Aktuality - archiv 14.4.2010

Futbalisti AS využívajú moderné kineziologické tejpy

Jozef Liška: "Pásky aplikujeme pri bolestiach svalov, šliach i kĺbov."

Futbal prináša nový módny doplnok. Sú ním pestrofarebné tejpy, ktoré používa čoraz viac hráčov. Kineziologické pásky vyvinul japonský chiropraktik Kenzo Kasa ešte v 70-tych rokoch. Odvtedy sa táto metóda vyvíjala až do podoby dnešných Temtex tejpov využívaných pri rehabilitácií i športovej medicíne.

Maséra AS Trenčín Jozefa Lišku sme vyrušili v okamihu, keď pred tréningom zdobil ostro zelenou páskou koleno Františka Kubíka. „Kyneziologické tejpy podporujú svaly v pohybe. Aplikujeme ich pri bolestiach chrbtice, šliach a svalov, ďalej pri nestabilite kĺbov, nesprávnom držaní tela či pri regulácií lymfatického systému. Využívajú ich najmä brankári. Ich vrchné svalové partie sú zaťažené viac ako u ostatných hráčov,“ opísal blahodarné účinky rozmáhajúcej sa novinky klubový masér. O výrobku má podrobné informácie, ktoré sa snaží využiť nielen v prospech seniorov ale i mládežníkov AS. „O tejpoch som si naštudoval obsiahly materiál. Okrem toho som absolvoval dvojdňový seminár, na ktorom nás školil uznávaný taliansky fyzioterapetut Marco Ferelli. Okrem iného aktívne spolupracuje s rímskym AS ako i s reprezentáciou Talianska,“ uviedol Jozef Liška.

Kyneziologické tejpy zmierňujú chronické či akútne bolesti, uvoľňujú nahromadenú lymfatickú tekutinu, korigujú osovosť kĺbov či napomáhajú pri uvádzaní svalu alebo kĺbu do správnej polohy. „Mám problémy s kolenom. Tá páska mi pomáha. Zrejme tým, že je napustená tourmalinom mi sťahuje opuch. Na jej účinky mám iba slová chváli,“ kýva uznanlivo hlavou František Kubík. „Tieto výrobky majú navyše vynikajúci psychologický efekt. Hráči ich používajú s vedomím, že im to pomáha nepripúšťajú si, žiadne bolesti,“ doplnil spoluhráča Vojtech Horváth. „Pásku som používal už v Artmedii. Vždy keď som začínal mať problémy, dal som si ju a nepríjemnosti pominuli. Nepoužívam ju však pravidelne. Tejp si dávam iba keď potrebujem niektoré miesto spevniť,“ povedal na záver trenčiansky záložník.

Autor: ms, foto: P. Kapusta
Rozpis zápasov
1:1 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 1.10.2022
MŠK Žilina - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 13. kolo, 9.10.2022
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 2.10.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti MŠK Žilina

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 12. kola základnej časti Fortuna ligy proti...

ASTV 2.10.2022

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK...

A-tím 1.10.2022

FL | Sériu prehier bez streleného gólu sme usekli v Žiline

Zverenci trénera Mariána Zimena prerušili sériu štyroch prehier bez streleného...

ASTV 30.9.2022

Demitra | Verím, že prelomíme smolu a potom to už pôjde

Po reprezentačnej prestávke čaká náš tím prvé kolo odvetnej časti Fortuna ligy....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport