ASTV 13.1.2016

Hviezdy deťom podporili aj Provital a NF Livka

Charitatívny projekt „Hviezdy deťom“ prekročil v siedmom roku svojho života hranicu 100 000 €. Náš futbalový klub pomohol počas tohto obdobia vďaka podpore viacerých spoločností, drobných firiem a jednotlivcov mnohým nielen v našom regióne. Dôkazom toho je aj naša návšteva združenia Provital vo Vyšehradnom a neinvestičného fondu Livka z Prievidze. Sídla oboch organizácií sa nachádzajú v regióne Hornej Nitry.

Oficiálne odovzdávanie šekov prebieha inak než v predchádzajúcich rokoch. Nezorganizovali sme odovzdanie darov na jednom mieste, ale zástupcovia klubu spoločne s hráčmi navštevujú našich recipientov postupne. Okrem financií sa tak snažíme priniesť svojou prítomnosťou aj ďalší špeciálny darček.

Zriaďovateľ troch neštátnych účelových zariadení Provital (600 €) sa zameriava na minimalizovanie a odstraňovanie dlhodobo pretrvávajúcich krízových životných situácií klientov závislých na drogách a alkohole. Taktiež pomáha ich partnerom a rodinným príslušníkom. Cieľom tohto pôsobenia je integrácia klientov do prirodzeného sociálneho prostredia a postupný návrat do normálneho života. „Klienti Provitalu nám porozprávali o ich zložitých osudoch. Chalani sa im naopak snažili dodať presvedčenie, že tvrdou prácou sa dá vyhrať každý zápas,“ povedala manažérka projektu „Hviezdy deťom“ a projektová manažérka AS Trenčín Petra Drábová.

Neinvestičný fond Livka (1000 €) združuje deti a ich rodiny s cieľom zjednodušovať a spríjemňovať život postihnutým deťom a ich blízkym. Igor Šemrinec a Mitchell Schet priniesli mikulášske balíčky a strávili s deťmi popoludnie v Bojniciach, kde nevynechali ani rozsvietenie vianočného stromčeka na námestí. „Deťom sme prispeli na kúpeľnú liečbu, rehabilitácie a nákup pomôcok,“ dodala Petra Drábová.

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Bratislava
Fortuna liga, 20. kolo, 22.2.2020
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
8:1 Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 20.2.2020

Kadák | V prvom rade som musel začať inak myslieť

Čerstvo devätnásťročný stredopoliar Jakub Kadák si v zápase proti Michalovciam otvoril...

ASTV 20.2.2020

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#42)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Fanúšikovia 19.2.2020

Fanúšikovia | Na Tehelné pole za euro, vstupenka platná aj na Sereď

Futbalový klub AS Trenčín vďaka podpore jedného z našich dlhodobých...

A-tím 18.2.2020

FL | Pár minút po vysokej výhre mysleli už na Slovan

Hoci jarnú ouvertúru Fortuna ligy proti Michalovciam (8:1) sme zvládli nad očakávanie,...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak