A-tím 1.2.2023

A-tím | Ďalším dorastencom so zmluvou Ľuboš Praženka

Ďalším z odchovancov This is my sen Academy sa na súpiske prvého mužstva stal stále iba sedemnásťročný Ľuboš Praženka. Talentovaný krídelný hráč podpísal s klubom viacročný kontrakt. Po Jakubovi Murkovi a Romanovi Šebeňovi je tak už tretím podpisom z našej mládeže počas zimného prestupového obdobia.

„Pocity po podpise zmluvy sú vynikajúce. Vnímam to ako šancu ukázať sa v prvom mužstve. Som vďačný a zároveň dojatý, že mi klub prejavil takúto dôveru. Chcem tu byť a hrať za Trenčín,“ vyjadril sa Ľuboš Praženka.

Rýchlonohý ofenzívny hráč bol v minulom ligovom ročníku v kádri majstrovskej sedemnástky aj devätnástky. Spolu strelil sedem gólov. V aktuálnej sezóne mu na rovnaký nástrel v drese U19 stačila takmer polovičná porcia zápasov. Ďalšie dva zásahy si pripísal v mládežníckej „Lige majstrov“, resp. UEFA Youth League. Jeho polčasový výkon v odvete proti gréckemu Panathinaikosu živil našu nádej na postup do jarných bojov. „Určite chcem svoju produktivitu preniesť aj do áčka. Viem, že tlak na mňa bude vyšší. Keď však chcete robiť to, čo máte radi, musíte sa s tým vyrovnať. Rád by som svojím umením tešil všetkých fanúšikov, ktorí si nájdu cestu na štadión. Na jar ukážeme, že aj my vieme hrať futbal,“ povedal rodák z Trenčína.

Ľuboš Praženka: „Samozrejme, dobre si pamätám na Lobotku, Bera alebo naposledy Jakuba Kadáka. Títo hráči sú pre mňa vzormi a ja chcem kráčať v ich stopách.“

Ľuboš Praženka si v bielo-červených farbách prešiel všetkými prípravkami, žiakmi a dorasteneckými kategóriami. „Veril som, že sa do profesionálneho futbalu raz dostanem. Nie však v takomto mladom veku. Musím sa poďakovať trénerom, ktorí ma počas všetkých rokov viedli. Nemôžem ale nespomenúť osobitne Miroslava Karasa. To on si ma ako osemročného všimol a priviedol do klubu. Za to mu patrí veľké ďakujem.“

Talentovaný krídelník tak môže napodobniť viacerých hráčov, ktorí v Trenčíne podpísali kontrakty ešte pred dosiahnutím plnoletosti a dnes majú za sebou aj pred sebou peknú kariéru. „Samozrejme, dobre si pamätám na Lobotku, Bera alebo naposledy Jakuba Kadáka. Aj oni podpísali zmluvy ako dorastenci. Títo hráči sú pre mňa vzormi a ja chcem kráčať v ich stopách,“ zakončil rozhovor Praženka.

Andrej Žáčik: „Dnes máme v kádri desať hráčov z akadémie This is my sen, pričom v lete sa do klubu vrátia aj Adam Gaži s Lucasom Demitrom.“

„Ľuboš patrí medzi najtalentovanejších hráčov vo svojej kategórii a veríme, že jeho zručnosti bude schopný preniesť aj do seniorského futbalu. Ako každý mladý hráč má pred sebou ešte dlhú a náročnú cestu. Veríme, že ho čaká zaujímavá budúcnosť. Ak futbalu na ihrisku a mimo neho obetuje sto percent, bude úspešný. Podpisom zmluvy ďalšieho nášho odchovanca je podčiarknutá skvelá práca našej akadémie, ktorá za ostatné roky vyprodukovala množstvo kvalitných hráčov pre prvé mužstvo. Dnes máme v kádri desať hráčov z akadémie This is my sen, pričom v lete sa do klubu vrátia aj Adam Gaži s Lucasom Demitrom,“ povedal technický riaditeľ klubu Andrej Žáčik.

Autor: astn
Rozpis zápasov
3:1 Bučovice
Prípravný, 23.3.2023
MFK Vyškov - AS Trenčín
18:00
Fortuna liga, nadstavba, 1.4.2023
MFK Tatran Liptovský Mikuláš - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 30.3.2023

Tvárou v tvár | Igor Schlesinger o fanúšikoch a návštevnosti

Fanúšikovia nášho klubu mohli po dlhšej odmlke absolvovať ďalší diskusný večer...

ASTV 29.3.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších februárových zásahov brankárov AS Trenčín

ASTV vám prináša prvé pokračovanie ankety Zákrok...

ASTV 27.3.2023

A-tím | František Straka novým trénerom AS Trenčín

František Straka sa stal novým trénerom AS Trenčín. Na lavičke nahradil doterajšieho...

esport 23.3.2023

eSports | Fortunaligový FIFA turnaj opäť najmä o charite

Zástupcovia dvanástich klubov Fortuna ligy absolvujú v piatok už štvrtý turnaj...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio