A-tím 13.4.2021

Slovnaft Cup | O postup do semifinále dnes v Košiciach aj pre kamerami Futbalnet.tv

Zverenci trénera Stijna Vrevena sa vo štvrťfinále Slovnaft Cupu stretnú s druholigovým klubom FC Košice. Rozhodol o tom minulotýždňový žreb na pôde Slovenského futbalového zväzu. Zápas o postup do semifinále domáceho pohára je na programe dnes s výkopom o 13.30 h. Priamy prenos vám prinesie Futbalnet.tv.

Košiciam patrí v druhej najvyššej súťaži piata priečka s bilanciou dvanásť víťazstiev, dve remízy a osem prehier. Mužstvo s ambíciou návratu do najvyššej súťaže stráca na prvú Banskú Bystricu trinásť bodov.

Tím vedený skúseným Jozefom Vukušičom vyradil v osemfinále po bezgólovej remíze a strelách zo značky pokutového kopu prvoligový ŠKF Sereď. Košice uspeli v rozstrele po druhý raz v rade. V predchádzajúcom kole vyradili MFK Zemplín Michalovce (1:1). Predtým zdolali v Slovenskom pohári MŠK Rimavská Sobota (7:0) a OFK Olováry (6:0).

V posledných rokoch sme na Košice narazili dvakrát a vždy z toho bola dráma. V ročníku 2019/2020 sme postúpili cez zápas štvrtého kola po remíze 2:2 v riadnom hracom čase a pokutových kopoch. Naše vyrovnanie priniesla až predposledná minúta riadneho hracieho času a gól Hamzu Čatakoviča. Penalty sme vyhrali 4:1. V ročníku 2015/2016 sme prešli do semifinále po víťazstve 2:1. Na gól Ryana Koolwijka súper odpovedal. Rozhodnutie prišlo až necelých dvadsať minút pred záverečným hvizdom zásluhou zásahu Matúša Bera.

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...