Aktuality - archiv 14.4.2010

Futbalisti AS využívajú moderné kineziologické tejpy

Jozef Liška: "Pásky aplikujeme pri bolestiach svalov, šliach i kĺbov."

Futbal prináša nový módny doplnok. Sú ním pestrofarebné tejpy, ktoré používa čoraz viac hráčov. Kineziologické pásky vyvinul japonský chiropraktik Kenzo Kasa ešte v 70-tych rokoch. Odvtedy sa táto metóda vyvíjala až do podoby dnešných Temtex tejpov využívaných pri rehabilitácií i športovej medicíne.

Maséra AS Trenčín Jozefa Lišku sme vyrušili v okamihu, keď pred tréningom zdobil ostro zelenou páskou koleno Františka Kubíka. „Kyneziologické tejpy podporujú svaly v pohybe. Aplikujeme ich pri bolestiach chrbtice, šliach a svalov, ďalej pri nestabilite kĺbov, nesprávnom držaní tela či pri regulácií lymfatického systému. Využívajú ich najmä brankári. Ich vrchné svalové partie sú zaťažené viac ako u ostatných hráčov,“ opísal blahodarné účinky rozmáhajúcej sa novinky klubový masér. O výrobku má podrobné informácie, ktoré sa snaží využiť nielen v prospech seniorov ale i mládežníkov AS. „O tejpoch som si naštudoval obsiahly materiál. Okrem toho som absolvoval dvojdňový seminár, na ktorom nás školil uznávaný taliansky fyzioterapetut Marco Ferelli. Okrem iného aktívne spolupracuje s rímskym AS ako i s reprezentáciou Talianska,“ uviedol Jozef Liška.

Kyneziologické tejpy zmierňujú chronické či akútne bolesti, uvoľňujú nahromadenú lymfatickú tekutinu, korigujú osovosť kĺbov či napomáhajú pri uvádzaní svalu alebo kĺbu do správnej polohy. „Mám problémy s kolenom. Tá páska mi pomáha. Zrejme tým, že je napustená tourmalinom mi sťahuje opuch. Na jej účinky mám iba slová chváli,“ kýva uznanlivo hlavou František Kubík. „Tieto výrobky majú navyše vynikajúci psychologický efekt. Hráči ich používajú s vedomím, že im to pomáha nepripúšťajú si, žiadne bolesti,“ doplnil spoluhráča Vojtech Horváth. „Pásku som používal už v Artmedii. Vždy keď som začínal mať problémy, dal som si ju a nepríjemnosti pominuli. Nepoužívam ju však pravidelne. Tejp si dávam iba keď potrebujem niektoré miesto spevniť,“ povedal na záver trenčiansky záložník.

Autor: ms, foto: P. Kapusta
Rozpis zápasov
14:30 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
0:1 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
esport 5.3.2021

eSport | Doli97 opäť v prestížnej FIFA PRO League

Päť slovenských a českých futbalových klubov v spoločnosti dvoch ešportových organizácií...

ASTV 4.3.2021

TiMS | Alexej Košík ďalším hráčom mesiaca, ktorý trénoval s prvým tímom

Jedným z nosných mládežníckych projektov This is my sen Academy je...

A-tím 1.3.2021

Čatakovič | Mal som dobrý prvý dotyk a to rozhodlo

„Pred dvoma mesiacmi by sme takýto zápas prehrali,“ povedal už po druhý raz v rade na...

ASTV 27.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 21. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa