Aktuality - archiv 27.5.2010

Adrián Guľa predĺžil kontrakt s AS Trenčín

Do realizačného tímu prvého mužstva prichádza aj Marián Zimen.

Adrián Guľa ostáva hlavným trénerom AS aj v nasledujúcom období. S vedením klubu podpísal v predvečer posledného kola aktuálneho ročníka kontrakt na ďalší rok s možnosťou využitia opcie o ďalšie dva. Prvým asistentom sa stáva súčasný kouč výberu do 18 rokov Marián Zimen. Trénerom brankárov ostáva Roman Hodál. O účinkovaní športového riaditeľa Lea van Veena v mužstve sa rozhodne v letných mesiacoch.

Trajektória Guľovej kariéry nabrala raketové tempo. Ešte pred rokom hral aktívne futbal. V lete prijal ponuku Trenčína na post asistenta. Po odchode Vladimíra Koníka, počas jesennej časti, sa stal dočasným trénerom, ktorý mal doviesť mužstvo do zimnej prestávky. Pred jarnou časťou súťaže prijal ponuku na spoluprácu do leta 2010. V týchto dňoch podpisom pečatil spoluprácu s AS na ďalšie obdobie. „Nepočítal som s tým, že to príde ešte v priebehu súťaže. Koncentroval som sa vyslovene na záverečné kolo. Prejavená dôvera ma potešila. Je to pre mňa veľká výzva,“ uviedol krátko po oficiálnom podpisovom akte vývojaschopný kouč. Rozšírenie realizačného tímu víta všetkými desiatimi. „Verím, že spolu s Majom (Zimenom) a samozrejme aj Romanom (Hodálom), dokážeme posunúť výkonnosť hráčov ešte vyššie,“ načrtol plány tréner, ktorý sa už v pondelok zapojí do štúdia "euro prolicencie". Ako poslucháč najvyššieho trénerského vzdelania môže Adrián Guľa trénovať aj mužstvá v najvyššej súťaži.

Rozhodovanie vedenia o trénerovi pre budúci ročník príliš komplikované nebolo. Róbert Rybníček dokonca o prípadnej zmene na významnom poste vôbec neuvažoval. „Pán Guľa urobil počas uplynulého roku veľký progres. Úlohu hráča vymenil bez väčších problémov za post asistenta trénera a s rovnakou rozvahou sa ujal aj kormidla šéfa realizačného tímu. Má dôveru vedenia klubu a všetko pred sebou. Verím, že sa mu bude naďalej dariť zvyšovať športovú a mentálnu úroveň hráčov, ako tomu bolo doteraz a zároveň dosahovať čo najlepšie výsledky,“ vysvetlil generálny manažér AS rozhodnutie pokračovať v spolupráci s bývalým kapitánom Viktorie Žižkov, Púchova či Interu.

Možno práve súčasný hlavný tréner dopomohol tomu, že do prvého tímu sa z mládežníckych štruktúr presunul aj Marián Zimen. „Vlani sme vytiahli do trénerského kolotoča Adriána Guľu. Podľa mňa to bolo dobré rozhodnutie. Podobné pocity mám aj v súvislosti s Mariánom, ktorý pri práci v našom klube s mužstvom osemnástky naznačil svoje schopnosti. Má všetky predpoklady zapadnúť do realizačného tímu a podporiť svojou prácou tento ambiciózny tím. Navyše je Trenčanom, čiže verím, že jeho entuziazmus a zanietenie bude o to väčšie,“ ozrejmil Róbert Rybníček túto voľbu.

Autor: ms
Rozpis zápasov
4:2 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 18. kolo, 11.12.2021
AS Trenčín - MŠK Žilina
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 5.12.2021

Klub | Tréner Hlinka v AS Trenčín skončil

Peter Hlinka opúšťa trénerskú stoličku v AS Trenčín. Na základe vlastnej žiadosti a po následnej...

ASTV 5.12.2021

Kadák | Musíme sa z toho nejako dostať

Ani ôsmy gól Jakuba Kadáka v tomto ročníku nestačil na body proti ŠKF Orion Tip Sereď. Hoci náš mladý...

ASTV 4.12.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 17. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 4.12.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti ŠKF Orion...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa