Sieň slávy 29.6.2021

História | Čatakovič preskočil Albrechta, Depetrisa a Navrátila

Súčasný AS Trenčín prijal zodpovednosť za pokračovanie futbalového príbehu pod Čákovým hradom. Zodpovednosť za udržanie storočnej tradície a úspešnej histórie. Za to, aby sa ani po rokoch nezabúdalo na osobnosti, ktoré šírili dobré meno nášho mesta na futbalových trávnikoch.

Prijali sme zodpovednosť za budúcnosť našej hry. Dnes nesieme štafetu a práve preto vznikla nielen Sieň slávy trenčianskeho futbalu a po mesiace trvajúcom bádaní aj historická štatistika v počte štartov, gólov a vychytaných zápasov s nulou. Každoročne vám medzi sezónami budeme prinášať zmeny, ktoré sa v elitnej desiatke v každom z rebríčkov udiali.

Futbalistom s najväčším počtom štartov v prvej lige v trenčianskom drese je Peter Kleščík (253), ktorému sme v historickej tabuľke v porovnaní so štatistikou zverejnenou v minulom roku zobrali jeden zápas.

„Chceme robiť veci dobre a preto nemáme problém robiť dodatočné korekcie. K zmenám sme sa odhodlali po diskusii s historickými štatistikmi o sezóne 2006/2007. Práve v tomto ročníku hral náš klub po základnej časti netradičnú prelínaciu súťaž s kvartetom z druhej ligy. Súťaž nemala štatút prvej ligy rovnako ako zápasy baráže a play-off. Preto duely tejto časti súťaže nemôžu figurovať v ligových štatistikách,“ vysvetlil hovorca klubu Martin Galajda. Vďaka tejto zmene vypadol z najlepšej desiatky skvelý stopér Milan Mičenec a do elitnej spoločnosti sa posunul Miloš Volešák.

Najdôležitejšia zmena v štatistikách nastala v tabuľke strelcov. Z ôsmeho na šieste miesto sa posunul Hamza Čatakovič, ktorý sa zásluhou dvanástich gólov dostal na métu 38. Ostal tak iba gól za Alexanderom Kovácsom a Ginom van Kesselom, ale preskočil trojicu Milan Albrecht, David Depetris a Milan Navrátil. Suverénom medzi kanoniermi je naďalej Pavol Benc – 72 gólov.

Medzi brankármi si dve nuly pripísal Igor Šemrinec. Na svojom účte má 45 zápasov s čistým kontom. Zostal však na nezmenenej štvrtej priečke. Dnes stráca dve nuly na Martin Lipčáka a tri na Miloša Volešáka. O štyri čisté kontá „vďaka“ prelínačke prišiel Roman Hodál. Suverénnym lídrom je Tibor Rihošek (71).

Autor: astn
Rozpis zápasov
1:1 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 18.1.2022
AS Trenčín - MFK Vyškov
13:00 Brno
Prípravný, Tipsport liga, 26.1.2022
FC Zbrojovka Brno - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 21.1.2022

TiMS | Gatorade hráčom mesiaca Rocco Baravelli

„Gatorade Mládežnícky hráč mesiaca“ sa stal Rocco Baravelli. V úspešnom projekte sme odmenili...

Fanúšikovia 20.1.2022

Fanúšikovia | Kedy a kde si môžete prevziať benefity z očkovacej kampane

V poslednom mesiaci minulého roka sa klub AS Trenčín prihlásil k...

ASTV 20.1.2022

Coffee Sheep Halftime | Kukučka pri jednej z otázok dostal pod tlak

ASTV vám na prelome rokov prináša už tretiu sériu krátkych videí s...

ASTV 19.1.2022

Pirinen | Náročná zimná príprava nás neospravedlňuje

Po víťazstve proti Sigme Olomouc čakali naši fanúšikovia trojbodový zápis aj v druhom...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa