Aktuálne 14.2.2021

AS Trenčín | Návrat klubu domov vítajú aj mesto a kraj

AS Trenčín sa po dva a pol roku v exile vracia domov. Predchádzali tomu desiatky milión eur investovaných do výstavby nového štadióna, podpora mesta Trenčín a Slovenského futbalového zväzu. Silný charitatívny program, podpora komunity a pozitívna reklama pre mesto a kraj. Práve z tohto dôvodu vítajú návrat do Trenčína nielen fanúšikovia, ale aj miestne autority.

„Veľmi pozitívne vnímame výborné zázemie, ktoré sa v Trenčíne buduje. Výraznou mierou prispeje k rozvoju a výchove talentovanej mládeže,“ povedal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška a pokračoval: „Som presvedčený, že návrat klubu na domácu pôdu bude mať časom pozitívny vplyv aj na cestovný ruch, v ktorom máme čo ponúknuť.“

Spolupráca klubu a samosprávneho celku je úzko prepojená prostredníctvom Strednej športovej školy, ktorá vychováva nielen výborných športovcov, ale dáva dôraz komplexný rast športovej osobnosti. TSK participuje aj na jednom z nosných projektov klubu, ktorým je Sieň slávy trenčianskeho futbalu.

Návrat pod Čákov hrad privítal aj primátor mesta Trenčín Richard Rybníček. „Pred viac ako trinástimi rokmi nemal pán Ling žiadnu väzbu na naše mesto. Napriek tomu venoval časť svojho života budovaniu futbalového klubu v celkom cudzej krajine. Skúsil zjednotiť futbal a urobiť z neho viac ako lokálny produkt. Dnes sa tu vážne črtá štadión, ktorý bude aj architektonické dielo. Spoločenský produkt dotvárajúci hodnotu centra nášho mesta. Miesto postavené nielen pre futbalové zápasy,“ povedal primátor Rybníček.

Prvý muž mesta Trenčín nechal silný odkaz aj našim najvernejším. „Som rád, že máme slušných a tolerantných fanúšikov. Robia mestu skvelú reklamu a som na nich hrdý. Všetky zápasy v európskych pohároch alebo finále Slovenského pohára v Poprade boli vďaka nim úchvatné. Vždy nám robili dobré meno. Presne takto si predstavujem naše mesto, ako tolerantné miesto pre život,“ dodal Rybníček.

Autor: astn
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 28. kolo, 24.4.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
2:0 Dunajská Streda
Fortuna liga, 27. kolo, 17.4.2021
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Komunita / CSR 22.4.2021

Komunita | Deň Zeme vo farbách recyklácie

AS Trenčín sa aj tento rok s podporou spoločnosti Marius Pedersen zapája do projektu pri...

Aktuálne 21.4.2021

Komunita | AS a DAC nabehali 213 km a vyzbierali 800 eur pre Svetielko nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje podporujúce zlepšovanie...

A-tím 19.4.2021

Pirinen | Potrebujeme odstrániť ľahké chyby

Piaty zápas nadstavby Fortuna ligy priniesol piatu prehru tímu Stijna Vrevena. Hoci sa mužstvo...

ASTV 18.4.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok