Aktuality - archiv 14.4.2010

Futbalisti AS využívajú moderné kineziologické tejpy

Jozef Liška: "Pásky aplikujeme pri bolestiach svalov, šliach i kĺbov."

Futbal prináša nový módny doplnok. Sú ním pestrofarebné tejpy, ktoré používa čoraz viac hráčov. Kineziologické pásky vyvinul japonský chiropraktik Kenzo Kasa ešte v 70-tych rokoch. Odvtedy sa táto metóda vyvíjala až do podoby dnešných Temtex tejpov využívaných pri rehabilitácií i športovej medicíne.

Maséra AS Trenčín Jozefa Lišku sme vyrušili v okamihu, keď pred tréningom zdobil ostro zelenou páskou koleno Františka Kubíka. „Kyneziologické tejpy podporujú svaly v pohybe. Aplikujeme ich pri bolestiach chrbtice, šliach a svalov, ďalej pri nestabilite kĺbov, nesprávnom držaní tela či pri regulácií lymfatického systému. Využívajú ich najmä brankári. Ich vrchné svalové partie sú zaťažené viac ako u ostatných hráčov,“ opísal blahodarné účinky rozmáhajúcej sa novinky klubový masér. O výrobku má podrobné informácie, ktoré sa snaží využiť nielen v prospech seniorov ale i mládežníkov AS. „O tejpoch som si naštudoval obsiahly materiál. Okrem toho som absolvoval dvojdňový seminár, na ktorom nás školil uznávaný taliansky fyzioterapetut Marco Ferelli. Okrem iného aktívne spolupracuje s rímskym AS ako i s reprezentáciou Talianska,“ uviedol Jozef Liška.

Kyneziologické tejpy zmierňujú chronické či akútne bolesti, uvoľňujú nahromadenú lymfatickú tekutinu, korigujú osovosť kĺbov či napomáhajú pri uvádzaní svalu alebo kĺbu do správnej polohy. „Mám problémy s kolenom. Tá páska mi pomáha. Zrejme tým, že je napustená tourmalinom mi sťahuje opuch. Na jej účinky mám iba slová chváli,“ kýva uznanlivo hlavou František Kubík. „Tieto výrobky majú navyše vynikajúci psychologický efekt. Hráči ich používajú s vedomím, že im to pomáha nepripúšťajú si, žiadne bolesti,“ doplnil spoluhráča Vojtech Horváth. „Pásku som používal už v Artmedii. Vždy keď som začínal mať problémy, dal som si ju a nepríjemnosti pominuli. Nepoužívam ju však pravidelne. Tejp si dávam iba keď potrebujem niektoré miesto spevniť,“ povedal na záver trenčiansky záložník.

Autor: ms, foto: P. Kapusta
Rozpis zápasov
1:0 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 9. kolo, 30.9.2023
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica
18:00 Bratislava
NIKÉ LIGA, 10. kolo, 8.10.2023
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 2.10.2023

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Dukla Banská Bystrica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 9. kola Niké ligy proti MFK Dukla Banská...

ASTV 1.10.2023

Kupusovič | Zápas sme zvládli aj vďaka fanúšikom

Zverenci trénera Iliju Stolicu zdolali na domácom trávniku tím MFK Dukla Banská Bystrica...

ASTV 1.10.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Dukla Banská Bystrica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Dukla Banská...

ASTV 1.10.2023

Gajdoš | Tešili sme sa na zaplnené tribúny

Zverenci trénera Iliju Stolicu zvíťazili aj v 9. kole Niké ligy. Pred domácimi fanúšikmi zdolali...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio