Aktuality - archiv 13.5.2010

Mladí futbalisti AS získali cenný putovný pohár

Na turnaji v Otrokoviciach víťazstvo a tretie miesto.

Mladí futbalisti AS Trenčín v kategóriách U9 a U11 sa počas druhého májového víkendu (7. - 10. mája) zúčastnili na medzinárodnom turnaji v Otrokoviciach. Okrem družstiev z Trenčína sa do podujatia zapojili aj výbery Baníka Ostrava, FC Slovácko, Tescomy Zlín, Lokomotívy Trnava, Třinca, domácich Otrokovíc, Zlín – Louky a Kroměříža. Každé družstvo prípravky AS Trenčín odohralo osem zápasov. Po troch dňoch ťažkých bojov finišovali mladší chlapci AS na fantastickou prvom mieste.

Trenčianska deviatka zanechala v Otrokoviciach vynikajúci dojem. Na celom turnaji stratila len dva body. Jej defenzíva pracovala bezchybne. Za celý turnaj dostala iba jeden gól. Nesklamali ani starší chlapci. V silnej konkurencii obsadili tretie miesto. Na víťaza strácali len jeden bod. V celkovom súčte oboch tímov dosiahli Trenčania konečné víťazstvo. Na Sihoť tak doputoval nádherný putovný pohár, ktorý bude minimálne rok v držaní futbalového klubu AS Trenčín.

O tom, že mladí Trenčania nerobia svojmu klubu vo futbalovom svete hanbu svedčí aj fakt, že družstvo prípravky U9 je v priebehu mesiaca jún pozvané na tri kvalitné turnaje v zahraničí (Holandsko - Amsterdam, Hradec Králové – Jako Cup 2010 a Praha – Slavia Cup 2010), ktorého sa zúčastňujú len tie najlepšie družstvá vo svojej kategórii. Napríklad, turnaja v Holandsku sa zúčastnia družstvá ako FC Everton, Werder Brémy, Anderlecht Brusel, domáca špička na čele s Ajaxom, Feyenoordom, PSV Eindhovenom. V Česku Trenčanov preveria Slavia Praha, Sparta Praha, Liberec, Kladno, České Budějovice, Olomouc, MŠK Žilina, Slovan Bratislava a ďalší. Mladým futbalistom AS Trenčín držíme palce, aby sa prezentovali v čo najlepšom svetle a v neposlednom rade, aby robili dobré meno svojmu klubu, mestu a nakoniec aj celému Slovensku.

Autor: mm
Rozpis zápasov
0:0 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 18. kolo, 16.12.2023
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 11.12.2023

Fanúšikovia | Charitatívny McHappy Day v trenčianskom McDonalds opäť s AS Trenčín

McDonald´s rozbehol od 24. novembra už tradičnú...

ASTV 11.12.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC DAC 1904 Dunajská...

ASTV 11.12.2023

Gajdoš | Červená karta nám viac uškodila ako pomohla

Náš tím si z Dunajskej Stredy odniesol bod po bezgólovej remíze. V ôsmom zápase v rade...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco