Aktuality - archiv 23.4.2010

Hlavnou motiváciou domáce publikum

Adrián Guľa: „Hrať v drese Trenčína musí byť pre nich česť.“

Dnes aj najvernejší fanúšikovia trenčianskeho AS vidia šance na návrat do najvyššej súťaže už iba v rovine teórie. Mnohí sa preto pýtajú – je stále o čo hrať, alebo prichádza priestor na experimenty a prípravu na nadchádzajúcu sezónu? „V žiadnom prípade,“ povedal na úvod tréner Adrián Guľa a jedným dychom pokračoval: „Chalani musia opäť prepnúť v hlave a myslieť na nové výzvy. Stále majú pred sebou veľa motivačných faktorov. Hlavným je už len hra pred vlastným publikom. Taktiež si musia udržiavať formu. Hrať v drese Trenčína musí byť pre nich česť.“

Trenčania po zakopnutí na ihrisku Lučenca a víťazstve konkurečných Zlatých Moraviec strácajú na prvú priečku už osem bodov. Navyše do konca súťaže zostáva už len šesť zápasov. Čo to urobilo s kabínou AS? „Bolo to trochu cítiť. Nedá sa však hovoriť o frustrácii. Prišiel útlm, čo je pochopiteľné. Vidieť, že odstup na prvého je väčší. Chalani sa ale musia naučiť hrať každý zápas na doraz. Nepozerať sa na také veci ako je tabuľka. Musia myslieť na seba, na spoluhráčov a na klub. Je veľa dôvodov prečo hrať stále na sto percent,“ povedal kormidelník AS.

Niektorým treba pripomínať, že hrajú o svoje meno

Jedným z tých, ktorí musia opäť zdvihnúť bojovú zástavu, je kapitán mužstva Martin Ševela. „Pre nás je zaujímavé aj druhé miesto. Pravdou je aj to, že stále sa hrá o dosť bodov. Musíme sa však na to pozerať reálne. Na deväťdesiat percent je asi rozhodnuté,“ nechal sa počuť najskúsenejší z hráčov na trenčianskej súpiske.

Výkonnosť mladých hráčov má často kolísavú tendenciu. Niekedy to je spôsobené chýbajúcimi skúsenosťami, inokedy je problémom benevolentnejší prístup k svojim povinnostiam. „Poviem to otvorene. Niektorým treba z času na čas pripomínať, že stále hrajú o svoje meno. Sú to ale aj niektorí, ktorí sú mentálne vyššie. Sami si to uvedomujú, čo je pozitívne. Najmä na nás starších je, aby sme ich viedli. Nemôže to byť iba na trénerovi,“ povedal Ševela.

Návrat do najvyššej súťaže zostáva už iba v rovine teórie. Dá sa očakávať, že situácia v tabuľke sa pretaví aj do návštevnosti na zostávajúcich domácich zápasoch. Mužstvo však verí, že atraktívna hra bude fanúšikov naďalej lákať. „Od zápasu k zápasu to bolo lepšie. Myslím si, že sa dalo na nás pozerať. Doma aj vonku sa snažíme o kombinačnú hru, vynechávame nakopávané lopty. Budeme bojovať až do konca a radi privítame chalanov z fanklubu, všetkých verných, ale aj ostatných,“ dodal na záver kapitán AS.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.6.2022

Lavrinčík | Treba sa sústrediť, aby sme nový systém rýchlo vstrebali

Aj druhý prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy...

ASTV 26.6.2022

Hyballa | Pri štandardných situáciách musíme byť disciplinovanejší

Tréner Peter Hyballa po zápase letnej prípravy proti 1.FC Slovácko (0:2).

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel