Aktuality - archiv 5.4.2010

Tréner po Púchove vyzdvihol dvojicu obrancov

Peter Kleščík: „Púchov má možno silnú partiu, káder však máme určite lepší my.“

„Rád by som pochválil celé mužstvo. Ak mám ale niekoho vyzdvihnúť, tak Petra Kleščíka a Martina Ševelu,“ znela jedna z odpovedí Adriána Guľu na tlačovej besede po zápase Trenčín – Púchov. Názory spoľahlivých obrancov sme pozbierali krátko po zápase v kabíne spokojného víťaza považského derby.

„Príliš som sa nenabehal. Súper nebol v ofenzíve príliš nebezpečný. Hral iba na jedného útočníka. Toho sme s prehľadom pokrývali,“ rozhovoril sa Martin Ševela, v Zlatých Moravciach pauzujúci pre štyri žlté karty. „Po vynútenej prestávke som sa do základnej zostavy veľmi tešil. Dúfam, že po remíze na ViOne, sme sa opäť naladili na víťaznú strunu,“ pokračoval kapitán dúfajúc v pozitívnu sériu víťazstiev.

Aj keď domáci vyhrali iba najtesnejším rozdielom, ich prevaha bola počas celého zápasu zjavná. „Hrali sme trpezlivo. Hoci sme dlho dobývali územie Púchova bez gólového vyjadrenia, vedeli sme že to príde. Nepanikárili sme. Vytrvalo sme hrali našu hru, čo napokon prinieslo gólové ovocie,“ pochválil disciplínu mužstva jeho kapitán. Potešil ho aj ďalší poznatok. „Je úplne jedno, či nastúpi Marušinec, Čögley alebo ktokoľvek iný. Obrana funguje zakaždým bez problémov. Jednou zo silných stránok tohto mužstva je, že kohokoľvek tréner vytiahne do základu, nikdy sa nestane, že by hráč sklamal,“ poukázal Ševela na schopnosť hráčov s nižším počtov štartov plnohodnotne nahradiť chýbajúcich členov základnej zostavy.

Absolútnu univerzálnosť preukázal v posledných zápasoch Peter Kleščík. Na jar nastúpil už ako pravý, ľavý i stredný obranca. „Je mi úplne jedno, či hrám na kraji alebo v strede,“ neprikladá dôraz tomu, kam ho tréneri zaradia pracovitý hráč. Vždy, keď dostane dôveru realizačného tímu, odmení sa poctivým a bojovným výkonom. Výnimkou nebol ani duel proti Púchovu. „Očakávali sme ťažký zápas. Počítali sme s tým, že prídu predovšetkým s vystuženou obranou. Pripravovali sme sa na prehustený stred. Preto sme sa snažili využívať krídelné priestory. Spolu s Čögleyom sme sa z pozície krajných obrancov snažili podporovať našu ofenzívu. Aj gól padol po akcii pri autovej čiare. Mazán ma vysunul, ja som to dal pod seba Jorgemu, ten to sklepol späť Mazánovi. Nasledovala strela do brvna a Jorgeho dorážka do siete,“ priniesol svoj pohľad na kľúčový okamih stretnutia člen širšieho kádra reprezentácie Slovenska do 21 rokov.

Pri otázke, či Púchovčania napriek prehre stále patria medzi horúcich ašpirantov na postup, sa zamyslel. „Podľa mňa s nimi treba stále počítať, ale už menej ako po jeseni. Možno majú silnú partiu, káder však máme určite lepší my,“ zakončil rozhovor Peter Kleščík.

Autor: ms, foto: peter kapusta
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.2.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 21. kola základnej časti Niké ligy proti...

ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

A-tím 25.2.2024

Niké liga | Napriek skvelej hre, domáca prehra proti Slovanu Bratislava

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v zápase 21. kola Niké ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus