Aktuality - archiv 28.4.2010

Adi preťal niekoľkomesačný gólový pôst

Fanendo Adi: „V prvom rade sa musím poďakovať trénerovi za dôveru a podporu.“

V úvodných troch kolách aktuálneho ročníka zaznamenal dva góly a zdalo sa, že Trenčín našiel nového kanoniera. Odvtedy však akoby uťal. Pomaly sa vytratil zo zostavy a do zápasov zasahoval najmä v pozícii striedajúceho hráča. Reč je o stále iba devätnásťročnom nigérijskom zakončovateľovi Fanendovi Adim. Fanúšikov na seba upozornil až počas uplynulého víkendu, keď k víťazstvu nad Rimavskou Sobotou (5:1) prispel hneď dvoma zásahmi do čierneho.

„Som veľmi rád,“ boli prvé slová takmer dvojmetrového strelca. „V prvom rade sa musím poďakovať trénerovi za dôveru a podporu. Často so mnou hovoril o mojej príprave a v posledných dvoch týždňoch aj o  duševnej pohode. Spolu s ďalšími sa snažili držať moju motiváciu a to mi veľmi pomohlo. Predsa len si hľadám miesto v zostave. Chvíľu som bol hore, potom zas dolu.“

Adi zaznamenal prvý z dvoch gólov za výdatnej asistencie Petra Kleščíka do takmer prázdnej brány. Druhý pridal po brejku umiestnenou strelou z hranice pokutového územia. „Možno to vyzeralo ľahko, ale pri prvom zásahu išlo o môj prvý dotyk s loptou. Vtedy môžete veľa pokaziť. Uvedomoval som si to a preto som sa poriadne sústredil. Pri druhom sme boli v brejku, ale nad ďalšou prihrávkou som nerozmýšľal. Bol som v dobrej pozícii a mojou úlohou je vtedy zakončiť. Som predsa útočník a tímu môžem pomôcť najmä presnými zásahmi,“ komentoval obe situácie mladý Nigérijčan.

Nikto nechce vysedávať na lavičke a platí to aj v prípade vekom stále ešte dorastenca. Verí, že góly mu v závere sezóny pomôžu k väčšej porcii minút strávených na trávniku. „Konkurencia v tíme je celkom solídna. Okrem mňa sú tu Fero Kubík, Malec a Straka. Na hrote môže hrať aj Hlohovský. Preto som rád za každú minútu. Tlak na posty je dobrý aj pre môj ďalší rast. Stále som nútený hrať na hranici svojich súčasných možností a posúvať ich ďalej,“ dodal na záver Adi.

Autor: mg, foto: peter kapusta
Rozpis zápasov
0:0 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 18. kolo, 16.12.2023
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 11.12.2023

Fanúšikovia | Charitatívny McHappy Day v trenčianskom McDonalds opäť s AS Trenčín

McDonald´s rozbehol od 24. novembra už tradičnú...

ASTV 11.12.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC DAC 1904 Dunajská...

ASTV 11.12.2023

Gajdoš | Červená karta nám viac uškodila ako pomohla

Náš tím si z Dunajskej Stredy odniesol bod po bezgólovej remíze. V ôsmom zápase v rade...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco