ASTV 4.1.2016

ASTV: Hviezdy deťom podporili tradične aj DEMY

Charitatívny projekt „Hviezdy deťom“ prekročil v siedmom roku svojho života hranicu 100 000 €. Náš futbalový klub pomohol počas tohto obdobia vďaka podpore viacerých spoločností, drobných firiem a jednotlivcov mnohým nielen v našom regióne. Vďaka akcii z úvodu minulého leta putuje na charitatívne účely na prelome rokov 2015 a 2016 takmer dvadsaťtisícová suma. Postupne vás zoznamujeme so subjektmi a jednotlivcami, ktorých sme spoločne s partnermi akcie „Hviezdy deťom“ podporili.

Oficiálne odovzdávanie šekov prebieha inak než v predchádzajúcich rokoch. Nezorganizovali sme odovzdanie darov na jednom mieste, ale zástupcovia klubu spoločne s hráčmi navštevujú našich recipientov postupne. Okrem financií sa tak snažíme priniesť svojou prítomnosťou aj ďalší špeciálny darček.

Štvrtým obdarovaným subjektom je už tradične Centrum sociálnych Služieb DEMY Trenčín (2500 €), ktoré v súčasnosti poskytuje starostlivosť päťdesiatim deťom a mladým ľuďom s mentálnym postihnutím a poruchami správania sa. Lukáš Skovajsa, Matúš Opatovský, Ryan Koolwijk, Kingsley Madu a zástupkyňa generálneho partnera projektu spoločnosti Enel Veronika Čičová si tentoraz zobrali aj posilu v podobe Dr. Klauna, ktorý deťom pripravil zábavný program.

„Športový klub by mal okrem svojej podstaty napĺňať aj spoločensko-sociálnu úlohu. Našim cieľom nie je vychovávať iba výborných futbalistov, ale aj osobnosti, ktoré budú vzorom pre svoje okolie. Veríme, že aj vďaka tomuto projektu, sa nám to darí,“ povedala manažérka projektu „Hviezdy deťom“ a projektová manažérka AS Trenčín Petra Drábová. „Prežili sme skvelé stretnutie s deťmi z DEMY, ktoré nás privítali zvukom afrických bubnoch. Na záver nechýbala spoločná bubnovačka. Cítime, že medzi našim klubom a DEMY sa vybudoval skutočne blízky a úprimný vzťah.“

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Bratislava
Fortuna liga, 20. kolo, 22.2.2020
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
8:1 Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 20.2.2020

Kadák | V prvom rade som musel začať inak myslieť

Čerstvo devätnásťročný stredopoliar Jakub Kadák si v zápase proti Michalovciam otvoril...

ASTV 20.2.2020

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#42)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Fanúšikovia 19.2.2020

Fanúšikovia | Na Tehelné pole za euro, vstupenka platná aj na Sereď

Futbalový klub AS Trenčín vďaka podpore jedného z našich dlhodobých...

A-tím 18.2.2020

FL | Pár minút po vysokej výhre mysleli už na Slovan

Hoci jarnú ouvertúru Fortuna ligy proti Michalovciam (8:1) sme zvládli nad očakávanie,...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak