Aktuality - archiv 5.5.2010

Kubík sa po dvojzápasovom treste vrátil na trávnik

Do Holandska aj s cieľom upútať pozornosť.

František Kubík sledoval posledné stretnutia AS iba z tribúny. Z futbalového odevu ho vyzlieklo osem žltých kariet, znamenajúcich stopku v dvoch kolách. V Lučenci tŕpol pri prehre oddielových kolegov 0:2. V hľadisku sedel aj počas domáceho duelu s Rimavskou Sobotou. S pôžitkom diváka si vychutnal výhru AS 5:1. Potom sa už nevedel dočkať, kedy si opäť prevlečie cez hlavu červeno-biely zápasový dres s číslom 29.

Pred predohrávkou so Šaľou hľadal svoje meno v základnej zostave márne. Ostalo mu iba miesto medzi náhradníkmi. Návratu na ihrisko sa dočkal bezprostredne po zmene strán, keď mu miesto prepustil Gergel. „Po dvoch zápasoch na tribúne som chcel trénerovi dokázať, že do zostavy patrím. Fakt, že sme vyhrávali už o tri góly som vôbec nevnímal. Sústredil som sa na vlastný výkon,“ nepripúšťal si nižšie zápasové nasadenie napriek polčasovému skóre 4:1. Po zmene strán videli diváci už iba jeden gól. Výraznú pečať mu vtisol práve rodák z Prievidze. „Rýchlu kontru založil Volešák. Hodil mi loptu. Všimol som si, že do voľného priestoru sa rozbehol Jorge. Prihral som mu a on šancu rutinérsky zakončil,“ zhrnul do niekoľkých slov gólový zásah Salinasa striedajúci hráč.

Trenčín vyhral pohodlne 5:1, hoci gólov mohol dať aj dvojnásobne viac. V niektorých okamihoch apatická Šaľa dávala domácim až príliš priestoru. „Mal som z nich pocit, akoby hrali tak, že im už o nič nejde. Vypadnutie im nehrozí, tak si s nami prišli zahrať futbal. Až keď dostali piaty gól, začali si plniť defenzívne úlohy zodpovednejšie. Akoby sa báli, aby nedostali desiatku,“ zamyslel sa nad benevolentným prístupom súpera útočník AS.

Do Holandska aj s cieľom upútať pozornosť

Duel 30. kola je minulosťou. Futbalisti AS sa už v plnej miere koncentrujú na víkendový turnaj dvadsaťjedenročných v Holandsku. „Som veľmi zvedavý, či dokážeme byť holandským rovesníkom vyrovnanými partnermi. Na klubovej úrovni som sa s hráčmi z klubov ako Ajax, Twente, Alkmaar či Utrecht ešte nestretol. Z podobných konfrontácií mám viac skúseností z reprezentačných akcií. Na turnaj sa veľmi tešíme. Chceme sa tam ukázať. Upozorniť na seba a ktovie, ak sa nám bude dariť, možno tam zanecháme taký dojem, že nám otvorí dvere do niektorého z tamojších mužstiev,“ zasnil sa tesne pred cestou do krajiny tulipánov František Kubík.

Autor: ms
Rozpis zápasov
19:00 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 4. kolo, 22.9.2020
ŠKF Sereď - AS Trenčín
3:2 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 19.9.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
This is my sen 22.9.2020

TiMS | Víťazom turnaja This is my sen inak domáci AS Trenčín

Pandémia koronavírusu stojí za zrušením viacerých športových podujatí nielen na...

A-tím 22.9.2020

Ligeon | Ak zopakujeme výkon proti Nitre, nebojím sa o výsledok

Po víťaznom stretnutí proti Nitre čaká našich futbalistov ďalší ligový...

A-tím 21.9.2020

Čatakovič | Konečne to prišlo

Zásluhou prvého víťazstva v tomto ročníku najvyššej domácej súťaže sa naše mužstvo odpútalo z poslednej...

ASTV 20.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 7. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak
×
Dnes v 19:00 |
ŠKF Sereď
AS Trenčín