Aktuality - archiv 24.2.2010

Tomáš Malec podpísal s AS Trenčín profesionálny kontrakt

O sedemnásťročného dorastenca záujem aj v zahraničí, prednosť dal Trenčínu.

Tomáš Malec spojil svoju budúcnosť s AS Trenčín. Takmer dvojmetrový útočník podpísal vo štvrtok, krátko po 10.00 h, s klubom profesionálny kontrakt. Talentovaný zakončovateľ oslavoval v januári iba 17. narodeniny, napriek tomu javia o jeho služby záujem kluby zo všetkých kútov Európy.

„Je to môj prvý profesionálny kontrakt,“ uviedol krátko po spečatení budúcnosti s klubom dosiaľ najlepší dorastenecký strelec AS. Po dôležitom akte sa mu na tvári objavil úprimný úsmev. „Som rád, že sme to uzavreli. Dúfam, že to bude v mojej kariére dôležitý medzník,“ doplnil a s novou zmluvou vo vrecku sa ponáhľal na tréning.

Meno Tomáša Maleca je zapísané v zápisníčkoch mnohých európskych trénerov a skautov. „Pred niekoľkými týždňami bol na skúške v FC Janov. Neskôr si na vlastnej koži vyskúšal fungovanie mládežníckej akadémie dánskeho klubu FC Midtjylland. O Tomáša sa veľmi živo zaujímajú aj v Lokomotíve Moskva,“ uviedol portfólio nápadníkov o služby sedemnásťročného mládenca jeho hráčsky agent Michal Holeščák. „Okrem uvedených klubov sme v úzkom kontakte aj s niekoľkými zástupcami Premier League a najvyššej holandskej súťaže,“ doplnil generálny manažér klubu Róbert Rybníček zoznam adries, kde by mohol Malec v neskoršom období pokračovať vo svojej futbalovej kariére.

Kým bude nadaný hrotový hráč pomýšľať na nové výzvy, určite sa bude chcieť presadiť najskôr v prvom tíme AS Trenčín. Útočný potenciál naznačil už vo svojej seniorskej premiére. Na sústredení v Uherskom Hradišti nastúpil do súboja proti Opave do druhého polčasu ako striedajúci hráč. Svoju prvú veľkú príležitosť síce nevyužil, ale druhú šancu chladnokrvne premenil a rozhodol o najtesnejšej výhre AS 1:0. „Podpis kontraktu s Tomášom považujeme za ďalší krok v uplatňovaní našich plánov. Aj naďalej chceme pracovať predovšetkým s našimi mladými hráčmi. Cesta z dorasteneckých tímov AS do seniorského výberu je otvorená pre všetkých. Okrem Maleca sme počas uplynulého obdobia podpísali profesionálne kontrakty aj so Samuelom Štefánikom a Patrikom Mišákom, ktorí sú ďalšími mladíkmi z devätnástky. Podobne ako u nich, aj u Tomáša platí, že ako využije novú príležitosť, je teraz už iba na ňom,“ uviedol na záver Róbert Rybníček.

Autor: ms
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 28.6.2022

Ďuriška | Išiel som do rizika, ale pre Trenčín sa mi to oplatilo

Staronovou tvárou v kabíne AS Trenčín je skúsený obranca Lukáš Ďuriška....

ASTV 26.6.2022

Lavrinčík | Treba sa sústrediť, aby sme nový systém rýchlo vstrebali

Aj druhý prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy...

ASTV 26.6.2022

Hyballa | Pri štandardných situáciách musíme byť disciplinovanejší

Tréner Peter Hyballa po zápase letnej prípravy proti 1.FC Slovácko (0:2).

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel