Aktuality - archiv 6.10.2007

Slovanisti vtrhli na zápas so Žilinou

Fanúšikovia Slovana a Brna narušili priebeh zápasu so Žilinou.

Slovanistickí fanúšikovia sa opäť po týždni ukázali v negatívnom svetle, keď narušili pokojný priebeh zápasu 12. kola Corgoň ligy medzi AS Trenčín a MŠK Žilina, ktorý sa skončil nerozhodne 2:2. Nahnevaný generálny manažér domáceho tímu Róbert Rybníček ich nazval "háveďou" a zároveň nepriamo vyzval vedenie Slovana Bratislava aby si svojich agresívnych priaznivcov s rasistickými sklonmi riešili nielen mediálnymi vyhláseniami.

V tabuľke potápajúci sa Trenčín privítal majstrovskú Žilinu. Po 80. minúte približne 50 slovanistov, ktorých klub hral v neďalekej Dubnici, vtrhlo na štadión s cieľom napadnúť domácich fanúšikov. Tí sú v ich nevôli od času, keď verejne prezentovali svoj odpor k rasizmu po smrti študenta Daniela Tupého. Slovanisti, ktorí si prizvali aj družobných chuligánov z Brna, útok zjavne vopred pripravili. V rýchlosti ukradli trenčiansku vlajku a dokopali jedného fanúšika AS. Ďalší bol podľa prítomných svedkov porezaný. Na to sa vzoprel odpor aj postarších priaznivcov a slovanisti, ktorí nestihli utiecť, boli takmer zlynčovaní. V tom čase už na miesto prišli aj policajti. Svoju vinu za prienik holohlavých Bratislavčanov odmietajú. "Boli sme na možný útok slovanistov upozornení a pripravení. Na štadión však vnikli dierou v plote pri športovej hale. Troch útočníkov sme zadržali. Budú asi obvinení z výtržníctva. Ostatní bohužiaľ ušli," povedali pre agentúru SITA prítomní zasahujúci príslušníci zákona, ktorí následne po útočníkoch pátrali.

Dolapení slovanisti boli pripútaní hlavou k zemi pred bránou štadiónu. Sotva 18-roční chlapci boli zjavne vystrašení. Vedenie trenčianskeho klubu hovorí, že pre bezpečnosť urobili všetko, čo mohli. "Mrzí ma to, pokazilo mi to zápas. Je to slovenská háveď, ultras Slovana sú jednoznačne najhorší. Podľa môjho názoru ich treba monitorovať. Ako sa to po týždni v Trnave môže opakovať?" pýtal sa generálny manažér Rybníček a ďalej pokračoval: "Slovan by mal vyvíjať väčšiu aktivitu, nielen v médiách." Takíto ľudia podľa jeho slov vyháňajú deti, rodiny ale aj ďalších fanúšikov zo štadiónu.

ilustračné foto: sita.sk

Autor: SITA
Rozpis zápasov
19:00 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 4. kolo, 22.9.2020
ŠKF Sereď - AS Trenčín
3:2 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 19.9.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
This is my sen 22.9.2020

TiMS | Víťazom turnaja This is my sen inak domáci AS Trenčín

Pandémia koronavírusu stojí za zrušením viacerých športových podujatí nielen na...

A-tím 22.9.2020

Ligeon | Ak zopakujeme výkon proti Nitre, nebojím sa o výsledok

Po víťaznom stretnutí proti Nitre čaká našich futbalistov ďalší ligový...

A-tím 21.9.2020

Čatakovič | Konečne to prišlo

Zásluhou prvého víťazstva v tomto ročníku najvyššej domácej súťaže sa naše mužstvo odpútalo z poslednej...

ASTV 20.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 7. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak
×
Dnes v 19:00 |
ŠKF Sereď
AS Trenčín