Aktuality - archiv 2.3.2010

Filip Hlohovský sa upísal Trenčínu na ďalšie obdobie

Podpisom zmluvy sa všetko iba začína, tvrdí útočník AS.

Filip Hlohovský predĺžil s AS Trenčín zmluvu. Pôvodný kontrakt mu mal vypršať v lete aktuálneho roku, v predvečer jarnej sezóny spečatil podpisom budúcnosť s klubom na ďalšie obdobie.

Filip pôsobí v Trenčíne od mládežníckych kategórií. V mladšom doraste získal trofej majstra Slovenska. Vo výbere do 19 rokov patril, spolu s Lukášom Šebekom, medzi najlepších strelcov súťaže. Raketový štart mal aj v seniorskom výbere. Potom sa ale jeho kariéra zmenila na húsenkovú dráhu. Raz bol hore, inokedy zasa dole. V istých chvíľach trestuhodne hazardoval s nevídaným talentom, ale po turbulentnom období sa vrátil späť na správnu cestu. Nielen na trávniku pôsobí ako osobnosť a obrovská nádej pre nasledujúce obdobie.

„Úprimne sa tešíme, že zmluvu predĺžil. Pre AS môže byť určite veľkým prínosom,“ vyjadril sa krátko po podpise kontraktu Roman Hodál. Súčasný asistent trénera zažil talentovaného futbalistu aj ako spoluhráča. Trajektóriu je kariéry preto vníma veľmi pozorne. „Filipov prístup k povinnostiam sa v poslednom období výrazne zmenil. Dokončil si školu, začal na sebe tvrdo pracovať. Na tréningoch patrí medzi najaktívnejších. Navyše s nami začal oveľa častejšie a otvorenejšie komunikovať. Spolupráca s ním je oveľa lepšia, ako tomu bolo v minulosti,“ ocenil bývalý brankár AS prístup rodáka z Prievidze.

„S vedením klubu sme sa dohodli pomerne rýchlo. Hoci tam boli nejaké ďalšie alternatívy, spolu s manažérom sme sa zhodli, že pokračovať v Trenčíne je správna voľba,“ skonštatoval Hlohovský bezprostredne po spečatení budúcnosti s AS. V zime ukázal viacero pozoruhodných výkonov. V poslednej časti prípravy sa však ani on nevyhol výpadku formy. „V uplynulých dňoch ma z tempa vyviedla choroba. Antibiotiká sú už minulosťou. Opäť sa začínam cítiť dobre,“ hlásil pár dní pred jarnou premiérou v Michalovciach. Poznajúc Filipove výkyvy formy z minulosti sa v kuloároch občas objaví obava, či podpisom zmluvy nenastane opäť pád jeho výkonnosti. „Kdeže, nič také nehrozí. Podpisom zmluvy sa všetko iba začína,“ ubezpečuje nás trenčiansky hráč s číslom 13.

Autor: ms
Rozpis zápasov
13:00 Senec
Prípravný, Tipsport liga, 26.1.2021
MFK Skalica - AS Trenčín
1:0 Trnava
Prípravný, Tipsport liga, 12.1.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 15.1.2021

Príprava | Zápas proti Zlatým Moravciam zrušil COVID-19

Druhý zápas zverencov trénera Stijna Vrevena v zimnej verzii Tipsport ligy zrušil...

ASTV 13.1.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia úvodného kola zimnej verzie Tipsport ligy 2021...

Fotogalérie 12.1.2021

Fotogaléria | Zápas zimnej Tipsport ligy proti Spartaku Trnava

Fotogaléria zo zápasu úvodného kola zimnej verzie Tipsport ligy proti FC...

ASTV 12.1.2021

ASTV | Tréner Vreven a Roguljič po prípravnom zápase proti Trnave

Tréner Stijn Vreven a Ante Roguljič po zápase úvodného kola zimnej verzie...

orion tip macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont