Aktuality - archiv 27.9.2007

Do Nitry s cieľom vziať „trogárom“ prvé domáce body

Boris Godál: "Naše šance sú určite väčšie ako keby chytal Senecký."

Po sľubnom výkone a vysokom domácom víťazstve nad Zlatými Moravcami cestuje AS Trenčín v zápase 11. kola najvyššej domácej súťaže na ihrisko tretieho tímu ligovej tabuľky FC Nitra. Priepastný rozdiel v bodovom zisku a výhoda domáceho prostredia jednoznačne favorizuje zverencov trénera Pavla Hapala. AS však necestuje pod Zobor v porazeneckej nálade. „Sme nahecovaní na víťazstvo,“ nechal sa počuť mladý stredopoliar Boris Godál.

„Nitra mala vynikajúci najmä vstup do sezóny a práve z toho doteraz ťažia. Mužstvo sa vezie na víťaznej vlne. Neudržali si však stabilnú formu a v ostatných troch zápasoch dvakrát prehrali. Naopak, my sme dvakrát neinkasovali, čo nám veľmi pomohlo,“ pokračoval Godál.

Nitra sa spolieha najmä na domáce ihrisko, na ktorom v piatich dueloch nestratila ani bod a inkasovala iba dva góly. „Vyšli im však viaceré stretnutia a veria si. Napríklad s Petržalkou dali víťazný gól v závere. Určite sa budú chcieť vytiahnuť a ďalšiu dobrú šnúru naštartovať práve s nami. Pozor si musíme dať najmä na Heseka a Grajciara. Práve to sú dvaja hlavní ťahúni Nitry,“ upozorňuje dvadsaťročný stredopoliar.

Nitra má stále najlepšiu defenzívu v lige, ktorú až do 8. kola dirigoval reprezentačný brankár Štefan Senecký. Po jeho odchode do Turecka sa stal jednotkou nádejný Lukáš Hroššo. „Senecký predviedol výbornú fazónu, nedostával góly a fantastické zákroky ho odlepili z tejto ligy. Jeho absenciu trochu cítiť. Mužstvo pravdepodobne necíti vzadu až takú istotu. Naše šance sú určite väčšie ako keby chytal. My sme v opačnej situácii. Hodál nás proti Šali a Zlatým Moravciam podržal a dal nám väčšiu istotu,“ dodal Godál.

Autor: MG
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
17:30 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 5.12.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti MFK Dukla Banská Bystrica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti MFK Dukla Banská...

Fotogalérie 5.12.2023

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FK Železiarne Podbrezová

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 16. kola Niké ligy proti FK Železiarne...

ASTV 3.12.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FK Železiarne Podbrezová

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti FK Železiarne...

ASTV 3.12.2023

Bariš | Bol to pre nás ťažký zápas, hrali sme o veľa

Tím okolo kapitána Damiána Bariša odohral ďalší zápas bez plného bodového zisku. Na...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco