Aktuality - archiv 2.6.2010

Piataci zo ZŠ Novomeského víťazmi McDonalds Cupu

Mladí Trenčania získali ďalšiu cennú trofej.

Do mládežníckej vitríny pohárov pribudla počas uplynulého víkendu ďalšia cenná trofej. Žiaci piateho ročníka športovej triedy AS Trenčín na ZŠ Novomeského sa stali víťazmi McDonalds cupu. Súťaž má vysokú prestíž, nakoľko sa do nej zapájajú najsilnejšie školské výbery z celej krajiny.

Do tohtoročnej edície McDonalds cupu sa zapojilo neuveriteľných tridsaťtisíc detí. Najlepších osem výberov sa do finále predieralo náročným sitom okresných, regionálnych a krajských kvalifikačných bojov. Vyvrcholenie turnaja sa uskutočnilo počas minulého víkendu v Banskej Bystrici. Nechýbali tam ani trenčianski piataci. Žiakov z Novomeského ZŠ zastihol víkend vo výbornej forme a v tvrdej konkurencii zaslúžene triumfovali. Víťazi predvádzali atraktívny futbal. Ich najväčšou prednosťou bola vyrovnanosť kádra. Oproti ostatným družstvám, kde dominovali dvaja - traja jednotlivci, Trenčania sa predstavili ako silný a vyrovnaný kolektív. Rozloženie síl na viacero hráčov napokon rozhodlo o konečnom víťazstve. Napriek nesmiernej vyrovnanosti mali aj mladíci AS vo svojom strede vyčnievajúce individuality. Za najlepšieho útočníka turnaja bol vyhlásený Ivan Špaček.

Výsledky finále v Banskej Bystrici (27. – 28. máj 2010):
Základná skupina:
Trenčín – Zuberec 8:4
Trenčín – Spišská Nová Ves 4:3
Trenčín – Stropkov 8:3

Semifinále: Trenčín – Zlaté Moravce 2:2 ( 4:1 na pok. kopy)

Finále: Trenčín - Spišská Nová Ves 3:1

Trenčianski strelci: 9 gólov - Špaček, 6 gólov - Klemens, 3 góly - Tabak, 2 góly - Beďatš, Gutič, 1 gól - Pavlis, Ambrož, Štefánik

Úspech mladých Trenčanov je prvým ovocím spolupráce medzi ZŠ Novomeského a AS Trenčín. Potešiteľné je, že už prvý rok vzájomnej súčinnosti priniesol významný športový výsledok. Poďakovanie patrí celému pedagogickému zboru, na čele s riaditeľom školy Mgr. Jozefom Spišákom. Aj vďaka príkladnému prístupu zamestnancov dosahujú mladí futbalisti nie len kvalitné športové, ale i študijné výsledky. Táto cesta sa javí ako správna a preto v nej treba pokračovať ďalej. Mladí chlapci nereprezentujú iba školu či klub, ale celé mesto.

Pod vedením trénera Miroslava Karasa, triedneho učiteľa Svetozára Sadloňa a Zuzany Šinkovej sa majstrami Slovenska stali: Tadeáš Vaňo, Marek Mišák, Daniel Svrbík, Andrej Šmelko, Tomáš Kozák, Ivan Špaček, Viktor Klemens, Samuel Švajka, Samuel Tabak, Kristián Gutič, Richard Beďatš, Adrián Ambrož, Juraj Štefánik, Patrik Zajac, Michal Pavlis, Tomáš Svečula

Autor: mk
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, Slovnaft Cup, 27.9.2023
OK Častkovce - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 9. kolo, 30.9.2023
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 28.9.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft cupu proti OK Častkovce

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Slovnaft cupu proti OK Častkovce.

ASTV 28.9.2023

Skovajsa | Záver stretnutia sme si skomplikovali inkasovaným gólom

Náš tím zvíťazil v 3. kole slovenského pohára na trávniku OK Častkovce...

A-tím 27.9.2023

SC | Napriek dramatickému záveru zápas v Častkovciach pod kontrolou

Zverenci trénera Iliju Stolicu postúpili do ďalšieho kola Slovnaft Cupu....

A-tím 27.9.2023

NAŽIVO | Záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce

Futbalnet TV vám prináša záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce (2:1).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio