Aktuality - archiv 13.5.2010

Mladí futbalisti AS získali cenný putovný pohár

Na turnaji v Otrokoviciach víťazstvo a tretie miesto.

Mladí futbalisti AS Trenčín v kategóriách U9 a U11 sa počas druhého májového víkendu (7. - 10. mája) zúčastnili na medzinárodnom turnaji v Otrokoviciach. Okrem družstiev z Trenčína sa do podujatia zapojili aj výbery Baníka Ostrava, FC Slovácko, Tescomy Zlín, Lokomotívy Trnava, Třinca, domácich Otrokovíc, Zlín – Louky a Kroměříža. Každé družstvo prípravky AS Trenčín odohralo osem zápasov. Po troch dňoch ťažkých bojov finišovali mladší chlapci AS na fantastickou prvom mieste.

Trenčianska deviatka zanechala v Otrokoviciach vynikajúci dojem. Na celom turnaji stratila len dva body. Jej defenzíva pracovala bezchybne. Za celý turnaj dostala iba jeden gól. Nesklamali ani starší chlapci. V silnej konkurencii obsadili tretie miesto. Na víťaza strácali len jeden bod. V celkovom súčte oboch tímov dosiahli Trenčania konečné víťazstvo. Na Sihoť tak doputoval nádherný putovný pohár, ktorý bude minimálne rok v držaní futbalového klubu AS Trenčín.

O tom, že mladí Trenčania nerobia svojmu klubu vo futbalovom svete hanbu svedčí aj fakt, že družstvo prípravky U9 je v priebehu mesiaca jún pozvané na tri kvalitné turnaje v zahraničí (Holandsko - Amsterdam, Hradec Králové – Jako Cup 2010 a Praha – Slavia Cup 2010), ktorého sa zúčastňujú len tie najlepšie družstvá vo svojej kategórii. Napríklad, turnaja v Holandsku sa zúčastnia družstvá ako FC Everton, Werder Brémy, Anderlecht Brusel, domáca špička na čele s Ajaxom, Feyenoordom, PSV Eindhovenom. V Česku Trenčanov preveria Slavia Praha, Sparta Praha, Liberec, Kladno, České Budějovice, Olomouc, MŠK Žilina, Slovan Bratislava a ďalší. Mladým futbalistom AS Trenčín držíme palce, aby sa prezentovali v čo najlepšom svetle a v neposlednom rade, aby robili dobré meno svojmu klubu, mestu a nakoniec aj celému Slovensku.

Autor: mm
Rozpis zápasov
3:2 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 25.11.2022
AS Trenčín - FC Trinity Zlín
10:30 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 29.11.2022
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 26.11.2022

Akadémia | Máme za sebou ďalší úspešný tréning pre mladých brankárov

AS Trenčín pripravil pre všetkých mladých brankárov nepatriacich pod...

Fotogalérie 26.11.2022

Fotogaléria | Zápas Tipsport ligy proti FC Trinity Zlín

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu Tipsport ligy proti FC Trinity Zlín.

ASTV 25.11.2022

Zimen | Zápas ukázal, na čom musíme ďalej pracovať

Netradičný záver roka spôsobený ešte menej tradičným termínom futbalových majstrovstiev...

ASTV 25.11.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti FC Trinity Zlín

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia Tipsport ligy proti FC Trinity Zlín.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport