Aktuality - archiv 2.3.2010

Filip Hlohovský sa upísal Trenčínu na ďalšie obdobie

Podpisom zmluvy sa všetko iba začína, tvrdí útočník AS.

Filip Hlohovský predĺžil s AS Trenčín zmluvu. Pôvodný kontrakt mu mal vypršať v lete aktuálneho roku, v predvečer jarnej sezóny spečatil podpisom budúcnosť s klubom na ďalšie obdobie.

Filip pôsobí v Trenčíne od mládežníckych kategórií. V mladšom doraste získal trofej majstra Slovenska. Vo výbere do 19 rokov patril, spolu s Lukášom Šebekom, medzi najlepších strelcov súťaže. Raketový štart mal aj v seniorskom výbere. Potom sa ale jeho kariéra zmenila na húsenkovú dráhu. Raz bol hore, inokedy zasa dole. V istých chvíľach trestuhodne hazardoval s nevídaným talentom, ale po turbulentnom období sa vrátil späť na správnu cestu. Nielen na trávniku pôsobí ako osobnosť a obrovská nádej pre nasledujúce obdobie.

„Úprimne sa tešíme, že zmluvu predĺžil. Pre AS môže byť určite veľkým prínosom,“ vyjadril sa krátko po podpise kontraktu Roman Hodál. Súčasný asistent trénera zažil talentovaného futbalistu aj ako spoluhráča. Trajektóriu je kariéry preto vníma veľmi pozorne. „Filipov prístup k povinnostiam sa v poslednom období výrazne zmenil. Dokončil si školu, začal na sebe tvrdo pracovať. Na tréningoch patrí medzi najaktívnejších. Navyše s nami začal oveľa častejšie a otvorenejšie komunikovať. Spolupráca s ním je oveľa lepšia, ako tomu bolo v minulosti,“ ocenil bývalý brankár AS prístup rodáka z Prievidze.

„S vedením klubu sme sa dohodli pomerne rýchlo. Hoci tam boli nejaké ďalšie alternatívy, spolu s manažérom sme sa zhodli, že pokračovať v Trenčíne je správna voľba,“ skonštatoval Hlohovský bezprostredne po spečatení budúcnosti s AS. V zime ukázal viacero pozoruhodných výkonov. V poslednej časti prípravy sa však ani on nevyhol výpadku formy. „V uplynulých dňoch ma z tempa vyviedla choroba. Antibiotiká sú už minulosťou. Opäť sa začínam cítiť dobre,“ hlásil pár dní pred jarnou premiérou v Michalovciach. Poznajúc Filipove výkyvy formy z minulosti sa v kuloároch občas objaví obava, či podpisom zmluvy nenastane opäť pád jeho výkonnosti. „Kdeže, nič také nehrozí. Podpisom zmluvy sa všetko iba začína,“ ubezpečuje nás trenčiansky hráč s číslom 13.

Autor: ms
Rozpis zápasov
19:00 Žilina
Fortuna liga, 2. kolo, 12.8.2020
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
2:2 Ružomberok
Fortuna liga, 1. kolo, 8.8.2020
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 8.8.2020

FL | Ani dvojgólové vedenie nestačilo na tri body

Zverenci trénera Stijna Vrevena remizovali v zápase úvodného kola Fortuna ligy na ihrisku...

Marketing 8.8.2020

Schlesinger | Chceme prebudiť emócie a spolupatričnosť

V prvej polovici týždňa sme vám predstavili pokračujúcu spoluprácu so spoločnosťou...

ASTV 7.8.2020

ASTV | Roguljič pred zápasom proti Ružomberku

ASTV vám prináša rozhovor s Antem Roguljičom pred stretnutím 1. kola Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 7.8.2020

Komunita | Volko je rád, že Hviezdy deťom napriek aktuálnej situácii pokračujú

Charitatívne podujatie klubu AS Trenčín s názvom „Hviezdy...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak