Aktuality - archiv 20.4.2010

AS otvára náruč aj najmenším záujemcom o futbal

V pondelok 26. apríla o 17.00 h pozývame na štadión AS mladé futbalové talenty.

Futbalový klub AS Trenčín každoročne pripravuje nábory futbalistov do jednotlivých mládežníckych tímov. Vo svojej aktivite pokračuje aj v súčasnom období. S vedúcim trénerom prípraviek Miroslavom Karasom sme sa pozhovárali o aktuálnej situácii.

Klub sa pripravuje na nábor nových futbalistov. Čo sa v tejto súvislosti v AS Trenčín deje?

Najdôležitejšou úlohou týchto dní je príprava a zabezpečenie náboru a dovýberu do najnižších kategórií, t.j. chlapcov narodených v rokoch 2002, 2003, 2004. Chceme, aby čo najviac chlapcov dostalo šancu hrať futbal a pripravovať sa na vyššej úrovni. Nábor sa bude konať 26. apríla o 17.00 na Mestskom štadióne na Sihoti. Je potrebné prísť v športovom oblečení. Z náročnosti výberu deti nemusia mať obavy, pretože ide predovšetkým o otestovanie pohybových schopností a organizačné začlenenie do jednotlivých kategórií.

Prečo sa orientujete na tieto kategórie?

Každý malý chlapec rád hrá futbal. Naháňa sa za loptou niekde na dvore. V súčasnom rýchlom spôsobe života je však veľmi dôležité, začať s cielenou športovou prípravou už v čo najrannejšom veku. Ak sa chceme porovnávať s najlepšími, a to my v klube rozhodne chceme, je potrebné aby sa talent mladého futbalistu rozvíjal už od veku päť až sedem rokov. Podobný trend funguje vo všetkých vyspelých futbalových krajinách. V klube pracujeme so všetkými vekovými kategóriami, čo sa týka prípraviek ide o chlapcov od 5 do 11 rokov, kde dopĺňanie talentov prebieha neustále. Samozrejme otvorení sme aj starším chlapcom.

Nábor sa uskutoční v pondelok 26. apríla o 17.00 h. Čo ak záujemcovia v tomto termíne nemôžu prísť?

Prípravky sú otvoreným systémom. Nábor tu prebieha prakticky nepretržite. Stačí zatelefonovať, prípadne prísť sa informovať priamo na tréning.

Ak sa chlapec rozhodne prísť, čo môže očakávať?

V klube je vybudovaný systém prípraviek garantujúci rovnosť šancí pre každého záujemcu. U najmenších adeptov je prakticky nemožné určiť mieru talentu a budúceho futbalového vývoja. Našou snahou preto je, aby všetci rozvíjali svoje predpoklady a najmä, aby ich futbal bavil. Z odbornejšieho hľadiska je prioritou zameranie sa na technickú stránku, na rozvoj koordinácie a dynamickej techniky ako i na prácu s loptou. Chlapci v prípravkách pracujú na každom tréningu s loptou, čo je v súlade s najmodernejšími metódami.

Kde vlastne mladí prípravkári trénujú?

V najnižšej kategórii ročníkov 2003 a 2004 máme v súčasnosti dve oddelenia. Jedno sa pripravuje na Sihoti, druhé za mostami na ihrisku Dopravnej akadémie. Začlenenie do týchto družstiev závisí od počtu nových adeptov. Sme pripravení otvoriť ďalšie oddelenia, napr. na Juhu, a zabezpečiť pre všetkých kvalifikovaný tréningový proces.

Čo by ste dodali na záver ?

Klub kladie dôraz na prácu s mládežou. Myslím si, že naša štruktúra a systém výchovy futbalistov sú na slovenské pomery nadštandardné. Preto by som bol rád, ak by sme dokázali k futbalu pritiahnuť čo najviac chlapcov. Aby zažili z vlastnej skúsenosti čaro futbalu a aby z nich postupne vyrastali noví skvelí hráči.

Autor: astn, mk
Rozpis zápasov
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 31. kolo, 15.5.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
5:3 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 10.5.2021

Čatakovič | Červená karta definitívne rozhodla zápas

Víkendový zápas pod Dubňom priniesol dve rozdielne tváre AS Trenčín. Všetkých na...

Fotogalérie 9.5.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Žiline

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti MŠK Žilina (3:5).

ASTV 8.5.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021 proti MŠK...

ASTV 8.5.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok  kappa