Aktuality - archiv 25.3.2010

Hrá sa ešte o veľa bodov, teraz rozhodnutie nepadne

Adrián Guľa k náhrade za Ševelu: „ Možností je veľa, teraz len vybrať tú správnu.“

Zápas jari. Aj takýto prívlastok dávajú mnohí sobotňajšiemu prvoligovému zápasu AS Trenčín na ihrisku Zlatých Moraviec. Tréner Adrián Guľa s tým však príliš nesúhlasí. „Stále sa hrá o veľa bodov. Určite to nebude stretnutie, v ktorom môžete všetko získať, alebo naopak stratiť. Chalani však túžia po úspechu. Otočím to. Odteraz je už každý zápas dôležitý, podobne ako v hokejovom play-off,“ nechal sa počuť trenčiansky kormidelník a doplnil: „Musíme sa presadiť našou hrou. Zo súpera ide rešpekt, má svoju silu a kvalitu. Vieme však kde ich tlačí topánka, a práve to sa budeme snažiť využiť. Verím, že to chalani zvládnu.“

Realizačný tím AS musí riešiť menšiu komplikáciu. Po žltej karte v domácom súboji s rezervou MFK Ružomberok, bude tímu chýbať kapitán Martin Ševela. Dôvodom sú štyri žlté karty. „Ide o normálne veci. Človek s tým musí počítať. Ševa s nami samozrejme cestuje, je predsa osobnosťou tímu. Chalani chcú drieť aj za neho,“ povedal Guľa.

Kormidelník AS Trenčín nerobí zo sobotňajšieho stretnutia príliš veľkú vedu. Taktické manévre necháva bokom. Dokonca prezradil najpravdepodobnejšie alternatívy na zacelenie diery v strede obrany pri absencii skúseného stopéra. „Máme z čoho vyberať. Marušinec odohral zápas, po ktorom nám zamotal hlavy. Môžeme to vyriešiť aj skúsenosťou. V tom prípade by sme použili Knappa. Máme však ešte ďalšie dve alternatívy. Je toho viac. Máme to ako poskladať. Možností je veľa, teraz len vybrať tú správnu,“ komentoval mladý tréner, rovnako ako celý tím, tešiaci sa na výborný zápas a jeden z vrcholov jari.

Hoci len dvadsaťročnému Marušincovi chýba zápasová prax, v stredajšom súboji s Ružomberkom sa ukázal vo veľmi zaujímavom svetle. Vyhrával hlavičky, vedel rozohrať, ale nechýbal mu ani patričný dôraz. „Ukázal, že je schopný zvládať dané úlohy. To, čo sme od neho chceli, splnil do bodky. Dokonca to ešte aj vyšperkoval. Začal jednoducho, ale potom išiel aj do ťažších vecí,“ komentoval Guľa. K    alternatíve s Knappom dodal: „Vie usmerniť hráčov. Nielen verbálne, ale aj istotou na lopte.“ Po pauze pre karty sa vracia Peter Kleščík.

Autor: mg, foto: peter kapusta
Rozpis zápasov
4:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 1. kolo, 23.7.2021
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
20:00 Bratislava
Fortuna liga, 2. kolo, 31.7.2021
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 24.7.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti FC ViOn

Fotogaléria zo zápasu 1. kola základnej časti Fortuna ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce -...

ASTV 24.7.2021

Kadák | Prvý polčas bol z našej strany výborný

Dvoma gólmi a jednou finálnou prihrávkou doviedol mladý kapitán svoj tím k prvému víťazstvu v...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 1. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic