Zápasy - archiv 26.4.2010

Gergel veril aj po úvodnom góle súpera

Nádejný stredopoliar sa vrátil po mesačnej pauze a dobrý výkon korunoval exportnou strelou z tridsiatich metrov.

Po mesačnej absencii zavinenej zranením sa do zostavy AS Trenčín vrátil Roman Gergel. Stále nádejný stredopoliar korunoval svoj výkon proti Rimavskej Sobote (5:1) prekrásnym gólom, keď lopta po strele z ľavej strany zapadla po takmer tridsaťmetrovom lete do opačného vinkľa súperovej brány. „Videl som, že to ide medzi žrde a veril, že brankár na to nedočiahne,“ povedal po stretnutí dvadsaťdvaročný mladík, ktorý však z utešenej strely veľkú vedu nerobil: „Mňa poteší každý gól. Je jedno či je z diaľky, alebo po dorážke do prázdnej brány. Každý jeden posúva tím k víťazstvu.“

Gergela bolo napriek niekoľkotýždňovému výpadku na ihrisku vidieť. „Dlho som nehral, a preto som sa veľmi tešil. Chcel som odovzdať maximum. Dúfam, že tréneri aj fanúšikovia boli spokojní. Až do vystriedania desať minút pred koncom som napriek teplu dokázal udržať tempo zápasu. To ma celkom potešilo, pretože štyri týždne je dosť dlhá doba,“ nechal sa počuť niekdajší mládežnícky reprezentant.

Hoci sa Rimavská Sobota ujala vedenia už v desiatej minúte stretnutia, tím Adriána Guľu napokon vcelku ľahko vyhral. „Celý čas som veril, že získame tri body. Viackrát sa nám podarilo otočiť nepriaznivé skóre. Išli sme ďalej za víťazstvom, dali päť pekných gólov a hádam trochu potešili fanúšikov. Treba to ale potvrdiť a ísť ďalej. Stále je o čo hrať,“ povedal Gergel.

Autorovi desiatich gólov v minulej sezóne to v tomto ročníku príliš nepadá. „Aj z tohto dôvodu ma gól potešil. Dlho som neskóroval,“ komentoval hľadajúc dôvody svojich gólových suchôt. „Z pravej strany častejšie centrujem. Ľavačku nemám až takú razantnú. Ak hrám na opačnej strane, je to z tohto pohľadu lepšie. Stačia možno dve sekundy, aby som si pripravil dobrú pozíciu. Potom sa do toho už len opriem.“

Autor: mg, foto: peter kapusta
Rozpis zápasov
10:30
Prípravný, 24.6.2023
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 9.6.2023

A-tím | V príprave proti izraelskému vicemajstrovi a Sigme Olomouc

Pred štartom nového ročníka najvyššej domácej súťaže odohrá náš...

A-tím 8.6.2023

A-tím | Realizačný tím má definitívnu podobu

Nový tréner AS Trenčín Ilija Stolica uzavrel v uplynulých dňoch realizačný tím, s ktorým bude...

ASTV 7.6.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac apríl

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 6.6.2023

Coffee Sheep Halftime | Zimen a Kleščík sa ukázali ako znalci kávy

ASTV otvorila štvrtú sériu krátkych videí s nefutbalovou tematikou. Po...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio