Aktuálne 14.2.2021

AS Trenčín | Návrat klubu domov vítajú aj mesto a kraj

AS Trenčín sa po dva a pol roku v exile vracia domov. Predchádzali tomu desiatky milión eur investovaných do výstavby nového štadióna, podpora mesta Trenčín a Slovenského futbalového zväzu. Silný charitatívny program, podpora komunity a pozitívna reklama pre mesto a kraj. Práve z tohto dôvodu vítajú návrat do Trenčína nielen fanúšikovia, ale aj miestne autority.

„Veľmi pozitívne vnímame výborné zázemie, ktoré sa v Trenčíne buduje. Výraznou mierou prispeje k rozvoju a výchove talentovanej mládeže,“ povedal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška a pokračoval: „Som presvedčený, že návrat klubu na domácu pôdu bude mať časom pozitívny vplyv aj na cestovný ruch, v ktorom máme čo ponúknuť.“

Spolupráca klubu a samosprávneho celku je úzko prepojená prostredníctvom Strednej športovej školy, ktorá vychováva nielen výborných športovcov, ale dáva dôraz komplexný rast športovej osobnosti. TSK participuje aj na jednom z nosných projektov klubu, ktorým je Sieň slávy trenčianskeho futbalu.

Návrat pod Čákov hrad privítal aj primátor mesta Trenčín Richard Rybníček. „Pred viac ako trinástimi rokmi nemal pán Ling žiadnu väzbu na naše mesto. Napriek tomu venoval časť svojho života budovaniu futbalového klubu v celkom cudzej krajine. Skúsil zjednotiť futbal a urobiť z neho viac ako lokálny produkt. Dnes sa tu vážne črtá štadión, ktorý bude aj architektonické dielo. Spoločenský produkt dotvárajúci hodnotu centra nášho mesta. Miesto postavené nielen pre futbalové zápasy,“ povedal primátor Rybníček.

Prvý muž mesta Trenčín nechal silný odkaz aj našim najvernejším. „Som rád, že máme slušných a tolerantných fanúšikov. Robia mestu skvelú reklamu a som na nich hrdý. Všetky zápasy v európskych pohároch alebo finále Slovenského pohára v Poprade boli vďaka nim úchvatné. Vždy nám robili dobré meno. Presne takto si predstavujem naše mesto, ako tolerantné miesto pre život,“ dodal Rybníček.

Autor: astn
Rozpis zápasov
0:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 16. kolo, 27.11.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:00 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 28.11.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

Fotogaléria zo zápasu 16. kola základnej časti Fortuna ligy proti DAC 1904 Dunajská...

Aktuálne 28.11.2021

Slávik | Neviem si vypracovať stopercentné šance

Mužstvo Petra Hlinku má za sebou ďalší zápas, v ktorom hernú dominanciu nedokázalo pretaviť...

ASTV 27.11.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 16. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV 27.11.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa