Aktuality - archiv 5.4.2010

Tréner po Púchove vyzdvihol dvojicu obrancov

Peter Kleščík: „Púchov má možno silnú partiu, káder však máme určite lepší my.“

„Rád by som pochválil celé mužstvo. Ak mám ale niekoho vyzdvihnúť, tak Petra Kleščíka a Martina Ševelu,“ znela jedna z odpovedí Adriána Guľu na tlačovej besede po zápase Trenčín – Púchov. Názory spoľahlivých obrancov sme pozbierali krátko po zápase v kabíne spokojného víťaza považského derby.

„Príliš som sa nenabehal. Súper nebol v ofenzíve príliš nebezpečný. Hral iba na jedného útočníka. Toho sme s prehľadom pokrývali,“ rozhovoril sa Martin Ševela, v Zlatých Moravciach pauzujúci pre štyri žlté karty. „Po vynútenej prestávke som sa do základnej zostavy veľmi tešil. Dúfam, že po remíze na ViOne, sme sa opäť naladili na víťaznú strunu,“ pokračoval kapitán dúfajúc v pozitívnu sériu víťazstiev.

Aj keď domáci vyhrali iba najtesnejším rozdielom, ich prevaha bola počas celého zápasu zjavná. „Hrali sme trpezlivo. Hoci sme dlho dobývali územie Púchova bez gólového vyjadrenia, vedeli sme že to príde. Nepanikárili sme. Vytrvalo sme hrali našu hru, čo napokon prinieslo gólové ovocie,“ pochválil disciplínu mužstva jeho kapitán. Potešil ho aj ďalší poznatok. „Je úplne jedno, či nastúpi Marušinec, Čögley alebo ktokoľvek iný. Obrana funguje zakaždým bez problémov. Jednou zo silných stránok tohto mužstva je, že kohokoľvek tréner vytiahne do základu, nikdy sa nestane, že by hráč sklamal,“ poukázal Ševela na schopnosť hráčov s nižším počtov štartov plnohodnotne nahradiť chýbajúcich členov základnej zostavy.

Absolútnu univerzálnosť preukázal v posledných zápasoch Peter Kleščík. Na jar nastúpil už ako pravý, ľavý i stredný obranca. „Je mi úplne jedno, či hrám na kraji alebo v strede,“ neprikladá dôraz tomu, kam ho tréneri zaradia pracovitý hráč. Vždy, keď dostane dôveru realizačného tímu, odmení sa poctivým a bojovným výkonom. Výnimkou nebol ani duel proti Púchovu. „Očakávali sme ťažký zápas. Počítali sme s tým, že prídu predovšetkým s vystuženou obranou. Pripravovali sme sa na prehustený stred. Preto sme sa snažili využívať krídelné priestory. Spolu s Čögleyom sme sa z pozície krajných obrancov snažili podporovať našu ofenzívu. Aj gól padol po akcii pri autovej čiare. Mazán ma vysunul, ja som to dal pod seba Jorgemu, ten to sklepol späť Mazánovi. Nasledovala strela do brvna a Jorgeho dorážka do siete,“ priniesol svoj pohľad na kľúčový okamih stretnutia člen širšieho kádra reprezentácie Slovenska do 21 rokov.

Pri otázke, či Púchovčania napriek prehre stále patria medzi horúcich ašpirantov na postup, sa zamyslel. „Podľa mňa s nimi treba stále počítať, ale už menej ako po jeseni. Možno majú silnú partiu, káder však máme určite lepší my,“ zakončil rozhovor Peter Kleščík.

Autor: ms, foto: peter kapusta
Rozpis zápasov
5:1 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 29.11.2022
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
14:00 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 2.12.2022
AS Trenčín - FC Zbrojovka Brno
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 30.11.2022

Fotogaléria | Zápas Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava.

ASTV 29.11.2022

A-tím | Zimen a Letenay spokojní s prístupom celého tímu

Druhý zápas zimnej Tipsport ligy priniesol druhé víťazstvo tímu Mariána Zimena. Po...

ASTV 29.11.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava.

A-tím 29.11.2022

Tipsport liga | Vysoké víťazstvo proti Trnave vďaka skvelému prvému polčasu

Zverenci trénera Mariána Zimena uspeli aj v druhom zápase zimnej...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport