Aktuality - archiv 16.3.2010

Proti Mikulášu lovil brankár AS loptu zo siete po štandardkách

Miloš Volešák: "V sobotu mi chalani pomohli, teraz som na rade ja."

Trenčianski futbalisti vstúpili do jarnej časti I. ligy dvoma víťazstvami. V Michalovciach to bola jasná záležitosť. Výsledok bol až prekvapivo hladký (3:0). Oveľa ťažšie sa rodila domáca výhra nad Liptovským Mikulášom. Konečné skóre znamenalo (3:2), že body napokon ostali na Sihoti.

Po záverečnom hvizde rozhodcu padol zrejme najväčší kameň zo srdca Miloša Volešáka. Oba góly dostal po štandardných situáciách, ktoré inokedy s prehľadom rieši. „Pri prvom góle som to trošku podbehol. Potom som síce loptu ešte vytlačil na žrď, ale od nej sa odrazila tak, že sa dokotúľala za čiaru. Druhý gól som síce dostal do mojej strany, čo by sa nemalo stávať, ale v múre mi zavadzali viacerí hráči súpera. Loptu som zbadal, až keď bola na úrovni múru,“ obzrel sa za dvoma kritickými okamihmi brankár AS.

Nevydarený duel trenčiansku jednotku nezlomil. Naopak, v nasledujúcich tréningoch zapla ešte na vyššie obrátky ako predtým. „Miloš si uvedomuje, že mu zápas príliš nevyšiel. Už na nedeľnom tréningu sa extrémne koncentroval na nasledujúci zápas. V minulosti chalanov viackrát podržal, keď v záveroch dramatických stretnutí vytiahol zázračné zákroky. Teraz mu to spoluhráči vrátili. Dali tri góly a vybojovali výhru. Miloš je zodpovedný a veľmi pracovitý. Dá sa očakávať, že po takomto zápase urobí všetko pre to, aby ostal výraznou oporou a opäť si vyberie šnúru vydarených zápasov,“ pridal názor asistent trénera zodpovedný aj za prípravu gólmanov Roman Hodál.

„Dostali sme dva góly, našťastie o jeden viac sme dali. V sobotu mi chalani pomohli. Teraz som na rade ja,“ potvrdil Volešák slová trénera. „Teší ma, že sa chalanom darí. Vzadu sa cítime oveľa lepšie, keď vidíme, že útočníci dávajú góly. Predsa len, keď vyhrávame o gól či o dva, hráme oveľa uvoľnenejšie ako za vyrovnaného či negatívneho skóre,“ pochválil útočnú efektivitu spoluhráčov spoľahlivý strážca brány. Verme, že Miloš si svoju jarnú dávku neistoty vyčerpal počas uplynulého kola. V nasledujúcich zápasoch sa tešíme na jeho brilantné zákroky, bleskové zakladania útokov či organizáciu defenzívy mužstva.

Autor: ms
Rozpis zápasov
4:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 1. kolo, 23.7.2021
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
20:00 Bratislava
Fortuna liga, 2. kolo, 31.7.2021
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 24.7.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti FC ViOn

Fotogaléria zo zápasu 1. kola základnej časti Fortuna ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce -...

ASTV 24.7.2021

Kadák | Prvý polčas bol z našej strany výborný

Dvoma gólmi a jednou finálnou prihrávkou doviedol mladý kapitán svoj tím k prvému víťazstvu v...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 1. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic