A-tím 2.11.2020

Kadák | Som veľmi vďačný za víťazstvo, dodá nám pozitívnu energiu

Dlhých šesť týždňov sme čakali na ďalšie ligové víťazstvo v tomto ročníku. Prišlo proti dobre hrajúcemu Ružomberku, čo tímu Stijna Vrevena môže dodať potrebné sebavedomie. Jedným z hlavných strojcov triumfu bol stále iba devätnásťročný mladík Jakub Kadák.

Odchovanec This is my sen Academy bol pri všetkých troch strelených góloch. Prvé dva prišli po skvele kopnutých rohových kopoch a dobrej práci Richarda Križana, tretí pridal Kadák už bez prispenia hosťujúcej obrany.

„Som vďačný a veľmi šťastný, že sa nám podarilo konečne vyhrať. Križo tam v oboch momentoch veľmi dobre naskočil. Veľmi ma potešil aj gól v samom závere,“ povedal Kadák po prvom ligovom zásahu v aktuálnom ročníku a piatom celkove.

Problémom nášho tímu sú od úvodu tejto sezóny štandardné situácie, po ktorých až príliš často inkasujeme. Zápas proti Liptákom sme však práve štandardkami rozhodli. „Nesmieme zabudnúť, že po priamom kope sme inkasovali. Stále na tom musíme pracovať,“ povedal Kadák a dodal: „Verím, že víťazstvo nám dá pozitívnu energiu do záveru jesene. Celý týždeň budeme pracovať na tom, aby sme uspeli aj počas ďalšieho víkendu.“

Kadák hral na netradičnom poste hrotového útočníka, ale napriek subtílnejšej postave úspešne bojoval s vysokými ružomberskými obrancami. „Na každom poste odvádzam sto percent. Je mi jedno, kam ma tréner postaví,“ dodal na záver Kadák.

Vreven | Je typom hráča, o ktorých sa môžeme oprieť aj v ťažkej situácii

Mladého stredopoliara alternujúceho na hrote útoku pochválil po zápase aj tréner Stijn Vreven. „Môže hrať kdekoľvek s výnimkou pozície brankára. Jeho ochota a myslenie sú fantastické. Chce na sebe pracovať. Ak aj odohrá horší zápas, je ochotný behať a bojovať až do konca. Je presne typom hráča, o ktorých sa môžeme oprieť aj v ťažkej situácii,“ povedal belgický tréner.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.6.2022

Lavrinčík | Treba sa sústrediť, aby sme nový systém rýchlo vstrebali

Aj druhý prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy...

ASTV 26.6.2022

Hyballa | Pri štandardných situáciách musíme byť disciplinovanejší

Tréner Peter Hyballa po zápase letnej prípravy proti 1.FC Slovácko (0:2).

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel