Aktuality - archiv 10.3.2010

Futbalisti AS na návšteve v DEMY

Miloš Volešák: "Z návštevy sme mali radosť, aj keď to bolo pre nás ťažké."

Dlhodobá spolupráca medzi trenčianskymi futbalistami a Domovom sociálnych služieb DEMY pokračuje. Ďalším zo spoločných projektov oboch subjektov bola návšteva športovcov priamo v sídle DEMY. Skupina hráčov AS strávila medzi hendikepovanými deťmi viac ako hodinu. Malí kamaráti trenčianskych futbalistov pripravili svojim športovým vzorom divadelné predstavenie, futbalisti sa revanšovali loptou a dresom.

Futbalisti odchádzali zo sídla Domova sociálnych služieb plní dojmov. „Z návštevy sme mali veľkú radosť. Byť v kontakte s týmito deťmi nás tešilo, hoci v niektorých chvíľach to bolo pre nás ťažké. Niektoré postihnutia boli skutočne výrazné. Človek sa potom zamýšľa nad prioritam a vo svojom rebríčku hodnôt mnohé prehodnocuje,“ rozhovoril sa s vážnym hlasom Miloš Volešák.

Aldo Báez pri spomienke na stretnutie s deťmi roztiahol tvár do širokého úsmevu. „Bola to milá akcia. Deti nám pripravili pekný program. Nebola to naša prvá spoločná akcia. Cítili sme sa medzi nimi dobre. Na záver nám odovzdali kopačky, ktoré samé vyrobili. Mám ich odložené doma,“ chválil sa cenným úlovkom argentínsky záložník.

Deti z Domova sociálnych služieb a futbalisti AS Trenčín sa v poslednom období zbližujú. Jedným z prvých spoločných projektov bolo spoločné fotenie kalendára na rok 2009. „Pamätali sa na to aj po viac ako roku. Spoznávali nás a v mysliach lovili spomienky na spoločnú prípravu fotiek,“ všimol si Miloš Volešák. Veľkú radosť z opätovného stretnutia s futbalistami mal predovšetkým Martin, vystupujúci na spoločnom fotení ako tréner spoločného tímu detí a športovcov.

Ďalšou spoločnou akciou bola letná šou Hviezdy deťom. Výťažok z futbalového duelu slávnych športovcov s Martinom Škrteľom a Mariánom Gáboríkom na čele proti výberu osobností MUFUZA s Jánom Ďurovčíkom či Ivanom Vojtekom v zostave putoval aj na podporu DEMY. Ďalšie pokračovanie vzájomných stretnutí hráčov AS a detí by malo prísť už onedlho. Keď počasie ukáže svoju jarnú tvár a ortuť teplomera sa vyšplhá na teplejšie hodnoty, navštívia deti z DEMY niektorý z domácich zápasov AS. V lete je potom pripravená ďalšia časť úspešného letného podujatia Hviezdy deťom.

Autor: ms, foto: M. Blažek
Rozpis zápasov
4:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 1. kolo, 23.7.2021
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
20:00 Bratislava
Fortuna liga, 2. kolo, 31.7.2021
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 24.7.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti FC ViOn

Fotogaléria zo zápasu 1. kola základnej časti Fortuna ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce -...

ASTV 24.7.2021

Kadák | Prvý polčas bol z našej strany výborný

Dvoma gólmi a jednou finálnou prihrávkou doviedol mladý kapitán svoj tím k prvému víťazstvu v...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 1. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic