florbal 20.4.2017

Florbalisti po tretej finálovej prehre strieborní

Florbalisti FBK AS Trenčín sa po troch prehrách vo finále extraligy mužov umiestnili na druhej priečke v najvyššej domácej súťaži. Posledný zápas finálovej série sa odohral v trenčianskom M-Šport centre a skončil sa víťazstvom majstrovského Tsunami Záhorská Bystrica 6:3. Trenčania dosiahli historický úspech a prvú medailu v histórii klubu.

Po dvoch zápasoch v Stupave a dvoch triumfoch Tsunami sa finálová séria presťahovala do Trenčína. Hráči FBK AS boli pripravení zabojovať o jej zdramatizovanie. Zmenou ofenzívnej taktiky na defenzívnu a novým postavením hráčov sa tréner Juraj Matejka snažil zamedziť vysokému počtu inkasovaných gólov v sieti brankára Tureka. Domáci hráči tak mali jednoduché pokyny. Ubrániť prvú formáciu Tsunami a po rýchlych protiútokoch sa strelecky presadiť. Gólová mizéria a problémy v zakončení sa ale vliekli s tímom od začiatku finálovej série. Aj v domácom to boli práve hostia, ktorí skórovali ako prví. Šteinhubelovu kolmú prihrávku využil Belzár – 1:0. Hra v tomto zápase bola veľmi opatrná. Oba tímy vsadili na obranu a tak bolo šancí pomenej. Jednu z nich aj so šťastím využil na konci prvej tretiny Kovaľ, keď spoza bránky našiel medzierku v Turekovom postavení – 2:0. V druhej tretine padol gól až v jej polovici. Po fatálnej chybe kapitána Matejku a jeho prihrávke na stred spoza vlastnej brány nemal problém skórovať ostrostrelec hostí Kubovič – 3:0. Už o minútu dostali domáci výhodu presilovej hry, keď sa previnil Kubaský faulom na Petra Heleša. V útočnom pásme ale fauloval hneď na začiatku presilovky Ellinger, čím ponúkol štandardnú situáciu hráčom Tsunami. Tí vyhodili loptičku z pásma na kapitána Matejku, ktorý opäť smolne prihral na stred Kubovičovi. Líder hostí sa opäť nepomýlil – 4:0. Kalich horkosti si florbalisti AS Trenčín vypili do dna v 38. minúte. Po nedostúpení domácej obrany sa strelou z otočky presadil opäť Kubovič, ktorý tak zavŕšil čistý hetrik – 5:0. Trenčanom neostávalo po dvoch slabých tretinách nič iné, ako stiahnuť hru na dve formácie a začať viac napádať súperových obrancov. Po kvalitnom presdingu v 46. min sa dokázal ako prvý presadiť Pavol Heleš, ktorému z rohu prihral Mandinec – 1:5. Iskierku nádeje vykresal pre Trenčanov Peter Heleš, keď sa v 48. minúte trafil z ľavej strany po prihrávke Matejku. Tento gól nakopol Trenčanov a všetkých divákov v zaplnenej hale k zvýšenej aktivite. Hráči Záhorskej Bystrice umne kontrolovali hru a snažili sa držať loptičku v útočnom pásme, čo najďalej od svojej bránky. Tlak florbalistov AS ale neustáli a po strele od pravého mantinelu sa presadil v 56. minúte Mandinec – 3:5. Mandinec mal už o minútku neskôr na hokejke gól, netrafil ale z dobrej pozície bránu súpera. V čase 57:32 si tréner Matejka musel zobrať oddychový čas a nakreslil svojim zverencom postavenie hráčov pri hre bez brankára. Napriek obrovskej snahe o vyrovnanie stretnutia sa počas dvoch minút domácim hráčom nepodarilo streliť gól a tak ich 24 sekúnd pred koncom potrestal Šteinhubel gólom do prázdnej bránky.

Finále extraligy mužov - tretí zápas
FBK AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica 3:6 (0:2, 0:3, 3:1)

Góly: 46. Pavol Heleš (Mandinec), 48. Peter Heleš (Matejka), 56. Mandinec (Machara) – 7. Belzár (Šteinhubel), 19. Kovaľ, 32. Kubovič, 33. Kubovič, 38. Kubovič (Kubaský), 60. Šteinhubel (Haraslín)

Vylúčení: 0:1, presilovky: 0:0, oslabenia 0:1, 293 divákov

AS: Turek – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek – Peter Heleš, Matejka, Mikolaj – Meliš, Mandinec, Pavol Heleš – Žiaček, Ellinger

Tsunami: Vilem – Šteinhübel, Jakubík, Kubovič, Ťapuš, Kovaľ, Gramblička, Němec, Haraslín, Kachnič, Belzár, Dobrovodský, Horecký, Kubaský, Zacharda, Leskovský

Touto cestou chce celý Florbalový klub AS Trenčín poďakovať za spoluprácu pri organizovaní zápasov a pomoc pri „live youtube“ prenosoch celému AS Trenčín, ktorý počas prvej spoločnej sezóny ukázal, že v Trenčíne je jedna veľká športová rodina a tou je AS. Poďakovanie patrí aj úžasným fanúšikom, ktorí pri chlapcoch stáli po celú sezónu, ktorá bola tou najúspešnejšou v desaťročnej histórii klubu.

ĎAKUJEME!

Fanúšikovia 18.4.2024

Fanúšikovia | Počas prestávky ligových zápasov prichádza Pepsi trefa

AS Trenčín prináša v spolupráci s partnerom pitného režimu klubu novú...

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac marec

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca marec

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite si...

Fotogalérie 15.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 5. kola nadstavby Niké ligy proti FC ViOn...