Aktuálne 8.6.2024

Klub | Generálny manažér Rybníček o výmene trávnika

Proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť odštartoval v priebehu tohto týždňa. Počas nasledujúcich mesiacov nahradí dožívajúcu "umelku" nová prírodná tráva. Klub tak naplní licenčné podmienky pre štart v nadchádzajúcom ročníku našej najvyššej futbalovej súťaže.

"Momentálne dochádza k samotnej de-inštalácií nášho umelého trávnika. Sme v sklze, pretože sa riešia aj rôzne dohody, ktoré nie sú naplnené," povedal generálny manažér Róbert Rybníček k aktuálnej fáze výmeny a dodal: "Práce s výmenou sú náročnejšie, keďže sa nemení len samotný trávnik. Mali by trvať jeden a pól mesiaca, no veríme, že koncom júla alebo začiatkom augusta budú práce dokončené a následne uvidíme, či sa nám podarí odohrať úvodne kolo rozlosovania na domácom trávniku. Väčšinu zdrojov na financovanie využijeme v rámci príspevku z Fondu na podporu športu, na ktorú stále čakáme, keďže administratívny proces nie je ukončený. Táto forma je však doplnená aj o vlastné zdroje," povedal generálny manažér.

Na "umelke" pritom svoje stretnutia odohrali okrem A-tímu aj mládežnícke kategórie našej This is my sen Academy: "Bude to pre nás úplne niečo nové z hľadiska starostlivosti, ale i využitia. Strácame možnosť, aby všetky mládežnícke a ženské tímy mali zážitok hrávať na hlavnom štadióne Sihoť. Logistika a zladenie bude pre nás nóvum a bude robiť starosti, aby sme si na to zvykli a našli rôzne iné riešenia," dodal na záver.

Autor: astn
Rozpis zápasov
4:1 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
18:00
NIKÉ LIGA, 1. kolo, 28.7.2024
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 20.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Galatasaray SK

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Galatasaray SK.

ASTV 19.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Galatasaray SK

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Galatasaray SK (1:4).

A-tím 19.7.2024

Gajdoš | Prvý polčas sme boli viac ako vyrovnaným tímom

S tureckým Galatasaray SK zaznamenal náš tím prehru 1:4. Aj napriek sile súpera sme...

A-tím 19.7.2024

Bariš | Predvedená hra nás teší

V generálke pred blížiacou sa sezónou sme si zmerali sily s aktuálnym tureckým majstrom Galatasaray SK. Aj...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa