Hádzaná 31.3.2017

Hádzanárky vzdorovali druhému tímu súťaže

Hádzanárky HK AS Trenčín potrápili počas uplynulého víkendu tím českého majstra a druhé družstvo aktuálnej tabuľky medzinárodnej WHIL DHK Baník Most. Veľkému favoritovi napokon podľahli na domácej palubovke 21:30 (12:12), ale ešte v priebehu druhého polčasu dokázali Mostu vzdorovať.

Úvod stretnutia obstarala hosťujúca Rúčková, ale Kostelná okamžite odpovedala. Zásluhou premeneného sedemmetrového hodu vyrovnala na 1:1. Do tesného vedenia poslala svoj tím Erika Rajnohová – 2:1. V deviatej minúte hosťujúci tím hral v oslabení a Monika Rajnohová poslala AS opäť do vedenia – 3:2. Súper okamžite odpovedal. Troma gólmi v rade otočil priebeh stretnutia na svoju stranu. Hádzanárky AS však neskladali zbrane a po pekných góloch v 14. min bol stav opäť vyrovnaný – 6:6. Celý prvý polčas bol veľmi vyrovnaný. Domáce predvádzali peknú hádzanú. Začiatok druhého polčasu bol podobný ako prvý polčas. Družstvá sa striedali vo vedení. V 38. min sa Trenčianky opäť dostali do tesného vedenia, ktoré zabezpečila Nejedlíková. V 40. min bol stav vyrovnaný 16:16. Od tohto momentu, hráčky z Mostu nabrali druhý dych a začali zrýchľovať hru. Hosťujúci tím držala najmä Szárková, ktorá odohrala výborný zápas. Trenčianky nepremenili vyložené šance a súper sa začal postupne vzďaľovať. Presne desať minút trvalo domácim, aby skórovali a dostali sa naspäť do hry. Skórovali až v 51. min z rúk Ušiakovej, ktorej sa podarilo strelou z diaľky dať sedemnásty gól Trenčína. To už hostky mali osemgólový náskok a stav stretnutia bol 25:17 pre Most. V posledných desiatich minútach bolo vidieť snahu a bojovnosť domáceho tímu, ale súper si vypracovaný náskok podržal.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS Trenčín): „Vedeli sme, že Most ma veľmi kvalitný tím, tiež sme chceli odčiniť nielen nepríjemnú prehru z jesene, ale aj zlý dojem z predvedenej hry. Dnes sme odohrali výborný zápas, držali sme s favoritom krok do 40. min. Škoda tých hluchých desať minút, ktoré rozhodli. Súper nám gólovo odskočil a už potom nebola šanca na zvrátenie výsledku. Musím však dievčatá pochváliť, boli koncentrované a disciplinované, hneď od začiatku hrali bez rešpektu a s nasadením.“

HK AS Trenčín – DHK Baník Most 21:30 (12:12)

AS: Rehušová, Hanzalíková – Takáčová 1, Minárechová, Mesárošová, Jašková, Zemanovičová 1, Kostelná 5/1, Nejedlíková 1, Ušiaková 3, Blažeková 2, Matejíková, Monika Rajnohová 6, Erika Rajnohová 2

DHK: Bezpalcová, Müllnerová – Dvořáková, Stříšková 2, Jeřábková 5, Chmelařová 3, Míšová 1, Szarková 11, Mikulčík, Šípová 1, Eksteinová, Ferencová, Kovářová 1, Rúčková 5/1, Mikulášková 1

Pokutové hody: 3/1 – 1/1, vylúčené: 3 – 4, rozhodovali: Veselka a Zubo, 220 divákov

Priebeh: 0:1, 3:3, 3:5, 6:6, 7:8, 11:10, 13:14, 16:16, 16:25, 17:25, 17:27, 19:27, 21:28