Aktuality - archiv 9.3.2010

Všetko zmenili skoré zásahy, uvedomuje si Salinas

Jorge Salinas: "Po taktickej stránke sa toho veľa nezmenilo, skôr vnútorná chémia tímu akoby zapadala do seba."

Tím Adriána Guľu predviedol na ihrisku Michaloviec (3:0) jeden z najlepších výkonov od vypadnutia z najvyššej súťaže. Viacerí hráči si zaslúžia absolutórium, ale hlavnou hviezdou je predsa len jediný z nich - ešte iba sedemnásťročný Paraguajčan Jorge Salinas. Skvelý technik sa predstavil na pozícii podhrotového útočníka a ukázal, že práve tento post mu sedí asi najviac. Gólmi v tretej a siedmej minúte duelu prakticky rozhodol a žiaril aj naďalej. "Mohol som dať aj tretí gól, ale už som nemal toľko šťastia," povedal Salinas.

Trenčania vyhrali v metropole Zemplína až nečakane hladko, ale aj podľa slov mladého stredopoliara to tak nemuselo byť. Priebeh zápasu výrazne ovplyvnili rýchle góly. "Všetko zmenili skoré zásahy. Nevieme akoby to vyzeralo, ak by sme neskórovali. Mohli sme hrať svoju hru a ovládať priebeh stretnutia. Súper by bol určite iný, ale za desať minút sa celý dej zmenil," komentoval druhý najmladší muž v kabíne prvého mužstva.

Ak by sa podobný priebeh zápasu zopakoval častejšie, asi nikto pod Čákovým hradom by nebol proti. "Tak si to predstavuje asi každý. Podobný úvod všetko uľahčí," komentoval Salinas, ktorého po premiérovom zásahu v ligovom stretnutí čaká uhradenie príspevku do tímovej pokladne. Podobný zvyk síce v Paraguaji nemajú, ale mladí hráči si predsa len užijú svoje. "Pred prvým zápasom v profesionálnej kariére vás ostrihajú dohola. Mne sa to našťastie nepritrafilo a dúfam, že chalani tento zvyk nepreberú."

Výkon AS v premiérovom súboji jarnej časti sezóny bol do veľkej miery prekvapujúci pre všetkých fanúšikov. Dokonca aj pre tých najoptimistickejších. Už menej pre zainteresovaných. "Začalo to už vstupom do prípravy, ktorá nám vyšla. Najväčší rozdiel cítim v prístupe celého tímu. Mužstvo ide do každého zápasu s cieľom vyhrať. Ideme vždy za troma bodmi. Nič iné nás nezaujíma. Sme presvedčení, že môžeme vyhrávať. Po taktickej stránke sa toho veľa nezmenilo, skôr vnútorná chémia tímu akoby zapadala do seba. Cítim, že sme si bližšie a makáme jeden za druhého," dodal povzbudivé slová na záver mladý Juhoameričan.

Autor: mg
Rozpis zápasov
4:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 1. kolo, 23.7.2021
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
20:00 Bratislava
Fortuna liga, 2. kolo, 31.7.2021
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 24.7.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti FC ViOn

Fotogaléria zo zápasu 1. kola základnej časti Fortuna ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce -...

ASTV 24.7.2021

Kadák | Prvý polčas bol z našej strany výborný

Dvoma gólmi a jednou finálnou prihrávkou doviedol mladý kapitán svoj tím k prvému víťazstvu v...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 1. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic