Aktuality - archiv 4.4.2010

Samuel Štefánik prvýkrát v základnej zostave

Mladíkov rozlet zastavilo zranenie.

Veľkonočný zápas Trenčín – Púchov priniesol zaujímavý futbal. Pred dobrou diváckou kulisou si vytvorili oba tímy zaujímavé príležitosti. Väčšia aktivita bola na kopačkách domácich. Pred stretnutím museli tréneri AS už po niekoľkýkrát hľadať nový variant základnej zostavy, keďže pre tresty či zranenia chýbalo viacero stabilných pilierov mužstva. Do vyvolenej jedenástky sa tak dostal aj Samuel Štefánik.

Mladučký stredopoliar si zápas s Púchovom doslova užíval. Nečudo, bola to jeho prvoligová premiéra v základnej zostave. Už v úvode ju mohol okoreniť gólom. „Strieľal som spoza obrancu. Neviem, či to brankár videl, alebo či sa tam hodil iba náhodou. V každom prípade mi to vyškriabal na roh,“ opísal okamih z 5. min autor dosiaľ jedného prvoligového gólu. Ten zaznamenal počas šesťgólovej kanonády Trenčína proti ružomberskej rezerve.

Proti Púchovu klopal na dvere strelcov aj v 15. min po spolupráci Straku s Kubíkom. Ani svoju druhú sľubnú príležitosť však nevyužil. Tretia, žiaľ, neprišla. V 40. min, s bolestivým výrazom v tvári, odkrýval z ihriska. Vedel, že je zle a že v zápase dohral. Na jeho miesto vybehol Mazán. „Moje predčasné odstúpenie ma mrzí. Darilo sa mi. Zranil som sa pri jednom z našich centrov do šestnástky. Nabiehal som si na loptu, po ktorej išiel aj ich brankár. Dostal som od neho koňara. Hoci som nemohol pokračovať v hre ďalej, dúfam, že to nebude vážne zranenie,“ dodal s nádejou v hlase talentovaný futbalista.

„Škoda Samovho zranenia. Cítil som, že to mohol byť jeho zápas,“ vystrúhal mladíkovi pochvalu Adrián Guľa na pozápasovej tlačovke a zaželal mu skoré uzdravenie. Samozrejme, k trénerovi AS sa pripája aj redakcia klubového webu.

Autor: ms, foto: martin blažek
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zýznam z prípravného zápasu proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti 1.FC Slovácko (11.00 h).

A-tím 23.6.2022

A-tím | Kvarteto opôr predĺžilo zmluvy

Kvarteto opôr predĺžilo kontrakt s AS Trenčín. Jedná sa o Philipa Azanga, Filipa Bainoviča, Njegoša...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel