ASTV 13.1.2016

Hviezdy deťom podporili aj Provital a NF Livka

Charitatívny projekt „Hviezdy deťom“ prekročil v siedmom roku svojho života hranicu 100 000 €. Náš futbalový klub pomohol počas tohto obdobia vďaka podpore viacerých spoločností, drobných firiem a jednotlivcov mnohým nielen v našom regióne. Dôkazom toho je aj naša návšteva združenia Provital vo Vyšehradnom a neinvestičného fondu Livka z Prievidze. Sídla oboch organizácií sa nachádzajú v regióne Hornej Nitry.

Oficiálne odovzdávanie šekov prebieha inak než v predchádzajúcich rokoch. Nezorganizovali sme odovzdanie darov na jednom mieste, ale zástupcovia klubu spoločne s hráčmi navštevujú našich recipientov postupne. Okrem financií sa tak snažíme priniesť svojou prítomnosťou aj ďalší špeciálny darček.

Zriaďovateľ troch neštátnych účelových zariadení Provital (600 €) sa zameriava na minimalizovanie a odstraňovanie dlhodobo pretrvávajúcich krízových životných situácií klientov závislých na drogách a alkohole. Taktiež pomáha ich partnerom a rodinným príslušníkom. Cieľom tohto pôsobenia je integrácia klientov do prirodzeného sociálneho prostredia a postupný návrat do normálneho života. „Klienti Provitalu nám porozprávali o ich zložitých osudoch. Chalani sa im naopak snažili dodať presvedčenie, že tvrdou prácou sa dá vyhrať každý zápas,“ povedala manažérka projektu „Hviezdy deťom“ a projektová manažérka AS Trenčín Petra Drábová.

Neinvestičný fond Livka (1000 €) združuje deti a ich rodiny s cieľom zjednodušovať a spríjemňovať život postihnutým deťom a ich blízkym. Igor Šemrinec a Mitchell Schet priniesli mikulášske balíčky a strávili s deťmi popoludnie v Bojniciach, kde nevynechali ani rozsvietenie vianočného stromčeka na námestí. „Deťom sme prispeli na kúpeľnú liečbu, rehabilitácie a nákup pomôcok,“ dodala Petra Drábová.

Autor: astn
Rozpis zápasov
19:00 Žilina
Fortuna liga, 9. kolo, 4.10.2020
AS Trenčín - FK Senica
1:2 Radimov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 30.9.2020
TJ Družstevník Radimov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 30.9.2020

SC | Po zápletke a dvoch góloch Kadáka postup do ďalšieho kola

Zverenci trénera Stijna Vrevena vyhrali v 3. kole Slovnaft Cupu na ihrisku...

ASTV 30.9.2020

SC | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Družstevníku Radimov

ASTV vám prináša záznam zo zápasu 3. kola Slovnaft Cupu proti TJ Družstevník...

A-tím 30.9.2020

SC | Radimov pred rokom potrápil Dunajskú Stredu

Dnešným súperom AS Trenčín v zápase 3. kola Slovnaft Cupu je TJ Družstevník Radimov. Zápas...

A-tím 28.9.2020

Ligeon | Mali sme šance a mohli sme rozhodnúť

Víkendový zápas proti suverénovi doterajšieho priebehu aktuálneho ročníka Fortuna ligy DAC...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak