Aktuality - archiv 23.4.2010

Hlavnou motiváciou domáce publikum

Adrián Guľa: „Hrať v drese Trenčína musí byť pre nich česť.“

Dnes aj najvernejší fanúšikovia trenčianskeho AS vidia šance na návrat do najvyššej súťaže už iba v rovine teórie. Mnohí sa preto pýtajú – je stále o čo hrať, alebo prichádza priestor na experimenty a prípravu na nadchádzajúcu sezónu? „V žiadnom prípade,“ povedal na úvod tréner Adrián Guľa a jedným dychom pokračoval: „Chalani musia opäť prepnúť v hlave a myslieť na nové výzvy. Stále majú pred sebou veľa motivačných faktorov. Hlavným je už len hra pred vlastným publikom. Taktiež si musia udržiavať formu. Hrať v drese Trenčína musí byť pre nich česť.“

Trenčania po zakopnutí na ihrisku Lučenca a víťazstve konkurečných Zlatých Moraviec strácajú na prvú priečku už osem bodov. Navyše do konca súťaže zostáva už len šesť zápasov. Čo to urobilo s kabínou AS? „Bolo to trochu cítiť. Nedá sa však hovoriť o frustrácii. Prišiel útlm, čo je pochopiteľné. Vidieť, že odstup na prvého je väčší. Chalani sa ale musia naučiť hrať každý zápas na doraz. Nepozerať sa na také veci ako je tabuľka. Musia myslieť na seba, na spoluhráčov a na klub. Je veľa dôvodov prečo hrať stále na sto percent,“ povedal kormidelník AS.

Niektorým treba pripomínať, že hrajú o svoje meno

Jedným z tých, ktorí musia opäť zdvihnúť bojovú zástavu, je kapitán mužstva Martin Ševela. „Pre nás je zaujímavé aj druhé miesto. Pravdou je aj to, že stále sa hrá o dosť bodov. Musíme sa však na to pozerať reálne. Na deväťdesiat percent je asi rozhodnuté,“ nechal sa počuť najskúsenejší z hráčov na trenčianskej súpiske.

Výkonnosť mladých hráčov má často kolísavú tendenciu. Niekedy to je spôsobené chýbajúcimi skúsenosťami, inokedy je problémom benevolentnejší prístup k svojim povinnostiam. „Poviem to otvorene. Niektorým treba z času na čas pripomínať, že stále hrajú o svoje meno. Sú to ale aj niektorí, ktorí sú mentálne vyššie. Sami si to uvedomujú, čo je pozitívne. Najmä na nás starších je, aby sme ich viedli. Nemôže to byť iba na trénerovi,“ povedal Ševela.

Návrat do najvyššej súťaže zostáva už iba v rovine teórie. Dá sa očakávať, že situácia v tabuľke sa pretaví aj do návštevnosti na zostávajúcich domácich zápasoch. Mužstvo však verí, že atraktívna hra bude fanúšikov naďalej lákať. „Od zápasu k zápasu to bolo lepšie. Myslím si, že sa dalo na nás pozerať. Doma aj vonku sa snažíme o kombinačnú hru, vynechávame nakopávané lopty. Budeme bojovať až do konca a radi privítame chalanov z fanklubu, všetkých verných, ale aj ostatných,“ dodal na záver kapitán AS.

Autor: mg
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

A-tím 25.2.2024

Niké liga | Napriek skvelej hre, domáca prehra proti Slovanu Bratislava

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v zápase 21. kola Niké ligy...

ASTV 23.2.2024

Bariš | Potrebujeme zvíťaziť a zvládnuť toto stretnutie

Náš tím spod Čákovho hradu čaká už tento víkend predposledné kolo základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus