A-tím 10.8.2022

Akadémia | Šiesti odchovanci potvrdili talent, musia však ďalej tvrdo pracovať

Tím vedený Mariánom Zimenom bodoval po prvý raz v tomto ročníku naplno. V piatkovej predohrávke štvrtého fortunaligového kola zdolal MFK Zemplín Michalovce (3:1). Potešiteľným faktom bol nielen plný bodový zisk a aktívna hra mužstva, ale aj šestica odchovancov klubovej This is my sen Academy, ktorá zasiahla do ligového deja.

Navyše, iba osemnásťročný Artur Gajdoš si otvoril ligový strelecký účet, na ktorý mu prihral o rok starší Lucas Demitra. „Chalani mi to určite dajú pocítiť. Premiérový gól chutil výborne. Dokonca bol snáď prvý hlavou v mojom futbalovom živote. Tréner asi musí počítať so mnou už aj na rohové kopy v šestnástke,“ povedal s veľkým úsmevom Gajdoš a dodal: „Videl som tam priestor a snažil sa nabehnúť na Lucasov center. Dobre sa poznáme a vieme čo môže jeden od druhého čakať. Veľmi nám to na ihrisku pomáha.“

Okrem spomenutej dvojice dostal priestor od prvej minúty Šimon Mičuda a aktuálna brankárska jednotka Michal Kukučka. Z lavičky prišli Adam Gaži a Lukáš Letenay. Prvý menovaný sa prezentoval svoju rýchlosť šprintom cez celé ihrisko v samom závere zápasu a druhý prihral na tretí gól Kelvinovi Piresovi. Navyše, na lavičke boli pripravení aj Roman Šebeň a Samuel Bagín.

Ako bol spokojný tréner Zimen s vstupom nádejných odchovancov? „Je to výsledok práce akadémie AS Trenčín. Vychováva hráčov s talentom a potenciálom. Hoci je pred nimi ešte dlhá cesta, sú pripravení na takéto zápasy. Odmenou im je dobrý výkon a víťazstvo. Dostali šancu, ale musia ísť ďalej. Na prvom mieste je skromnosť a pokora. Musia však ďalej pracovať a rozvíjať sa,“ komentoval Zimen.

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Hviezdy deťom 24.6.2024

Komunita | Máme za sebou 16. ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom

Najväčšie charitatívne podujatie svojho druhu na Slovensku...

Hviezdy deťom 21.6.2024

Hviezdy deťom | Hviezdy deťom s Chárom, Regendom, Farkašovou a ďalšími

Počas nasledujúceho víkendu nás čaká už šestnásty ročník...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Media day pred štartom letnej prípravy

Prípravu na nadchádzajúcu sezónu 2024/2025 odštartoval dnešným dňom aj náš tím. Prvý deň...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Prvý tím odštartoval prípravu na novú sezónu

AS Trenčín odštartoval prípravu na nadchádzajúci ročník Niké ligy 2024/2025....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa