Aktuality - archiv 6.5.2010

Do Holandska aj s brazílskym ľavým obrancom

V Breukelene sa k výprave pripoja David Depetris a Tomáš Peciar.

Vo štvrtok v nočných hodinách docestovali futbalisti AS do Breukelenu, kde sa od piatka do nedele uskutoční turnaj futbalistov do 21 rokov Breukelen Cup 2010. Trenčania nastúpia vo svojom jedinom piatkovom zápase proti AZ Alkmaar. Ďalšími skupinovými súpermi výberu Adriána Guľu budú Sparta Rotterdam a FC Utrecht. Hrací čas je 2 x 25 minút. Na základe dohody majiteľa AS Tschena La Linga s organizátormi podujatia, môžu nasadiť Trenčania v každom zápase dvoch starších hráčov ako je povolená hranica.

Vo výprave AS sa ocitol aj mladý brazílsky talent Pedro da Silva. Do Trenčína pricestoval pred týždňom. „V prvých dňoch mal drobné problémy s aklimatizáciou. Počítali sme s tým a snažili sme sa mu podať pomocnú ruku. S prostredím napokon splynul veľmi rýchlo. Do kolektívu zapadol v pohode. Na tréningoch sa snaží. Je očividné, že z Brazílie sa chce dostať do Európy. Je to zrejme cieľ väčšiny tamojších futbalistov,“ uviedol na úvod krátkej charakteristiky nového prírastku do kabíny Adrián Guľa.

Dvadsaťjedenročný Brazílčan nezaprie svoj pôvod. Loptu doslova miluje. „Pedro je ľavák. Hráva na poste ľavého obrancu. Je futbalový, technicky dobre vybavený a prispôsobivý. Má schopnosť podporovať útok. Na opačnej strane mu budeme musieť vštepiť taktickú disciplínu. Napriek jazykovej bariére sa snaží pri bagu či nohejbale o vtipkovanie. Už pri týchto hrách je na ňom vidieť, že v sebe má víťazného ducha. Prvé dojmy sú dobré. Viem si predstaviť, že by Trenčínu mohol pomôcť,“ naznačil riešenie zvýšenia konkurencie pre nasledujúci ročník tréner Trenčanov.

Na turnaji v Holandsku sa k tímu AS pripoja aj David Depetris a Tomáš Peciar. Obom hráčom sa končia krátkodobé hosťovania v FC Omniworld. O ich prípadnej budúcnosti v krajine "veterných mlynov" sa rozhodne v najbližších týždňoch.

Autor: ms
Rozpis zápasov
19:00 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 4. kolo, 22.9.2020
ŠKF Sereď - AS Trenčín
3:2 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 19.9.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
This is my sen 22.9.2020

TiMS | Víťazom turnaja This is my sen inak domáci AS Trenčín

Pandémia koronavírusu stojí za zrušením viacerých športových podujatí nielen na...

A-tím 22.9.2020

Ligeon | Ak zopakujeme výkon proti Nitre, nebojím sa o výsledok

Po víťaznom stretnutí proti Nitre čaká našich futbalistov ďalší ligový...

A-tím 21.9.2020

Čatakovič | Konečne to prišlo

Zásluhou prvého víťazstva v tomto ročníku najvyššej domácej súťaže sa naše mužstvo odpútalo z poslednej...

ASTV 20.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 7. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak
×
Dnes v 19:00 |
ŠKF Sereď
AS Trenčín