Aktuality - archiv 24.2.2010

Tomáš Malec podpísal s AS Trenčín profesionálny kontrakt

O sedemnásťročného dorastenca záujem aj v zahraničí, prednosť dal Trenčínu.

Tomáš Malec spojil svoju budúcnosť s AS Trenčín. Takmer dvojmetrový útočník podpísal vo štvrtok, krátko po 10.00 h, s klubom profesionálny kontrakt. Talentovaný zakončovateľ oslavoval v januári iba 17. narodeniny, napriek tomu javia o jeho služby záujem kluby zo všetkých kútov Európy.

„Je to môj prvý profesionálny kontrakt,“ uviedol krátko po spečatení budúcnosti s klubom dosiaľ najlepší dorastenecký strelec AS. Po dôležitom akte sa mu na tvári objavil úprimný úsmev. „Som rád, že sme to uzavreli. Dúfam, že to bude v mojej kariére dôležitý medzník,“ doplnil a s novou zmluvou vo vrecku sa ponáhľal na tréning.

Meno Tomáša Maleca je zapísané v zápisníčkoch mnohých európskych trénerov a skautov. „Pred niekoľkými týždňami bol na skúške v FC Janov. Neskôr si na vlastnej koži vyskúšal fungovanie mládežníckej akadémie dánskeho klubu FC Midtjylland. O Tomáša sa veľmi živo zaujímajú aj v Lokomotíve Moskva,“ uviedol portfólio nápadníkov o služby sedemnásťročného mládenca jeho hráčsky agent Michal Holeščák. „Okrem uvedených klubov sme v úzkom kontakte aj s niekoľkými zástupcami Premier League a najvyššej holandskej súťaže,“ doplnil generálny manažér klubu Róbert Rybníček zoznam adries, kde by mohol Malec v neskoršom období pokračovať vo svojej futbalovej kariére.

Kým bude nadaný hrotový hráč pomýšľať na nové výzvy, určite sa bude chcieť presadiť najskôr v prvom tíme AS Trenčín. Útočný potenciál naznačil už vo svojej seniorskej premiére. Na sústredení v Uherskom Hradišti nastúpil do súboja proti Opave do druhého polčasu ako striedajúci hráč. Svoju prvú veľkú príležitosť síce nevyužil, ale druhú šancu chladnokrvne premenil a rozhodol o najtesnejšej výhre AS 1:0. „Podpis kontraktu s Tomášom považujeme za ďalší krok v uplatňovaní našich plánov. Aj naďalej chceme pracovať predovšetkým s našimi mladými hráčmi. Cesta z dorasteneckých tímov AS do seniorského výberu je otvorená pre všetkých. Okrem Maleca sme počas uplynulého obdobia podpísali profesionálne kontrakty aj so Samuelom Štefánikom a Patrikom Mišákom, ktorí sú ďalšími mladíkmi z devätnástky. Podobne ako u nich, aj u Tomáša platí, že ako využije novú príležitosť, je teraz už iba na ňom,“ uviedol na záver Róbert Rybníček.

Autor: ms
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus