Mládež 27.6.2024

Akadémia | WU15 na medzinárodne obsadenom turnaji s bronzom

Naše žiačky sa počas uplynulého víkendu predstavili na medzinárodne obsadenom turnaji Rohatec Cup. Turnaja sa zúčastnilo až 12 tímov zo Slovenska, Čiech i Rakúska. Naša WU15 si z neho napokon odniesla skvelé 3. miesto.

V základnej skupine sa naše dievčatá predstavili v štyroch zápasoch. Do turnaja vstúpili remízou 1:1 s Braník Praha. Následne však zaznamenali dve vysoké výhry, keď vsietili až osem gólov a inkasovali len jeden. V záverečnom skupinovom zápase sa predstavili proti tímu zo Zlína, s ktorým taktiež zaznamenali remízu 1:1 a napokon v skupine obsadili druhé miesto. V nadstavbovej časti ich v zlatej skupine čakali ďalšie tri stretnutia. Hneď v úvode však naše dievčatá zaznamenali prvú prehru na turnaji, keď podľahli Plzni rozdielom triedy. Následne prišla ďalšia prehra s FK Teplice. 

Našu WU15 však ešte čakal zápas o 3. miesto, v ktorom si zmerali sily so Zlínom. V dramatickom stretnutí napokon zvíťazili až po penaltovom rozstrele 4:3. Najväčšiu zásluhu na víťazstve v dramatickom stretnutí mala brankárka Diana Teluchová, ktorá zneškodnila až dve penalty.  

"Po ukončení náročnej a úspešnej sezóny nás za odmenu čakal medzinárodný turnaj dievčat v Rohatci. V konfrontácii družstiev z Česka, Slovenska a Rakúska sme odohrali kvalitne stretnutia, v ktorých sme sa prezentovali našou nezlomnou bojovnosťou a kombinačnou hrou. Na dievčatá som hrdý ako zvládli 3-dňový turnaj. Najmä zápas o konečné 3.miesto bol výborným vyvrcholením keď sa mám po penaltovej dráme podarilo vyhrať. Zároveň to bola aj rozlúčka niektorých dievčat so žiackou kategóriou, keďže sa posúvajú k juniorkám. Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí nás prišli povzbudiť priamo do dejiska, ale aj tým, ktorí nám držali palce doma. Ďakujeme," zhodnotil turnaj tréner Marián Fraňo. 

ROHATEC CUP | WU15
Braník Praha - AS Trenčín 1:1
Vranov nad Topľou - AS Trenčín 1:4
Hrobce - AS Trenčín 0:4
Zlín - AS Trenčín 1:1
ZLATÁ SKUPINA
Viktoria Plzeň - AS Trenčín 3:0
AS Trenčín - FK Teplice 1:3
AS Trenčín - Hamsik Academy 1:0
ZÁPAS O 3. MIESTO 
AS Trenčín - Zlín 4:3pp
Autor: tims
Rozpis zápasov
4:0 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
19:30 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 15.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Bohemians Praha 1905

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905.

ASTV 15.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Bohemias Praha 1905

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Bohemians Praha 1905...

A-tím 14.7.2024

Kmeť | Prehrali sme po vlastných chybách

V zápase s českým prvoligistom Bohemians 1905 Praha sme zaznamenali vysokú prehru 0:4. Náš tím...

A-tím 14.7.2024

Príprava | Vysoká prehra bez vsieteného gólu s pražskými Bohemians

Náš tím zaznamenal v prípravnom zápase v rámci letného sústredenia...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa