Aktuality - archiv 28.4.2010

Adi preťal niekoľkomesačný gólový pôst

Fanendo Adi: „V prvom rade sa musím poďakovať trénerovi za dôveru a podporu.“

V úvodných troch kolách aktuálneho ročníka zaznamenal dva góly a zdalo sa, že Trenčín našiel nového kanoniera. Odvtedy však akoby uťal. Pomaly sa vytratil zo zostavy a do zápasov zasahoval najmä v pozícii striedajúceho hráča. Reč je o stále iba devätnásťročnom nigérijskom zakončovateľovi Fanendovi Adim. Fanúšikov na seba upozornil až počas uplynulého víkendu, keď k víťazstvu nad Rimavskou Sobotou (5:1) prispel hneď dvoma zásahmi do čierneho.

„Som veľmi rád,“ boli prvé slová takmer dvojmetrového strelca. „V prvom rade sa musím poďakovať trénerovi za dôveru a podporu. Často so mnou hovoril o mojej príprave a v posledných dvoch týždňoch aj o  duševnej pohode. Spolu s ďalšími sa snažili držať moju motiváciu a to mi veľmi pomohlo. Predsa len si hľadám miesto v zostave. Chvíľu som bol hore, potom zas dolu.“

Adi zaznamenal prvý z dvoch gólov za výdatnej asistencie Petra Kleščíka do takmer prázdnej brány. Druhý pridal po brejku umiestnenou strelou z hranice pokutového územia. „Možno to vyzeralo ľahko, ale pri prvom zásahu išlo o môj prvý dotyk s loptou. Vtedy môžete veľa pokaziť. Uvedomoval som si to a preto som sa poriadne sústredil. Pri druhom sme boli v brejku, ale nad ďalšou prihrávkou som nerozmýšľal. Bol som v dobrej pozícii a mojou úlohou je vtedy zakončiť. Som predsa útočník a tímu môžem pomôcť najmä presnými zásahmi,“ komentoval obe situácie mladý Nigérijčan.

Nikto nechce vysedávať na lavičke a platí to aj v prípade vekom stále ešte dorastenca. Verí, že góly mu v závere sezóny pomôžu k väčšej porcii minút strávených na trávniku. „Konkurencia v tíme je celkom solídna. Okrem mňa sú tu Fero Kubík, Malec a Straka. Na hrote môže hrať aj Hlohovský. Preto som rád za každú minútu. Tlak na posty je dobrý aj pre môj ďalší rast. Stále som nútený hrať na hranici svojich súčasných možností a posúvať ich ďalej,“ dodal na záver Adi.

Autor: mg, foto: peter kapusta
Rozpis zápasov
14:30 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
0:1 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 1.3.2021

Čatakovič | Mal som dobrý prvý dotyk a to rozhodlo

„Pred dvoma mesiacmi by sme takýto zápas prehrali,“ povedal už po druhý raz v rade na...

ASTV 27.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 21. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

Fotogalérie 27.2.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

ASTV 27.2.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa