A-tím 16.6.2024

A-tím | Tréner Stolica o predchádzajúcej sezóne

Tréner AS Trenčín Ilija Stolica prebral mužstvo po náročnej záchranárskej sezóne. Jeho úlohou bolo opäť vštiepiť Trenčínu ofenzívny a dominantný prejav, ktorý ho počas minulosti zdobil. V sezóne 2023/2024 s tímom zažil vrcholy i pády. Dnes je v polovici svojej cesty. Ako videl prvý rok svojho pôsobenia v AS Trenčín sa dočítate v nasledujúcich odstavcoch.
"Ťažko sa mi vracia ku všetkým zápasom a vyjadruje sa k detailom, ale som veľmi hrdý na všetkých hráčov a ľudí pracujúcich v klube. Toto bola pravdepodobne jedna z najťažších sezón, akú klub vôbec zažil. Napriek všetkým okolnostiam náš tím ukázal, že máme na čom stavať.

Obrovsky nás mrzelo, že nám chýbal bod k postupu do hornej šestky. Ako som už niekoľko krát povedal, našimi výkonmi na ihrisku sme si to zaslúžili. Musíme ale prijať realitu a poučiť sa z nej. Samozrejme, sklamanie zamávalo s našou psychikou. Nadstavbu sme nezačali vôbec dobre. Sezónu sme však nakoniec zakončili so cťou.

Začiatok sme pritom mali vynikajúci. Po desiatich kolách, čiže takmer po polovici základnej časti, sme boli na prvom mieste tabuľky. V nasledujúcich zápasoch však na nás spadla deka. Napriek dobrým výkonom sa nám nedarilo víťaziť. Náš pokles formy bol ovplyvnený viacerými faktormi a museli by sme si jednotlivé zápasy rozobrať detailnejšie.

V každom stretnutí sme však boli verní nášmu futbalovému štýlu. Hrali sme aktívne, organizovane a dominantne. Podľa štatistickému centra CIES je Trenčín prvý na svete v aktívnom držaní lopty. Nechali sme za sebou tímy ako Celtic Glasgow, Manchester City, Paris Saint-Germain alebo Barcelona. Vytvárali sme si množstvo gólových príležitostí. V našej lige sme na treťom mieste, čo sa týka priameho ohrozenia brány. Našli sme svoju tvár a urobili obrovský krok. Získali sme 49 bodov, čo je druhý najvyšší bodový zisk za posledných deväť sezón.

Vybojovali sme si opäť miesto na futbalovej mape a získali stratený rešpekt. Zvýšili sme hodnotu našich vlastných hráčov. Počas zimného prestupového obdobia odišli za pekné čiastky Dominik Hollý i Eynel Soares. V lete čakajú Trenčín ďalšie odchody, ktoré doplnia prostriedky do klubového rozpočtu.

Prvýkrát v histórií máme hráčov v seniorskej reprezentácií, ktorí boli nominovaní priamo z nášho klubu - Matúš Kmeť, Artur Gajdoš i Dominik Hollý. Okrem nich máme mnoho reprezentantov v mládežníckych kategóriách.

V uplynulom ligovom ročníku nastúpilo za A-mužstvo pätnásť odchovancov klubovej akadémie. Naša "devätnástka" získala titul majstrov Slovenska a predstaví sa v mládežníckej Lige Majstrov. Je to skvelá vizitka pre celý klub, akadémiu i mesto.

Nerád rozprávam o individualitách. Veľa hráčov však zažilo výkonnostný vzostup, či už to bol Kmeť, Hollý, Gajdoš, Bariš alebo Ibrahim. Kupusovič nakoniec nastrieľal 10 gólov. Naši brankári podávali stabilné výkony. Hráči z lavičky si rovnako vždy zastali svoje miesto. Futbal je však tímový šport a pre mňa je najdôležitejší tím. Zápasy vyhráva alebo naopak prehráva celé mužstvo.

Čo sa týka športovej stránky – priniesli sme na mnohých úrovniach stabilitu. Toto bola priorita a jeden z našich cieľov. Ľudia v AS Trenčín zo seba vydali viac než maximum, aby sme boli tam, kde sme. Veríme, že v nasledujúcej sezóne budeme ešte ďalej. Máme na to všetky predpoklady," zhodnotil sezónu tréner prvého tímu Ilija Stolica. 
Autor: astn
Rozpis zápasov
4:1 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
18:00
NIKÉ LIGA, 1. kolo, 28.7.2024
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 20.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Galatasaray SK

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Galatasaray SK.

ASTV 19.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Galatasaray SK

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Galatasaray SK (1:4).

A-tím 19.7.2024

Gajdoš | Prvý polčas sme boli viac ako vyrovnaným tímom

S tureckým Galatasaray SK zaznamenal náš tím prehru 1:4. Aj napriek sile súpera sme...

A-tím 19.7.2024

Bariš | Predvedená hra nás teší

V generálke pred blížiacou sa sezónou sme si zmerali sily s aktuálnym tureckým majstrom Galatasaray SK. Aj...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa