Aktuality - archiv 28.4.2010

Adi preťal niekoľkomesačný gólový pôst

Fanendo Adi: „V prvom rade sa musím poďakovať trénerovi za dôveru a podporu.“

V úvodných troch kolách aktuálneho ročníka zaznamenal dva góly a zdalo sa, že Trenčín našiel nového kanoniera. Odvtedy však akoby uťal. Pomaly sa vytratil zo zostavy a do zápasov zasahoval najmä v pozícii striedajúceho hráča. Reč je o stále iba devätnásťročnom nigérijskom zakončovateľovi Fanendovi Adim. Fanúšikov na seba upozornil až počas uplynulého víkendu, keď k víťazstvu nad Rimavskou Sobotou (5:1) prispel hneď dvoma zásahmi do čierneho.

„Som veľmi rád,“ boli prvé slová takmer dvojmetrového strelca. „V prvom rade sa musím poďakovať trénerovi za dôveru a podporu. Často so mnou hovoril o mojej príprave a v posledných dvoch týždňoch aj o  duševnej pohode. Spolu s ďalšími sa snažili držať moju motiváciu a to mi veľmi pomohlo. Predsa len si hľadám miesto v zostave. Chvíľu som bol hore, potom zas dolu.“

Adi zaznamenal prvý z dvoch gólov za výdatnej asistencie Petra Kleščíka do takmer prázdnej brány. Druhý pridal po brejku umiestnenou strelou z hranice pokutového územia. „Možno to vyzeralo ľahko, ale pri prvom zásahu išlo o môj prvý dotyk s loptou. Vtedy môžete veľa pokaziť. Uvedomoval som si to a preto som sa poriadne sústredil. Pri druhom sme boli v brejku, ale nad ďalšou prihrávkou som nerozmýšľal. Bol som v dobrej pozícii a mojou úlohou je vtedy zakončiť. Som predsa útočník a tímu môžem pomôcť najmä presnými zásahmi,“ komentoval obe situácie mladý Nigérijčan.

Nikto nechce vysedávať na lavičke a platí to aj v prípade vekom stále ešte dorastenca. Verí, že góly mu v závere sezóny pomôžu k väčšej porcii minút strávených na trávniku. „Konkurencia v tíme je celkom solídna. Okrem mňa sú tu Fero Kubík, Malec a Straka. Na hrote môže hrať aj Hlohovský. Preto som rád za každú minútu. Tlak na posty je dobrý aj pre môj ďalší rast. Stále som nútený hrať na hranici svojich súčasných možností a posúvať ich ďalej,“ dodal na záver Adi.

Autor: mg, foto: peter kapusta
Rozpis zápasov
5:1 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 29.11.2022
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
14:00 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 2.12.2022
AS Trenčín - FC Zbrojovka Brno
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 30.11.2022

Fotogaléria | Zápas Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava.

ASTV 29.11.2022

A-tím | Zimen a Letenay spokojní s prístupom celého tímu

Druhý zápas zimnej Tipsport ligy priniesol druhé víťazstvo tímu Mariána Zimena. Po...

ASTV 29.11.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia Tipsport ligy proti FC Spartak Trnava.

A-tím 29.11.2022

Tipsport liga | Vysoké víťazstvo proti Trnave vďaka skvelému prvému polčasu

Zverenci trénera Mariána Zimena uspeli aj v druhom zápase zimnej...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport