Aktuality - archiv 2.6.2010

Piataci zo ZŠ Novomeského víťazmi McDonalds Cupu

Mladí Trenčania získali ďalšiu cennú trofej.

Do mládežníckej vitríny pohárov pribudla počas uplynulého víkendu ďalšia cenná trofej. Žiaci piateho ročníka športovej triedy AS Trenčín na ZŠ Novomeského sa stali víťazmi McDonalds cupu. Súťaž má vysokú prestíž, nakoľko sa do nej zapájajú najsilnejšie školské výbery z celej krajiny.

Do tohtoročnej edície McDonalds cupu sa zapojilo neuveriteľných tridsaťtisíc detí. Najlepších osem výberov sa do finále predieralo náročným sitom okresných, regionálnych a krajských kvalifikačných bojov. Vyvrcholenie turnaja sa uskutočnilo počas minulého víkendu v Banskej Bystrici. Nechýbali tam ani trenčianski piataci. Žiakov z Novomeského ZŠ zastihol víkend vo výbornej forme a v tvrdej konkurencii zaslúžene triumfovali. Víťazi predvádzali atraktívny futbal. Ich najväčšou prednosťou bola vyrovnanosť kádra. Oproti ostatným družstvám, kde dominovali dvaja - traja jednotlivci, Trenčania sa predstavili ako silný a vyrovnaný kolektív. Rozloženie síl na viacero hráčov napokon rozhodlo o konečnom víťazstve. Napriek nesmiernej vyrovnanosti mali aj mladíci AS vo svojom strede vyčnievajúce individuality. Za najlepšieho útočníka turnaja bol vyhlásený Ivan Špaček.

Výsledky finále v Banskej Bystrici (27. – 28. máj 2010):
Základná skupina:
Trenčín – Zuberec 8:4
Trenčín – Spišská Nová Ves 4:3
Trenčín – Stropkov 8:3

Semifinále: Trenčín – Zlaté Moravce 2:2 ( 4:1 na pok. kopy)

Finále: Trenčín - Spišská Nová Ves 3:1

Trenčianski strelci: 9 gólov - Špaček, 6 gólov - Klemens, 3 góly - Tabak, 2 góly - Beďatš, Gutič, 1 gól - Pavlis, Ambrož, Štefánik

Úspech mladých Trenčanov je prvým ovocím spolupráce medzi ZŠ Novomeského a AS Trenčín. Potešiteľné je, že už prvý rok vzájomnej súčinnosti priniesol významný športový výsledok. Poďakovanie patrí celému pedagogickému zboru, na čele s riaditeľom školy Mgr. Jozefom Spišákom. Aj vďaka príkladnému prístupu zamestnancov dosahujú mladí futbalisti nie len kvalitné športové, ale i študijné výsledky. Táto cesta sa javí ako správna a preto v nej treba pokračovať ďalej. Mladí chlapci nereprezentujú iba školu či klub, ale celé mesto.

Pod vedením trénera Miroslava Karasa, triedneho učiteľa Svetozára Sadloňa a Zuzany Šinkovej sa majstrami Slovenska stali: Tadeáš Vaňo, Marek Mišák, Daniel Svrbík, Andrej Šmelko, Tomáš Kozák, Ivan Špaček, Viktor Klemens, Samuel Švajka, Samuel Tabak, Kristián Gutič, Richard Beďatš, Adrián Ambrož, Juraj Štefánik, Patrik Zajac, Michal Pavlis, Tomáš Svečula

Autor: mk
Rozpis zápasov
0:0 Štadión Sihoť
Prípravný, 27.1.2023
AS Trenčín - MFK Vyškov
11:00 Štadión Sihoť
Prípravný, 28.1.2023
AS Trenčín - FK Rača
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 27.1.2023

Príprava | Po nepremenených šanciach remíza proti Vyškovu

Zverenci trénera Mariána Zimena remizovali v zápase zimnej prípravy proti MSK...

ASTV 27.1.2023

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti MFK Vyškov

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti MFK Vyškov (0:0).

A-tím 27.1.2023

A-tím | Lekan Okunola so zmluvou v AS Trenčín

Lekan Okunola posilní útočné rady nášho klubu. Devätnásťročný Nigérijčan si po niekoľko...

A-tím 26.1.2023

Príprava | Ďalším súperom český druholigista z Vyškova

Zverencov trénera Mariána Zimena čaká pokračovanie zimnej prípravy. Tentokrát sa...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport