Zápasy - archiv 14.6.2010

Už vo štvrtok hrajú o svoje „fleky“, odkázal Guľa

Príprava začala bez Davida Depetrisa, Jorgeho Salinasa a dorastencov hrajúcich proti Sparte Praha.

Bez Davida Depetrisa a Jorgeho Salinasa začala príprava AS Trenčín na nový ročník I. ligy. Počas nasledujúcich štyroch týždňov je na programe šesť prípravných zápasov. Zverenci trénera Adriána Guľu sa stretnú aj s 1. FC Slovácko, Nitrou a Senicou. „Kvalita súperov je na úrovni. Okrem prvoligistov tam máme tretí tím druhej českej ligy Zlín a Třinec. Nastúpime aj proti Novákom. V tomto prípade nás čaká hra do plnej obrany. Chceme, aby si to chlapci trochu pripomenuli. Pred týmto stretnutím absolvujeme klasický tréning. Uvidíme, ako sa chalani s tým vysporiadajú. Máme voľno ešte na jeden zápas, ale myslím si, že ho nevyužijeme,“ povedal na úvod tréner Guľa.

Na prvom tréningu chýbali dorastenci, ktorých v stredu čaká prestížny súboj s českým dorasteneckým šampiónom Spartou Praha. O deň neskôr sa budú hlásiť aj spomenutí Depetris a Salinas. Naopak, trénerskému triumvirátu Guľa – Zimen – Hodál boli k dispozícii viaceré nové mená. Na tréningu sa objavili brankár Martin Hužovič, z Liptovského Mikuláša sa vrátil skúsiť šťastie Marek Daňovský, z Trenčianskych Stankoviec Miroslav Královič a zo Žiliny prišiel na skúšku Ivan Belko. Z dorastu prídu okrem už etablovaných členov kádra aj Adam Morong, Róbert Mazáň a Patrik Mišák.

„Brankár Hužovič prešiel všetkými tímami Nitry. Tento klub je známy kvalitnou brankárskou školou. Naposledy chytal v Senci, ktorý postúpil do I. ligy. Má 21 rokov a 190 cm. Môže byť pre nás skutočne zaujímavým brankárom. Belko má rovnako 21 rokov. Je to ľavonohý hráč hrajúci na všetkých postoch na ľavej strane. Po žilinskom doraste nastupoval za rezervu MŠK. Verím, že nášmu tímu môže niečo dať,“ komentoval Guľa.

Trenčínu udrží kostru mužstva pokope. „Nebudeme stavať nový tím a to je našou výhodou. Chalani vedia, čo môžeme od seba očakávať.“ Mesiac trvajúca príprava síce neprinesie zásadné zmeny, ale podľa slov šéfa realizačného tímu vyššiu náročnosť. „Chceme posúvať chalanov vyššie. Možno v úvode zvýšime objemy. Bude aj viac práce na rýchlostno-vytrvalostné veciach,“ tvrdí trenčiansky kormidelník.

Hoci mužstvo veľmi dobre pozná, všetci hráči začínajú nový ročník na jednej štartovej línii. „Nechcem tu nikoho škatuľkovať. Je tu nový začiatok, nová výzva a nový priestor pre chalanov ukázať sa. Musia potvrdiť túžbu hrať za Trenčín. V uplynulej sezóne sme vytiahli hráčov priamo z tribúny do základnej zostavy, ale taktiež putovali priamo z ihriska na tribúnu. S týmto nemáme problém. Kto si to zaslúži, bude hrať za AS. Ostatní to budú mať ťažšie,“ naznačil svoju filozofiu Guľa. Následne povedal, že každý jeden zo zápasov je pre hráčov generálkou na ligu. „Už vo štvrtok hrajú o svoje fleky a musia nás presvedčiť. Od začiatku treba ísť naplno.“

Program prípravných zápasov:
17. júna: 1. FC Slovácko – AS Trenčín (17.00)
19. júna: FC Nitra – AS Trenčín (10.30)
26. júna: FK Senica – AS Trenčín (11.00)
30. júna: FK Fotbal Třinec – AS Trenčín (16.00)
7. júla: MFK Nováky – AS Trenčín (17.00)
10. júla: FC Tescoma Zlín – AS Trenčín (17.00)

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Hviezdy deťom 24.6.2024

Komunita | Máme za sebou 16. ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom

Najväčšie charitatívne podujatie svojho druhu na Slovensku...

Hviezdy deťom 21.6.2024

Hviezdy deťom | Hviezdy deťom s Chárom, Regendom, Farkašovou a ďalšími

Počas nasledujúceho víkendu nás čaká už šestnásty ročník...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Media day pred štartom letnej prípravy

Prípravu na nadchádzajúcu sezónu 2024/2025 odštartoval dnešným dňom aj náš tím. Prvý deň...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Prvý tím odštartoval prípravu na novú sezónu

AS Trenčín odštartoval prípravu na nadchádzajúci ročník Niké ligy 2024/2025....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa