Aktuality - archiv 25.2.2010

Veľké šachové partie v kabíne AS Trenčín

Najväčšími odborníkmi Čögley a Ševela, potenciálnym vyzývateľom Knapp.

Pred niekoľkými týždňami začali hráči AS využívať oddychovú miestnosť v hoteli na Ostrove. Futbalisti v nej trávia predovšetkým čas medzi tréningami. Počas relaxu sa im ponúkajú rôzne formy relaxu. Najsilnejšiu skupinu tvoria hráči playstation a kartári. V tíme sú však aj šachisti. Veľké partie sa odohrávajú predovšetkým medzi Petrom Čögleyom a Martinom Ševelom.

Myšlienka o šachových partiách sa zrodila pri horúcom vývare. „Pri jednom z obedov Peter vyzvedal, či vieme hrať šach. Táto myšlienka ma okamžite zaujala. Nepatrím medzi kartárov. Nič mi nehovorí ani plejko. Povedal som si, že okná medzi tréningami by sme mohli využívať pri šachovnici,“ opísal začiatok dramatických súbojov Martin Ševela. „Nie je na škodu občas si pretrénovať mozgové závity. Šachové hodiny síce nemáme, ale myslím si, že partie majú zatiaľ veľmi solídnu úroveň,“ pokračoval skúsený obranca.

„Šach som hrával už ako dieťa. Som rád, že som si po čase našiel súpera. So Ševom je to super. Raz vyhrá on, inokedy ja,“ vyznal sa zo svojho vzťahu ku hre kráľov mladší z dvojice. „Jasné, že navrch mávam väčšinou ja, veď na vzájomné zápasy vyhrávam 3:1,“ kontroval kapitán tímu. Pri analýze svojej jedinej prehry ale súpera športovo pochválil: „Čegyho som si nahnal do rohu. Zdalo sa, že nemá šancu. Potom ale, neviem odkiaľ, vytiahol geniálny ťah a dal mi mat.“

Okolo dvojice šachistov sa najčastejšie motá Lubor Knapp. „Patrí medzi najvážnejších vyzývateľov,“ konštatuje Ševela. Čögley pohotovo s úsmevom na tvári dodáva: „Súbojov s Lubom sa neobávam. On toho vždy viac narozpráva ako urobí.“ Obaja hráči ale vyžadujú pri ľútych bojoch absolútne súkromie. „Kibicovať so do toho nenecháme. Na hru potrebujeme maximálny pokoj,“ uviedol zatiaľ úspešnejší hráč.

O šachových schopnostiach oboch futbalistov nepochybujeme. Skúsili sme si však overiť ich teoretické znalosti. Kým 21 ročný pravák si na meno žiadneho slávneho šachistu nespomenul, 34 ročný stopér reagoval okamžite. „Veľmi dobre si pamätám na šachové maratóny medzi Anatolijom Karpovom a Garrim Kasparovom. Po nich nastúpil nejaký Ind, ale na jeho meno si nespomínam,“ hľadal Martin Ševela v pamäti meno veľmajstra Viswanathana Ananda.

Autor: ms
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.6.2022

Lavrinčík | Treba sa sústrediť, aby sme nový systém rýchlo vstrebali

Aj druhý prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy...

ASTV 26.6.2022

Hyballa | Pri štandardných situáciách musíme byť disciplinovanejší

Tréner Peter Hyballa po zápase letnej prípravy proti 1.FC Slovácko (0:2).

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel