Aktuality - archiv 25.3.2010

Hrá sa ešte o veľa bodov, teraz rozhodnutie nepadne

Adrián Guľa k náhrade za Ševelu: „ Možností je veľa, teraz len vybrať tú správnu.“

Zápas jari. Aj takýto prívlastok dávajú mnohí sobotňajšiemu prvoligovému zápasu AS Trenčín na ihrisku Zlatých Moraviec. Tréner Adrián Guľa s tým však príliš nesúhlasí. „Stále sa hrá o veľa bodov. Určite to nebude stretnutie, v ktorom môžete všetko získať, alebo naopak stratiť. Chalani však túžia po úspechu. Otočím to. Odteraz je už každý zápas dôležitý, podobne ako v hokejovom play-off,“ nechal sa počuť trenčiansky kormidelník a doplnil: „Musíme sa presadiť našou hrou. Zo súpera ide rešpekt, má svoju silu a kvalitu. Vieme však kde ich tlačí topánka, a práve to sa budeme snažiť využiť. Verím, že to chalani zvládnu.“

Realizačný tím AS musí riešiť menšiu komplikáciu. Po žltej karte v domácom súboji s rezervou MFK Ružomberok, bude tímu chýbať kapitán Martin Ševela. Dôvodom sú štyri žlté karty. „Ide o normálne veci. Človek s tým musí počítať. Ševa s nami samozrejme cestuje, je predsa osobnosťou tímu. Chalani chcú drieť aj za neho,“ povedal Guľa.

Kormidelník AS Trenčín nerobí zo sobotňajšieho stretnutia príliš veľkú vedu. Taktické manévre necháva bokom. Dokonca prezradil najpravdepodobnejšie alternatívy na zacelenie diery v strede obrany pri absencii skúseného stopéra. „Máme z čoho vyberať. Marušinec odohral zápas, po ktorom nám zamotal hlavy. Môžeme to vyriešiť aj skúsenosťou. V tom prípade by sme použili Knappa. Máme však ešte ďalšie dve alternatívy. Je toho viac. Máme to ako poskladať. Možností je veľa, teraz len vybrať tú správnu,“ komentoval mladý tréner, rovnako ako celý tím, tešiaci sa na výborný zápas a jeden z vrcholov jari.

Hoci len dvadsaťročnému Marušincovi chýba zápasová prax, v stredajšom súboji s Ružomberkom sa ukázal vo veľmi zaujímavom svetle. Vyhrával hlavičky, vedel rozohrať, ale nechýbal mu ani patričný dôraz. „Ukázal, že je schopný zvládať dané úlohy. To, čo sme od neho chceli, splnil do bodky. Dokonca to ešte aj vyšperkoval. Začal jednoducho, ale potom išiel aj do ťažších vecí,“ komentoval Guľa. K    alternatíve s Knappom dodal: „Vie usmerniť hráčov. Nielen verbálne, ale aj istotou na lopte.“ Po pauze pre karty sa vracia Peter Kleščík.

Autor: mg, foto: peter kapusta
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 3. kolo, 15.8.2020
AS Trenčín - MŠK Žilina
1:1 Žilina
Fortuna liga, 2. kolo, 12.8.2020
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 13.8.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 2. kola základnej časti Fortuna ligy...

Aktuálne 13.8.2020

Klub | Stanovisko k dnešnému hlasovaniu o prevode pozemkov pod štadiónom

Ďakujeme za ústretový krok voči nášmu klubu. Mestskí poslanci touto...

A-tím 13.8.2020

Kadák | Možno nám chýbalo trochu šťastia, možno viac rozvahy

Tréner Stijn Vreven poďakoval po zápase proti Zlatým Moravciam za výkon, ale aj...

ASTV 13.8.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn Zlaté...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak