Aktuality - archiv 29.4.2010

AS čaká konfrontácia s holandskou juniorskou špičkou

Začína sa séria slovensko – holandských futbalových konfrontácií.\r\n

Po stredajšej predohrávke so Šaľou odcestuje AS Trenčín na zaujímavý turnaj do Holandska. Bude to prvá zo série slovensko–holandských futbalových konfrontácií naplánovaných na najbližšie obdobie. Ďalším podujatím, zaradeným v kalendári AS, je zvučne obsadený turnaj deväťročných chlapcov. Naopak tímy z krajiny tulipánov vo vekovej kategórií do 14, resp. 15 rokov sa predstavia na turnaji v Trenčianskych Stankovciach.

V prvej polovici mája sa v meste Breukelen stretne špička holandských futbalistov do 21 rokov. Na prestížny mládežnícky turnaj dostali pozvánku aj futbalisti AS Trenčín. Ako jediní zahraniční zástupcovia. Hoci to bude iba 2. ročník podujatia, v rebríčku popularity európskych mládežníckych turnajov má svoje významné miesto. 

„Na turnaji sa predstaví výkvet holandského mládežníckeho futbalu. Okrem talentovaných hráčov tam budú aj pozorovatelia mnohých európskych klubov. Upozorniť na seba môžu aj hráči Trenčína,“  poukázal na výhody podujatia športový manažér AS Leo van Veen.

O účasť Trenčanov na turnaji sa pričinil predovšetkým majiteľ AS Tschen La Ling. Jeho  kontakty nielenže umožnili Trenčanom štartovať na prestížnom turnaji, ale dokonca sa mu pre náš tím podarilo vybaviť jednu zásadnú výnimku. „Hoci máme mladý tím, je v ňom pár hráčov, ktorí vekovú hranicu 21 rokov už prekročili. Z tohto dôvodu sme dostali možnosť nasadiť v každom zápase dvoch starších hráčov, majúcich k tejto vekovej hranici najbližšie. Okrem členov súčasného A-tímu, počítame s tým, že do Holandska vycestujeme aj s hráčmi, ktorí stále môžu hrať aj za dorastenecké kategórie,“ opísal spôsob tvorenia výberu generálny manažér AS Róbert Rybníček. Naopak, niektorí zo starších hráčov na turnaj nepocestujú a budú sa pripravovať individuálne doma.

Turnaj sa začína v piatok 7. mája. Prvým súperom AS bude AZ Alkmaar. Na druhý deň nastúpia Trenčania proti obhajcovi prvenstva Sparte Rotterdam a FC Utrecht. Turnaj vyvrcholí v nedeľu súbojmi o umiestnenie. Finále je naplánované na 16.00 h. „Viete, niekedy sa Vám môže profesionálny život zmeniť z hodiny na hodinu. Pokojne sa môže stať, že niektorému z našich chlapcov sa podarí upútať predstaviteľov niektorého veľkého klubu a že vďaka tomu prestúpi. Účasťou na turnaji, ktorá pre slovenské tímy určite nie je bežnou záležitosťou, chceme dať našim hráčom šancu zabojovať a uvedené výzvy. Pripomínam, že tam nebudú iba manažéri zastupujúci holandské kluby. Budú tam pozorovatelia prakticky z celej Európy,“ upozornil na dôležitý fakt Róbert Rybníček. Akcia sa už teraz teší veľkej pozornosti. Odborná i laická verejnosť veľmi intenzívne diskutuje o blížiacom sa podujatí. Nezaostávajú ani médiá. Z turnaja budú prinášať podrobné informácie televízne spoločnosti, rozhlasové stanice i tlač.

Breukelen Cup 2010
A-skupina: FC Breukelen, AFC Ajax Amsterdam, Vitesse/AGOVV, FC Twente
B-skupina: FC Utrecht, Sparta Rotterdam, AZ Alkmaar, AS Trenčín

Autor: astn
Rozpis zápasov
0:3 Košice
NIKÉ LIGA, 8. kolo, 22.9.2023
FC Košice - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 9. kolo, 30.9.2023
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.9.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Košice.

ASTV 23.9.2023

Kmeť | Nestratili sme na psychike

V zápase s Košicami sme vsietili tri góly, no až dva z nich si do vlastnej brány zrazili domáci hráči. Náš...

ASTV 23.9.2023

Bariš | Musím vyzdvihnúť náš prístup

Tím okolo kapitána Damiána Bariša zaznamenal ďalšiu výhru, keď zdolal v Košickej futbalovej aréne...

ASTV 23.9.2023

ASTV | Tlačová konferencia po ôsmom zápase Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po ôsmom zápase Niké ligy proti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio