Aktuality - archiv 14.4.2010

Futbalisti AS využívajú moderné kineziologické tejpy

Jozef Liška: "Pásky aplikujeme pri bolestiach svalov, šliach i kĺbov."

Futbal prináša nový módny doplnok. Sú ním pestrofarebné tejpy, ktoré používa čoraz viac hráčov. Kineziologické pásky vyvinul japonský chiropraktik Kenzo Kasa ešte v 70-tych rokoch. Odvtedy sa táto metóda vyvíjala až do podoby dnešných Temtex tejpov využívaných pri rehabilitácií i športovej medicíne.

Maséra AS Trenčín Jozefa Lišku sme vyrušili v okamihu, keď pred tréningom zdobil ostro zelenou páskou koleno Františka Kubíka. „Kyneziologické tejpy podporujú svaly v pohybe. Aplikujeme ich pri bolestiach chrbtice, šliach a svalov, ďalej pri nestabilite kĺbov, nesprávnom držaní tela či pri regulácií lymfatického systému. Využívajú ich najmä brankári. Ich vrchné svalové partie sú zaťažené viac ako u ostatných hráčov,“ opísal blahodarné účinky rozmáhajúcej sa novinky klubový masér. O výrobku má podrobné informácie, ktoré sa snaží využiť nielen v prospech seniorov ale i mládežníkov AS. „O tejpoch som si naštudoval obsiahly materiál. Okrem toho som absolvoval dvojdňový seminár, na ktorom nás školil uznávaný taliansky fyzioterapetut Marco Ferelli. Okrem iného aktívne spolupracuje s rímskym AS ako i s reprezentáciou Talianska,“ uviedol Jozef Liška.

Kyneziologické tejpy zmierňujú chronické či akútne bolesti, uvoľňujú nahromadenú lymfatickú tekutinu, korigujú osovosť kĺbov či napomáhajú pri uvádzaní svalu alebo kĺbu do správnej polohy. „Mám problémy s kolenom. Tá páska mi pomáha. Zrejme tým, že je napustená tourmalinom mi sťahuje opuch. Na jej účinky mám iba slová chváli,“ kýva uznanlivo hlavou František Kubík. „Tieto výrobky majú navyše vynikajúci psychologický efekt. Hráči ich používajú s vedomím, že im to pomáha nepripúšťajú si, žiadne bolesti,“ doplnil spoluhráča Vojtech Horváth. „Pásku som používal už v Artmedii. Vždy keď som začínal mať problémy, dal som si ju a nepríjemnosti pominuli. Nepoužívam ju však pravidelne. Tejp si dávam iba keď potrebujem niektoré miesto spevniť,“ povedal na záver trenčiansky záložník.

Autor: ms, foto: P. Kapusta
Rozpis zápasov
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 31. kolo, 15.5.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
5:3 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 10.5.2021

Čatakovič | Červená karta definitívne rozhodla zápas

Víkendový zápas pod Dubňom priniesol dve rozdielne tváre AS Trenčín. Všetkých na...

Fotogalérie 9.5.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Žiline

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti MŠK Žilina (3:5).

ASTV 8.5.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021 proti MŠK...

ASTV 8.5.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok