Aktuálne 20.6.2019

Hádzaná | Mládežnícke tímy získali niekoľko cenných kovov

Hádzanárky HK AS Trenčín majú za sebou vydarený ročník napriek všetkými kategóriami. Výnimkou neboli v ročníku 2018/2019 ani medailové priečky. Viac sa dozviete v nasledujúcom prehľade uplynulých dvanástich mesiacov z pohľadu nádejných hádzanárok patriacich pod krídla Asociácie športov.

Staršie dorastenky vo veku mladších zbierali skúsenosti pre budúce sezóny

Družstvo starších dorasteniek HK AS Trenčín obsadilo v najvyššej slovenskej súťaži konečnú siedmu priečku. „Priebeh uplynulého ročníka môžeme vzhľadom na vek dievčat hodnotiť uspokojivo. Faktom je, že vekom patril o kategóriu nižšie,“ povedal vedúci mužstva Igor Bukovič a pokračoval v hodnotení: „Práve skončená sezóna bola pre družstvo odrazovým mostíkom do ďalších rokov v tejto vekovej kategórii. Čaká nás sezóna, v ktorej sa môžeme posunúť smerom hore. Všetko ale záleží na osobnom prístupe dievčat k tréningovým jednotkám. Hádzaná je kolektívny šport a bez fungujúcej kabíny to nepôjde.“

Mladšie dorastenky prekvapili ligovým bronzom

Mladšie dorastenky vstúpili do sezóny s cieľom byť v prvej polovici tabuľky. Napokon sa pobili o konečné druhé miesto, ktoré by znamenalo účasť v Československom pohári. Tento cieľ napokon nesplnili, ale aj tretiu priečku treba považovať za úspech.

„S uplynulou sezónou som veľmi spokojná. Ukázali sme, že aj s mladším kádrom dokážeme kolektívnou hrou dosiahnuť medailové umiestnenie. V úvode sezóny sme nemali medailové ambície. Chceli sme sa umiestniť v prvej polovici. Teraz sa nám tretie miesto máli. Vedeli sme, ako málo nám chýbalo k účasti v nadnárodnom pohári,“ povedala trénerka Iveta Mičiníková a dodala: „Dievčatá sú ochotné poctivo trénovať. Túžia vyhrávať. Viem, že môžu pomýšľať na krásnu nasledujúcu sezónu.“

Väčšina mladších dorasteniek sa nachádza v reprezentačnom výbere U17. Pod vedením dvojice Iveta Mičiníková – Rastislav Jedinák sa pripravujú na blížiace majstrovstvá Európy kadetiek v Slovinsku. Dievčatá zo širšej nominácie čakajú majstrovstvá Európy v Poľsku v plážovej hádzanej.

Staršie žiačky potešili druhým miestom na majstrovstvách Slovenska

Staršie žiačky sa predstavili v súťaži Trenčianskeho a Žilinského kraja, kde nás zastupovali dve družstvá. A-tím zložený zo starších dievčat skončili na druhom mieste za Partizánskym. B-tím zložený prevažne z mladších hráčok obsadil poslednú priečku, ale v ich prípade nešlo v prvom rade o výsledky a tabuľkové postavenie.

„Dúfali sme, že by sme mohli obhájiť prvú priečku z minulého roka. Škrt cez rozpočet nám však urobili dlhodobé zranenia kľúčových hráčok družstva. Celkovo však môžem s predvedenou hrou a prístupom dievčat k tréningovému procesu vysloviť spokojnosť. Samozrejme, stále je čo zlepšovať,“ povedala na úvod trénerka Katarína Paulínyová.

Druhá priečka v regióne zabezpečila našim mladým hádzanárkam miestenku na majstrovstvách Slovenska v Bardejove, kde obsadili výborné druhé miesto. „Dievčatá ma počas turnaja príjemne prekvapili. Hrali skutočne výborne. Vo finále sme podľahli Dunajskej Strede 18:19 gólom v samom závere. Napriek tomu dievčatá dosiahli skvelý úspech.“

Majstrovstvá Slovenska starších žiačok v Bardejove
Trenčín - Šaľa 19:15
Trenčín - Prešov 17:22
Trenčín - Partizánske 22:15
Štvrťfinále: Trenčín - Bardejov 19:17
Semifinále: Trenčín - Michalovce 16:13
Finále: Trenčín - Dunajská Streda 18:19

Mladšie žiačky vyhrali regionálnu ligu a Československý pohár

Úspešnú sezónu majú za sebou aj obe družstvá mladších žiačok. A-tím vyhral regionálnu súťaž Trenčianskeho a Žilinského kraja, triumfoval v Československom pohári a tretí skončil na turnaji celoslovenskej Strediskovej súťaže SZH. Na záverečnom turnaji majstrovstiev Slovenska siahali na medailu, ale napokon skončili hneď pod stupienkami pre víťazov. Pre B-tím bol minulý ročník prechodným z minihádzanej na veľké ihrisko.

„Sezóna je z každého pohľadu úspešná. Skúsenejšie hráčky dokázali potvrdzovať svoju rolu favorita a mladšie dievčatá z prípravky získavali prvé skúsenosti s týmto typom súťaže. Začiatok bol pre nich ťažký, ale statočne bojovali proti oveľa skúsenejším súperkám. To ale patrí k športu. Deti musíme učiť nielen vyhrávať, ale treba ich naučiť aj spracovať v sebe prehru a poučiť sa z nej,“ povedala trénerka Alena Hrubinová.

Autor: astn
Rozpis zápasov
19:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 6. kolo, 24.8.2019
FK Pohronie - AS Trenčín
1:2 Trnava
Fortuna liga, 5. kolo, 17.8.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.8.2019

ASTV | Kleščík pred zápasom proti Pohroniu

ASTV vám prináša rozhovor s Petrom Kleščíkom pred stretnutím 6. kola Fortuna ligy proti FK...

esport 23.8.2019

eSport | AS Trenčín opäť v semifinále LOL

Tím AS Trenčín eSports reprezentujúci nás v hre League of Legends sa po druhý raz v rade...

Aktuálne 23.8.2019

Stanovisko | AS Trenčín sa pripája k argumentácii MŠK Žilina v otázke prírodná vs. umelá tráva

Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu...

ASTV 22.8.2019

Van Kessel | Prvý raz pred kamerou ASTV po návrate do AS Trenčín

ASTV vám prináša prvý rozhovor Gina van Kessela po návrate do AS Trenčín....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak
×
Dnes v 19:00 |
FK Pohronie
AS Trenčín