediný cieľ. Dostať sa do základnej zostavy prvého tímu,“ povedal Kohút.

Osemnásťročný krídelník Tučný začínal s futbalom v Dunajskej Strede odkiaľ prestúpil do Slovana Bratislava. V lete minulého roka sa rozhodol prejsť do dorastu pod Čákovým hradom. Po veľmi krátkom čase sa posunul do tréningového procesu prvého tímu.

Taktiež osemnásťročný ľavý obranca Kohút po prvých krokoch v Družstevníku Dlhé nad Cirochou zamieril do Sniny. Pol roka strávil v Michalovciach a rok v Žiline. Pred dvoma rokmi vymenil Žilinu za Trenčín. Hoci ho zranenia pribrzdili, presvedčil o svojom talente a podpísal s klubom svoj prvý profesionálny kontrakt.

„Simeon (Kohút) má skvelý center a strelu ľavou nohou. Je to ofenzívny typ krajného obrancu a má dobré čítanie hry. Napriek zraneniam je však dobre nastavený. Adam (Tučný) je taktiež ľavák, ktorých veľa nie je. Je to rýchly, ťahový hráč s kvalitným zakončením. Silnou stránkou je jeho hra jedna na jedna. Obaja sa správajú skutočne profesionálne aj mimo ihriska,“ zhodnotil dvojicu nových tvári v kabíne prvého mužstva športový riaditeľ This is my sen Academy Marek Dobiáš.

Autor: astn
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus