A-tím 23.11.2020

Letenay | Všetko pozitívne kazí, že sme zostali bez bodu

Prvý ligový zápas v tomto ročníku má po víkende na svojom konte Lukáš Letenay. Stále iba devätnásťročný mladík nastúpil po takmer rok trvajúcej pauze spôsobenej zraneniami. Napriek tomu, že mu chýba zápasová prax, proti Žiline sa nestratil. Na hrote útoku prikryl množstvo lôpt a bojoval do záverečného hvizdu.

„V prvom rade musím poďakovať trénerovi, že po dlhom čase bez futbalu som dostal šancu. V úvode to bolo ťažké, ale napokon som sa dostal do zápasového tempa. S pribúdajúcimi minútami prišla aj sebadôvera. Užil som si to. Nechal som tam sto percent,“ povedal Letenay.

Odchovanca bratislavskej Karlovky, ktorý prišiel do Trenčína pred takmer piatimi rokmi, potešil návrat na trávnik. O to viac ho mrzela prehra. „Všetko pozitívne kazí, že sme zostali bez bodu. Musíme ale pokračovať touto cestou. Nemôžme striedať dobré a zlé zápasy. Ťažko potom fanúšikov pritiahneme na svoju stranu.“

Rozhodujúcim faktom z pohľadu mladého útočníka bola efektivita v útoku. „Je to na mne, krídelníkoch a ďalších ofenzívnych hráčoch, aby sme dali góly. Práve kvalita útočnej fázy a efektivita Žiliny rozhodli,“ povedal Letenay. V prvom polčase mu chýbalo po akcii Kadáka možno desať centimetrov k zakončeniu, Gajdošov pokus zastavil jeden z hráčov súpera na bránkovej čiare a Križan trafil hlavičkou bezmocného domáceho brankára.

Viacero mladých odchovancov dostáva príležitosť v drese prvého mužstva. Je to však práve v čase, keď sa tímu nedarí. „Nie je to najpríjemnejšie, ale môj cieľ je jediný. Chcem, aby toto mužstvo vyhrávalo. Robím všetko preto, aby som pomohol. Odkedy som sa vrátil do tréningového procesu, nič iné ma nezaujíma. Myslím si, že je len otázka času, kedy začneme vyhrávať. Musíme ale pracovať ako počas posledných dvoch týždňov,“ dodal Letenay.

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:30 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
0:1 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 1.3.2021

Čatakovič | Mal som dobrý prvý dotyk a to rozhodlo

„Pred dvoma mesiacmi by sme takýto zápas prehrali,“ povedal už po druhý raz v rade na...

ASTV 27.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 21. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

Fotogalérie 27.2.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

ASTV 27.2.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa