Aktuality - archiv 4.4.2010

Samuel Štefánik prvýkrát v základnej zostave

Mladíkov rozlet zastavilo zranenie.

Veľkonočný zápas Trenčín – Púchov priniesol zaujímavý futbal. Pred dobrou diváckou kulisou si vytvorili oba tímy zaujímavé príležitosti. Väčšia aktivita bola na kopačkách domácich. Pred stretnutím museli tréneri AS už po niekoľkýkrát hľadať nový variant základnej zostavy, keďže pre tresty či zranenia chýbalo viacero stabilných pilierov mužstva. Do vyvolenej jedenástky sa tak dostal aj Samuel Štefánik.

Mladučký stredopoliar si zápas s Púchovom doslova užíval. Nečudo, bola to jeho prvoligová premiéra v základnej zostave. Už v úvode ju mohol okoreniť gólom. „Strieľal som spoza obrancu. Neviem, či to brankár videl, alebo či sa tam hodil iba náhodou. V každom prípade mi to vyškriabal na roh,“ opísal okamih z 5. min autor dosiaľ jedného prvoligového gólu. Ten zaznamenal počas šesťgólovej kanonády Trenčína proti ružomberskej rezerve.

Proti Púchovu klopal na dvere strelcov aj v 15. min po spolupráci Straku s Kubíkom. Ani svoju druhú sľubnú príležitosť však nevyužil. Tretia, žiaľ, neprišla. V 40. min, s bolestivým výrazom v tvári, odkrýval z ihriska. Vedel, že je zle a že v zápase dohral. Na jeho miesto vybehol Mazán. „Moje predčasné odstúpenie ma mrzí. Darilo sa mi. Zranil som sa pri jednom z našich centrov do šestnástky. Nabiehal som si na loptu, po ktorej išiel aj ich brankár. Dostal som od neho koňara. Hoci som nemohol pokračovať v hre ďalej, dúfam, že to nebude vážne zranenie,“ dodal s nádejou v hlase talentovaný futbalista.

„Škoda Samovho zranenia. Cítil som, že to mohol byť jeho zápas,“ vystrúhal mladíkovi pochvalu Adrián Guľa na pozápasovej tlačovke a zaželal mu skoré uzdravenie. Samozrejme, k trénerovi AS sa pripája aj redakcia klubového webu.

Autor: ms, foto: martin blažek
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
17:30 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 9.12.2023

Kozlovský | Chýbajú nám góly a pokoj pri zakončení

Náš tím pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká ďalšie stretnutie na súperovej pôde. V...

ASTV 8.12.2023

Komunita | Víťazstvo z MikulAS Cupu po siedmykrát pre Hodžovú

AS Trenčín pripravil pre žiakov prvého stupňa základných škôl už jedenásty...

ASTV 7.12.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 7.12.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco
×
Dnes v 17:30 |
DAC 1904 Dunajská Streda
AS Trenčín