Aktuality - archiv 30.9.2007

Lesák v kľúčovom momente nefauloval

Michal Lesák: „Proti Ružomberku, Nitre a Košiciam sme dokázali uhrať bezgólové polčasy a na tom treba stavať.“

Skúsený český stredopoliar Michal Lesák bol priamo zainteresovaný v rozhodujúcom momente sobotňajšieho ligového zápasu proti FC Nitra (0:2). Po jeho faule na jedného z prenikajúcich hráčov sa k lopte postavil Ján Štajer a s prispením trenčianskeho múru otvoril skóre stretnutia.

„Loptu som sa snažil získať kĺzačkou, ale súperovho hráča som napokon nedočiahol. On však zakopol o svoju nohu a spadol. Nasledovala žltá kartu a čo je horšie, dostali sme prakticky rozhodujúci gól,“ vrátil sa k momentu z 58. min tridsaťdvaročný rodák z Kutnej Hory.

Lesák vystužil mužstvo Roba McDonalda približne pred mesiacom. Po necelých piatich týždňoch môže povedať, že cíti progres mladého mužstva. Príkladom je aj zápas pod Zoborom. Domáci favorit sa na víťazstvo natrápil. „Možno mali loptu viac vo svojej moci, ale hrali pred vlastnými fanúšikmi, sú na špici tabuľky a v hernej pohode. Do ničoho nebezpečného sme ich však nepustili. Chytili sa až vďaka šťastnému teču. Nitra hrala opatrný futbal, nič svetoborného. Je však pravdou, že majú vo svojom strede kvalitné individuality a tie nás napokon dokázali potrestať,“ povedal Lesák, ktorý napriek nule z ihrísk súperov verí v skorý obrat: „Výsledky z Košíc a Nitry nezodpovedajú predvedenej hre a pomeru síl na trávniku. Myslím si, že aj vonku sme nebezpeční. Vytvárame si šance, ale potrebujeme skórovať. Najdôležitejšie je dať gól ako prví. Obraty v zápasoch sú našou slabinou.“

Bývalý hráč Hradca Králové, Bohemiansu Praha, Baníka Ostrava a Marily Příbram si nemyslí, že mužstvo nedokáže „ustáť“ zápasy na ihriskách súperov vďaka nízkemu vekovému priemeru. „Skôr ide o menší komplex. Vonku sme doposiaľ inkasovali až priveľa gólov a akonáhle prehrávame, začneme sa strachovať. Navyše prestávame hrať kompaktne a v snahe o vyrovnanie dostávame ďalšie údery,“ domnieva sa Lesák.

„Stále cítim rezervy v sebe aj vo výkonoch tímu. Ak dáme prvý gól, každý dokáže hrať nad svoje možnosti. Ak inkasujeme, dostávame sa do kŕča. Proti Ružomberku, Nitre a Košiciam sme uhrali bezgólové polčasy a na tom treba stavať,“ dodal na záver skúsený defenzívny stredopoliar.

Autor: MG
Rozpis zápasov
0:0 Štadión Sihoť
Prípravný, 27.1.2023
AS Trenčín - MFK Vyškov
11:00 Štadión Sihoť
Prípravný, 28.1.2023
AS Trenčín - FK Rača
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 27.1.2023

Príprava | Po nepremenených šanciach remíza proti Vyškovu

Zverenci trénera Mariána Zimena remizovali v zápase zimnej prípravy proti MSK...

ASTV 27.1.2023

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti MFK Vyškov

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti MFK Vyškov (0:0).

A-tím 27.1.2023

A-tím | Lekan Okunola so zmluvou v AS Trenčín

Lekan Okunola posilní útočné rady nášho klubu. Devätnásťročný Nigérijčan si po niekoľko...

A-tím 26.1.2023

Príprava | Ďalším súperom český druholigista z Vyškova

Zverencov trénera Mariána Zimena čaká pokračovanie zimnej prípravy. Tentokrát sa...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport