Aktuality - archiv 4.3.2010

Pavol Straka - útočná posila AS

Adrián Guľa: „Pavol je jednoznačne prínosom. Na ihrisku i v kabíne."

Začiatok I. ligy sa blíži. Už v sobotu popoludní nastúpia futbalisti AS na horúcej pôde v Michalovciach. Po zostupe z Corgoň ligy odohrali Trenčania s ambicióznym súperom dovedna štyri zápasy. Doterajšia bilancia hovorí jednoznačne pre mužstvo z Považia.

V prvom dueli, hranom na Zemplíne, sa zrodila výhra AS 3:2. Rozhodujúci zásah dal v záverečnej minúte stretnutia Marek Bubenko. Domáca odveta sa diala za podobných okolností ako je tomu teraz. Prvé jarné kolo sa z dôvodu zlých klimatických podmienok odložilo a štartovalo sa až druhým naplánovaným zápasom. V ňom Trenčania vyhrali na Sihoti s Michalovcami vysoko 6:2. Na tretie kolo od konca minulej sezóny nespomíname radi. Hoci AS na východe opäť neprehralo, bezgólová remíza mu zahatala cestu do najvyššej súťaže. Posledná konfrontácia ašpirantov na postup sa konala 19. septembra 2009. Po góloch Davida Depetrisa a Vojtecha Horvátha vyhrali Trenčania 2:0.

Strelec prvého gólu v zimnom období Sihoť opustil. Jeho miesto by mohol zaujať skúsený útočník Pavol Straka. „Vieme si predstaviť, že bude platným aj pri premieňaní šancí," rozhovoril sa o novom hráčovi v kádri Adrián Guľa. „Pavol je jednoznačne prínosom. Na ihrisku i v kabíne. Je to skúsený hráč s množstvom ligových štartov. Naše očakávania napĺňal už v zimnom období,“ rozvíja myšlienku posilnenia kádra o kvalitného forvarda tréner.

Prestup skúseného útočníka sa síce trošku naťahoval, ale deň pred začiatkom súťaže je jeho pôsobenie v Trenčíne spečatené aj papierovo. „Chvíľu trvalo, kým sme s mojím bývalým klubom našli vhodné riešenie ukončenia spolupráce,“ priblížil Straka naťahujúce sa rokovania s Viktóriou Žižkov. S kabínou AS sa za pár dní zblížil a spoznal aj nových spoluhráčov. „Chlapci sú síce mladí, ale kvalitní a vývojaschopní. Trenčínu chcem pomôcť medzi elitu. Na čelo tabuľky máme síce sedembodovú stratu, ale čaká nás ešte 13 zápasov. V hre je ešte takmer 40 bodov,“ neskladá zbrane o postup trenčiansky rodák.

Autor: ms, foto: sita
Rozpis zápasov
4:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 1. kolo, 23.7.2021
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
20:00 Bratislava
Fortuna liga, 2. kolo, 31.7.2021
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 24.7.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti FC ViOn

Fotogaléria zo zápasu 1. kola základnej časti Fortuna ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce -...

ASTV 24.7.2021

Kadák | Prvý polčas bol z našej strany výborný

Dvoma gólmi a jednou finálnou prihrávkou doviedol mladý kapitán svoj tím k prvému víťazstvu v...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 1. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic