Aktuality - archiv 13.5.2010

Mladí futbalisti AS získali cenný putovný pohár

Na turnaji v Otrokoviciach víťazstvo a tretie miesto.

Mladí futbalisti AS Trenčín v kategóriách U9 a U11 sa počas druhého májového víkendu (7. - 10. mája) zúčastnili na medzinárodnom turnaji v Otrokoviciach. Okrem družstiev z Trenčína sa do podujatia zapojili aj výbery Baníka Ostrava, FC Slovácko, Tescomy Zlín, Lokomotívy Trnava, Třinca, domácich Otrokovíc, Zlín – Louky a Kroměříža. Každé družstvo prípravky AS Trenčín odohralo osem zápasov. Po troch dňoch ťažkých bojov finišovali mladší chlapci AS na fantastickou prvom mieste.

Trenčianska deviatka zanechala v Otrokoviciach vynikajúci dojem. Na celom turnaji stratila len dva body. Jej defenzíva pracovala bezchybne. Za celý turnaj dostala iba jeden gól. Nesklamali ani starší chlapci. V silnej konkurencii obsadili tretie miesto. Na víťaza strácali len jeden bod. V celkovom súčte oboch tímov dosiahli Trenčania konečné víťazstvo. Na Sihoť tak doputoval nádherný putovný pohár, ktorý bude minimálne rok v držaní futbalového klubu AS Trenčín.

O tom, že mladí Trenčania nerobia svojmu klubu vo futbalovom svete hanbu svedčí aj fakt, že družstvo prípravky U9 je v priebehu mesiaca jún pozvané na tri kvalitné turnaje v zahraničí (Holandsko - Amsterdam, Hradec Králové – Jako Cup 2010 a Praha – Slavia Cup 2010), ktorého sa zúčastňujú len tie najlepšie družstvá vo svojej kategórii. Napríklad, turnaja v Holandsku sa zúčastnia družstvá ako FC Everton, Werder Brémy, Anderlecht Brusel, domáca špička na čele s Ajaxom, Feyenoordom, PSV Eindhovenom. V Česku Trenčanov preveria Slavia Praha, Sparta Praha, Liberec, Kladno, České Budějovice, Olomouc, MŠK Žilina, Slovan Bratislava a ďalší. Mladým futbalistom AS Trenčín držíme palce, aby sa prezentovali v čo najlepšom svetle a v neposlednom rade, aby robili dobré meno svojmu klubu, mestu a nakoniec aj celému Slovensku.

Autor: mm
Rozpis zápasov
19:00 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 4. kolo, 22.9.2020
ŠKF Sereď - AS Trenčín
3:2 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 19.9.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
This is my sen 22.9.2020

TiMS | Víťazom turnaja This is my sen inak domáci AS Trenčín

Pandémia koronavírusu stojí za zrušením viacerých športových podujatí nielen na...

A-tím 22.9.2020

Ligeon | Ak zopakujeme výkon proti Nitre, nebojím sa o výsledok

Po víťaznom stretnutí proti Nitre čaká našich futbalistov ďalší ligový...

A-tím 21.9.2020

Čatakovič | Konečne to prišlo

Zásluhou prvého víťazstva v tomto ročníku najvyššej domácej súťaže sa naše mužstvo odpútalo z poslednej...

ASTV 20.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 7. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak
×
Dnes v 19:00 |
ŠKF Sereď
AS Trenčín