Aktuality - archiv 29.4.2010

AS čaká konfrontácia s holandskou juniorskou špičkou

Začína sa séria slovensko – holandských futbalových konfrontácií.\r\n

Po stredajšej predohrávke so Šaľou odcestuje AS Trenčín na zaujímavý turnaj do Holandska. Bude to prvá zo série slovensko–holandských futbalových konfrontácií naplánovaných na najbližšie obdobie. Ďalším podujatím, zaradeným v kalendári AS, je zvučne obsadený turnaj deväťročných chlapcov. Naopak tímy z krajiny tulipánov vo vekovej kategórií do 14, resp. 15 rokov sa predstavia na turnaji v Trenčianskych Stankovciach.

V prvej polovici mája sa v meste Breukelen stretne špička holandských futbalistov do 21 rokov. Na prestížny mládežnícky turnaj dostali pozvánku aj futbalisti AS Trenčín. Ako jediní zahraniční zástupcovia. Hoci to bude iba 2. ročník podujatia, v rebríčku popularity európskych mládežníckych turnajov má svoje významné miesto. 

„Na turnaji sa predstaví výkvet holandského mládežníckeho futbalu. Okrem talentovaných hráčov tam budú aj pozorovatelia mnohých európskych klubov. Upozorniť na seba môžu aj hráči Trenčína,“  poukázal na výhody podujatia športový manažér AS Leo van Veen.

O účasť Trenčanov na turnaji sa pričinil predovšetkým majiteľ AS Tschen La Ling. Jeho  kontakty nielenže umožnili Trenčanom štartovať na prestížnom turnaji, ale dokonca sa mu pre náš tím podarilo vybaviť jednu zásadnú výnimku. „Hoci máme mladý tím, je v ňom pár hráčov, ktorí vekovú hranicu 21 rokov už prekročili. Z tohto dôvodu sme dostali možnosť nasadiť v každom zápase dvoch starších hráčov, majúcich k tejto vekovej hranici najbližšie. Okrem členov súčasného A-tímu, počítame s tým, že do Holandska vycestujeme aj s hráčmi, ktorí stále môžu hrať aj za dorastenecké kategórie,“ opísal spôsob tvorenia výberu generálny manažér AS Róbert Rybníček. Naopak, niektorí zo starších hráčov na turnaj nepocestujú a budú sa pripravovať individuálne doma.

Turnaj sa začína v piatok 7. mája. Prvým súperom AS bude AZ Alkmaar. Na druhý deň nastúpia Trenčania proti obhajcovi prvenstva Sparte Rotterdam a FC Utrecht. Turnaj vyvrcholí v nedeľu súbojmi o umiestnenie. Finále je naplánované na 16.00 h. „Viete, niekedy sa Vám môže profesionálny život zmeniť z hodiny na hodinu. Pokojne sa môže stať, že niektorému z našich chlapcov sa podarí upútať predstaviteľov niektorého veľkého klubu a že vďaka tomu prestúpi. Účasťou na turnaji, ktorá pre slovenské tímy určite nie je bežnou záležitosťou, chceme dať našim hráčom šancu zabojovať a uvedené výzvy. Pripomínam, že tam nebudú iba manažéri zastupujúci holandské kluby. Budú tam pozorovatelia prakticky z celej Európy,“ upozornil na dôležitý fakt Róbert Rybníček. Akcia sa už teraz teší veľkej pozornosti. Odborná i laická verejnosť veľmi intenzívne diskutuje o blížiacom sa podujatí. Nezaostávajú ani médiá. Z turnaja budú prinášať podrobné informácie televízne spoločnosti, rozhlasové stanice i tlač.

Breukelen Cup 2010
A-skupina: FC Breukelen, AFC Ajax Amsterdam, Vitesse/AGOVV, FC Twente
B-skupina: FC Utrecht, Sparta Rotterdam, AZ Alkmaar, AS Trenčín

Autor: astn
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 27.2.2024

Výjazd | Poďte s nami na výjazd do Skalice, tím potrebuje vašu podporu

Tím okolo kapitána Damiána Bariša čaká záverečný zápas základnej...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 21. kola základnej časti Niké ligy proti...

ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus