Aktuality - archiv 16.3.2010

Proti Mikulášu lovil brankár AS loptu zo siete po štandardkách

Miloš Volešák: "V sobotu mi chalani pomohli, teraz som na rade ja."

Trenčianski futbalisti vstúpili do jarnej časti I. ligy dvoma víťazstvami. V Michalovciach to bola jasná záležitosť. Výsledok bol až prekvapivo hladký (3:0). Oveľa ťažšie sa rodila domáca výhra nad Liptovským Mikulášom. Konečné skóre znamenalo (3:2), že body napokon ostali na Sihoti.

Po záverečnom hvizde rozhodcu padol zrejme najväčší kameň zo srdca Miloša Volešáka. Oba góly dostal po štandardných situáciách, ktoré inokedy s prehľadom rieši. „Pri prvom góle som to trošku podbehol. Potom som síce loptu ešte vytlačil na žrď, ale od nej sa odrazila tak, že sa dokotúľala za čiaru. Druhý gól som síce dostal do mojej strany, čo by sa nemalo stávať, ale v múre mi zavadzali viacerí hráči súpera. Loptu som zbadal, až keď bola na úrovni múru,“ obzrel sa za dvoma kritickými okamihmi brankár AS.

Nevydarený duel trenčiansku jednotku nezlomil. Naopak, v nasledujúcich tréningoch zapla ešte na vyššie obrátky ako predtým. „Miloš si uvedomuje, že mu zápas príliš nevyšiel. Už na nedeľnom tréningu sa extrémne koncentroval na nasledujúci zápas. V minulosti chalanov viackrát podržal, keď v záveroch dramatických stretnutí vytiahol zázračné zákroky. Teraz mu to spoluhráči vrátili. Dali tri góly a vybojovali výhru. Miloš je zodpovedný a veľmi pracovitý. Dá sa očakávať, že po takomto zápase urobí všetko pre to, aby ostal výraznou oporou a opäť si vyberie šnúru vydarených zápasov,“ pridal názor asistent trénera zodpovedný aj za prípravu gólmanov Roman Hodál.

„Dostali sme dva góly, našťastie o jeden viac sme dali. V sobotu mi chalani pomohli. Teraz som na rade ja,“ potvrdil Volešák slová trénera. „Teší ma, že sa chalanom darí. Vzadu sa cítime oveľa lepšie, keď vidíme, že útočníci dávajú góly. Predsa len, keď vyhrávame o gól či o dva, hráme oveľa uvoľnenejšie ako za vyrovnaného či negatívneho skóre,“ pochválil útočnú efektivitu spoluhráčov spoľahlivý strážca brány. Verme, že Miloš si svoju jarnú dávku neistoty vyčerpal počas uplynulého kola. V nasledujúcich zápasoch sa tešíme na jeho brilantné zákroky, bleskové zakladania útokov či organizáciu defenzívy mužstva.

Autor: ms
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 3. kolo, 15.8.2020
AS Trenčín - MŠK Žilina
1:1 Žilina
Fortuna liga, 2. kolo, 12.8.2020
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 15.8.2020

Bergsen | Musíme sa vyvarovať hlúpich gólov

Po veľmi krátkej pauze nás čaká už tretie fortunaligové kolo. Na štadióne pod Dubňom si zmeráme...

ASTV 13.8.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 2. kola základnej časti Fortuna ligy...

Aktuálne 13.8.2020

Klub | Stanovisko k dnešnému hlasovaniu o prevode pozemkov pod štadiónom

Ďakujeme za ústretový krok voči nášmu klubu. Mestskí poslanci touto...

A-tím 13.8.2020

Kadák | Možno nám chýbalo trochu šťastia, možno viac rozvahy

Tréner Stijn Vreven poďakoval po zápase proti Zlatým Moravciam za výkon, ale aj...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak
×
Dnes v 18:00 |
AS Trenčín
MŠK Žilina