Aktuality - archiv 15.3.2010

Hlohovský verí, že tím máme najlepší

Filip Hlohovský: „Všetci sem prídu brániť. Je jedno či ide o prvý alebo posledný tím.“

Zverenci trénera Adriána Guľu sa po nečakane hladkom víťazstve na ihrisku Michaloviec doma na Sihoti natrápili s nováčikom z Liptovského Mikuláša. Aktuálne piaty tím druhej najvyššej súťaže prehral iba o jediný gól (2:3), keď úspech slávil najmä vďaka pozornej obrane. „Všetci sem prídu brániť. Je jedno či ide o prvý alebo posledný tím. Stále hráme do plných. Niekedy nám padne, do čoho kopneme, inokedy to je tvrdo vydreté. Dôležité sú však jedine tri body,“ vracia sa k víkendovému zápasu Filip Hlohovský.

Stále nádejný zakončovateľ otvoril skóre stretnutia, ale hostia aj vďaka podbehnutiu lopty zo strany brankára Volešáka v druhom polčase vyrovnali a zdalo sa, že získajú pevnú pôdu pod nohami. „Po góle na 1:1 sa akoby zbláznili. Mysleli si, že môžu niečo uhrať a vtedy sme ich dorazili. Škoda iba gólu na 2:3. Nemôžeme faulovať v tak nebezpečnom priestore pred šestnástkou. Súper dal kontaktný gól a bola z to dráma,“ pokračuje člen reprezentačnej dvadsdaťjednotky.

Najdôležitejšou úlohou realizačného tímu pred sobotňajším domácim stretnutím s Dolným Kubínom bude nájsť recept na striktne obrannú hru súperov prichádzajúcich pod Čákov hrad. Tak ako futbalisti z Liptova, aj tí z Oravy prídu pravdepodobne s jediným úmyslom. „Na tréningoch sa tomu venujeme. Veľa sa o tom rozprávame. Niekdy to ide, inokedy nie. Ťažko sa ale hrá, keď na dvadsiatich metroch ideme do desiatich hráčov súpera. Musíme to však zvládať a zbierať body,“ komentoval Hlohovský.

Podľa mladého strelca je najväčším problém tímu uložený v hlavách. „V ničom inom to nebude a my to musíme prekonať. Podľa mňa máme najlepší tím v lige. Musíme sa sústrediť na každú loptu. V Michalovciach to bolo super, no s Liptovským Mikulášom zas akési strnulé. Vedeli sme, že musíme vyhrať, preto to bolo ťažšie,“ priznáva na záver trenčianska „trinástka“.

Autor: mg
Rozpis zápasov
19:00 Žilina
Fortuna liga, 2. kolo, 12.8.2020
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
2:2 Ružomberok
Fortuna liga, 1. kolo, 8.8.2020
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 8.8.2020

FL | Ani dvojgólové vedenie nestačilo na tri body

Zverenci trénera Stijna Vrevena remizovali v zápase úvodného kola Fortuna ligy na ihrisku...

Marketing 8.8.2020

Schlesinger | Chceme prebudiť emócie a spolupatričnosť

V prvej polovici týždňa sme vám predstavili pokračujúcu spoluprácu so spoločnosťou...

ASTV 7.8.2020

ASTV | Roguljič pred zápasom proti Ružomberku

ASTV vám prináša rozhovor s Antem Roguljičom pred stretnutím 1. kola Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 7.8.2020

Komunita | Volko je rád, že Hviezdy deťom napriek aktuálnej situácii pokračujú

Charitatívne podujatie klubu AS Trenčín s názvom „Hviezdy...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak