Aktuality - archiv 28.4.2010

Adi preťal niekoľkomesačný gólový pôst

Fanendo Adi: „V prvom rade sa musím poďakovať trénerovi za dôveru a podporu.“

V úvodných troch kolách aktuálneho ročníka zaznamenal dva góly a zdalo sa, že Trenčín našiel nového kanoniera. Odvtedy však akoby uťal. Pomaly sa vytratil zo zostavy a do zápasov zasahoval najmä v pozícii striedajúceho hráča. Reč je o stále iba devätnásťročnom nigérijskom zakončovateľovi Fanendovi Adim. Fanúšikov na seba upozornil až počas uplynulého víkendu, keď k víťazstvu nad Rimavskou Sobotou (5:1) prispel hneď dvoma zásahmi do čierneho.

„Som veľmi rád,“ boli prvé slová takmer dvojmetrového strelca. „V prvom rade sa musím poďakovať trénerovi za dôveru a podporu. Často so mnou hovoril o mojej príprave a v posledných dvoch týždňoch aj o  duševnej pohode. Spolu s ďalšími sa snažili držať moju motiváciu a to mi veľmi pomohlo. Predsa len si hľadám miesto v zostave. Chvíľu som bol hore, potom zas dolu.“

Adi zaznamenal prvý z dvoch gólov za výdatnej asistencie Petra Kleščíka do takmer prázdnej brány. Druhý pridal po brejku umiestnenou strelou z hranice pokutového územia. „Možno to vyzeralo ľahko, ale pri prvom zásahu išlo o môj prvý dotyk s loptou. Vtedy môžete veľa pokaziť. Uvedomoval som si to a preto som sa poriadne sústredil. Pri druhom sme boli v brejku, ale nad ďalšou prihrávkou som nerozmýšľal. Bol som v dobrej pozícii a mojou úlohou je vtedy zakončiť. Som predsa útočník a tímu môžem pomôcť najmä presnými zásahmi,“ komentoval obe situácie mladý Nigérijčan.

Nikto nechce vysedávať na lavičke a platí to aj v prípade vekom stále ešte dorastenca. Verí, že góly mu v závere sezóny pomôžu k väčšej porcii minút strávených na trávniku. „Konkurencia v tíme je celkom solídna. Okrem mňa sú tu Fero Kubík, Malec a Straka. Na hrote môže hrať aj Hlohovský. Preto som rád za každú minútu. Tlak na posty je dobrý aj pre môj ďalší rast. Stále som nútený hrať na hranici svojich súčasných možností a posúvať ich ďalej,“ dodal na záver Adi.

Autor: mg, foto: peter kapusta
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.6.2022

Lavrinčík | Treba sa sústrediť, aby sme nový systém rýchlo vstrebali

Aj druhý prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy...

ASTV 26.6.2022

Hyballa | Pri štandardných situáciách musíme byť disciplinovanejší

Tréner Peter Hyballa po zápase letnej prípravy proti 1.FC Slovácko (0:2).

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel